GM звільнить ще 4000 співробітників
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

GM звільнить ще 4000 співробітників

24.06.2009

Концерн General Motors оголосив про намір звільнити до 1 жовтня нинішнього року ще 4000 осіб. Як повідомляє Detnews.com, скорочення торкнуться в основному офісних працівників, що працювали у GM на постійній основі.

Прийдешні звільнення є частиною програми реструктуризації бізнесу GM, необхідної для завершення процедури формального банкрутства за статтею 11 Кодексу США про банкрутство. В рамках цієї програми, американський автогігант планує скоротити чисельність персоналу, зайнятого на постійній основі, на 20 відсотків, а кількість співробітників, що посідають менеджерські посади, - на 35 відсотків. Всього до кінця 2009 року в GM повинні залишитися тільки 23500 офісних працівників, що на шість з гаком тисяч менше, ніж на початку року.

Крім того, найближчим часом пройдуть скорочення персоналу безпосередньо на заводах GM в декількох штатах. В ході реорганізації роботу втратять близько 8900 робочих американського концерну, проте, як говорять представники General Motors, звільнення пройдуть в першу чергу на підприємствах, що займалися випуском автомобілів під брендами, які в майбутньому закриються або будуть продані. У цьому випадку йдеться про марки Saturn, Pontiac, Hummer і Saab.

Заява про банкрутство GM була подана до суду Нью-Йорка 1 червня цього року після того, як представники концерну не змогли домовитися з кредиторами про реструктуризацію боргів. В результаті, уряд США був змушений скористатися 11-й статтею Кодексу США про банкрутство і ініціалізувати процедуру захисту GM від кредиторів. Передбачається, що після завершення всіх формальностей буде створена нова компанія, якій відійдуть ключові активи автоконцерну. Найбільший пакет акцій "нового GM" отримає уряд, а 40 відсотків, що залишилися, поділять між собою уряд Канади, утримувачі облігацій і трастовий фонд, в який перейдуть всі зобов'язання General Motors із соціального забезпеченню пенсіонерів і працівників компанії.

return_links(); ?>