General Motors продасть Opel бельгійським інвесторам
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

General Motors продасть Opel бельгійським інвесторам

30.06.2009

Концерн General Motors готовий продати компанію Opel бельгійській інвестиційній фірмі RHJ International, а не консорціуму, в який входять Magna International і російський Ощадбанк. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела. Не виключено, що угода про наміри між GM і RHJ буде підписана вже протягом найближчих декількох днів.

За даними видання, пропозиція бельгійської компанії подобається керівництву GM відразу з кількох причин. По-перше, RHJ, на відміну від Ощадбанку, не стримується політичними рамками в питаннях майбутнього реформування Opel і готова провести масові звільнення персоналу для зниження витрат. По-друге, інвестори з Бельгії краще підходять на роль "тимчасових власників", у яких GM зможе викупити акції Opel після виходу з кризи. Про свій намір повернути собі Opel через деякий час після завершення процедури власного банкрутства представники General Motors заявили ще минулого тижня.

Крім того, між консорціумом Magna - Ощадбанк і концерном GM виникли також розбіжності з приводу інтелектуальних прав на інженерні розробки Opel і можливість спільного використання технологій GM.

Наприкінці минулого тижня представники Ощадбанку заявили, що операція з купівлі марки Opel опинилася під загрозою через нові вимоги, висунуті GM. Президент Ощадбанку Герман Греф відзначив, що його організація як і раніше зацікавлена у купівлі німецької марки, проте ця операція відбудеться тільки в тому випадку, якщо учасники переговорів дійдуть компромісу, що влаштовує обидві сторони.

Проте раніше повідомлялося, що продати Opel без схвалення уряду Німеччини концерн General Motors фактично не може - німецька влада зацікавлена у збереженні робочих місць і тому з особливою ретельністю підходить до вибору потенційного покупця. Інакше уряд може почати процедуру банкрутства компанії Opel.

return_links(); ?>