Компанія Porsche звинуватила VW у шантажі
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

Компанія Porsche звинуватила VW у шантажі

29.06.2009

Представники компанії Porsche відкинули ультимативну пропозицію акціонерів Volkswagen про покупку половини акцій Porsche як перший крок до злиття двох компаній. Як заявив голова правління Porsche Вольфганг Порше, ця пропозиція нагадувала швидше шантаж - концерн VW наполягав на завершенні операції на його умовах не пізніше за понеділок. Про це повідомляє FT.com.

"У 21 столітті ультиматуми не проходять, - заявив Вольфганг Порше в інтерв'ю The Financial Times. - Ми не піддамося на шантаж".

Як повідомлялося раніше, розбіжності з приводу того, як повинна пройти процедура злиття двох компаній, у керівництва VW і Porsche виникли ще кілька тижнів тому. Представники Volkswagen, зокрема, наполягали на покупці 49-процентного пакету акцій Porsche, загальні борги якої зараз перевищують дев'ять мільярдів євро. Ці кошти допомогли б Porsche розрахуватися з частиною заборгованості.

Проте сім'я Порше, яка контролює виробника спортивних автомобілів, з різних причин (наприклад, через дуже малу суму, запропоновану VW) не хоче продавати свої акції майбутньому партнеру по альянсу. Натомість, як можливих інвесторів у Porsche розглядають бізнесменів з Катару, які готові купити 25-процентний пакет акцій компанії за 2,5-3 мільярди євро. Крім того, Porsche готова продати їм і 20 процентний пакет акцій VW.

Заразкомпанії Porsche належить понад 50 відсотків Volkswagen.

return_links(); ?>