GM і Toyota не змогли домовитися про долю спільного підприємства
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

GM і Toyota не змогли домовитися про долю спільного підприємства

30.06.2009

Керівництво концерну General Motors ухвалило рішення відмовитися від подальшого випуску автомобілів на спільному підприємстві, створеному за участю компанії Toyota 25 років тому (у 1984 році). Про це повідомляє агентство Reuters.

Як зазначається у офіційній заяві GM, після аналізу всіх можливих варіантів продовження співпраці американський концерн так і не зміг прийти до згоди з "Тойтою".

Останнім часом на каліфорнійському заводі NUMMI (New United Motor Manufacturing - так називається СП GM і Toyota) для General Motors збиралася тільки одна модель - псевдокросовер Pontiac Vibe, побудований на базі Toyota Matrix. Проте після завершення реструктуризації бізнесу, пов'язаної з формальною процедурою банкрутства GM, модель Vibe покине виробничу програму американського концерну. "Не дивлячись на це, ми відкриті для подальших обговорень нових варіантів співпраці з компанією Toyota", - заявили представники GM.

Відхід GM, як вважає більшість експертів, ставить під загрозу близько 5000 тисяч робочих місць, задіяних на цьому підприємстві. Через кризу його максимальна потужність (400 тисяч автомобілів в рік) зараз задіяна менше, ніж на 40 відсотків. З початку року тут було зібрано близько 49 тисяч седанів Toyota Corolla і 11 тисяч пікапів Toyota Tacoma. Не дивлячись на це, керівництво японської компанії поки що не планує закривати завод. "У нас є домовленість з місцевою владою про те, що ми не закриватимемо підприємство. Його потужність, звичайно, надмірна для нас, проте рішення про його долю ми приймемо пізніше", - заявили представники Toyota.

Відзначимо також, що процедура банкрутства GM повинна завершитися протягом найближчих днів. Передбачається, що суд схвалить передачу активів концерну новій компанії - "Новій GM" - 60 відсотків якої належатиме уряду США.

return_links(); ?>