У Львівській обласній клінічній лікарні назрів протест пацієнтів. У відділенні, де лікують професійні хвороби гірників, не задоволені рішенням адміністрації. Шахтарі проти переселення відділення профпатології обласної лікарні в інше місце без ремонту. Вважають, таким чином єдиний центр у Західному регіоні намагаються просто знищити.
Автомобільні шини та прапори – ці символічні барикади в профпаталогічному відділенні обласної клінічної лікарні поставили самі пацієнти. За наказом адміністрації лікарні, відділення має переїхати в інший корпус.
«Символічна барикада, тому що ми не перешкоджаємо роботі персоналу. Просто не даємо, щоб сюди перенесли обладнання, бо, коли вони перенесуть його сюди, то фактично шахтарям не буде куди йти», – каже енергетик Ігор Оріховський.
У відділенні лікують специфічні професійні захворювання шахтарів, енергетиків та ветеранів АТО. Люди зі шкідливими професіями бояться, що їх переселяють у нікуди.
«Працюючи стільки часу в цих умовах, ми дуже потребуємо лікування. Отримати це лікування ми можемо тільки в спеціалістів профпатогій. В шахтаря забирають останню надію на лікування, я грип можу вилікувати у терапевта, але професійні хвороби, коли кості болять, хребет, коли легені, то тут», – скаржиться шахтар Юрій Дубецький.
Зараз у відділенні є майже півсотні ліжкомісць. У приміщенні, куди перенесуть профпатологію, буде лише 35. За словами противників переїзду, в корпусі немає ані ремонту, ані аналогічних умов. Своє ж відділення багато років приводили до ладу власноруч.
«Воно було в жахливому стані. Тут зроблені з нуля ремонти, встановлені вікна, двері й інше. Нас останнім часом підтопили з 4-го поверху, але адміністрація не вважала за потрібне робити ремонт. Місце, куди нас переводять, не співмірне ні по умовах, ні по кількості місць», – каже довірений лікар шахтарів Володимир Мазур.
У адміністрації лікарні запевнили, що нове місце цілком відповідає потребам відділення. Переїзд обіцяють не форсувати до наведення повного ладу у корпусі. Кажуть, така реорганізація відбувається у рамках медичної реформи.
«Як вони пролежали в нас, вони ж повертаються на роботу, далі спускаються в шахту. Чому вони не можуть отримувати таке ж лікування в Сокалі і Червонограді? В нас же це відділення буде займатись експертною роботою, для експертної роботи вистачає для обстеження 3-4 дні. Тобто ми абсолютно всю ту кількість експертиз можемо здійснити на 35 ліжках», – пояснює заступниця головного лікаря обласної клінічної лікарні Лілія Юхимів.
Уже з 1 листопада частина обладнання з неврологічного відділення має переїхати у профпатологію. Саме у цьому крилі й стоять шахтарські барикади, пише ZAXID.NET.