У Великобританії почнуть відбирати права після другого перевищення швидкості
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

У Великобританії почнуть відбирати права після другого перевищення швидкості

20.11.2008

Влада Великобританії планує переглянути систему покарань водіїв за перевищення швидкості. Як пише Telegraph.co.uk, найближчим часом уряд обговорить запровадження у країні так званої "змінної" шкали оцінки порушень швидкісного режиму. Цей документ, з одного боку, передбачає посилення покарання за перевищення швидкості на 20 і більше миль за годину, а з іншого боку, пом'якшує відповідальність водіїв за перевищення на декілька миль за годину.

У рамках цієї ініціативи водії, які грубо перевищили швидкість, за кожне порушення отримають по шість штрафних балів і після накопичення 12 балів будуть у судовому порядку позбавлені водійських прав. У той же час, водії, які перевищили швидкість на 2-3 милі за годину, отримають всього два штрафні бали. Проте після чотирьох таких порушень загальна кількість балів автоматично збільшуватиметься з 8 до 12 і автомобіліст залишиться без прав.

Зараз британські водії в обох випадках отримують по три штрафні бали.

Такий підхід, на думку місцевого Мінтрансу, дозволить скоротити кількість жертв ДТП. У 2007 році в аваріях на британських дорогах загинули 2946 осіб і в 40 відсотках випадків причиною ДТП було порушення швидкісного режиму.

Одночасно з цим, влада Великобританії планує майже в два рази знизити максимально допустиму кількість алкоголю у крові водіїв - з нинішніх 80 міліграм на кожні 100 міллілітров крові, до 50 міліграм.

return_links(); ?>