Британський журнал розсекретив лінійку майбутніх електромобілів Renault
СВІТ АВТО: Автомобільні новини

Британський журнал розсекретив лінійку майбутніх електромобілів Renault

03.07.2009

Renault Kangoo Be bop Z.E У п'ятницю британське видання Autocar опублікувало першу детальну інформацію про чотири нові електромобілі компанії Renault. Масове виробництво перших трьох моделей розпочнеться в 2011 році, а четвертий автомобіль з'явиться роком пізніше.

Новинки стануть оснащуватися одним і тим же 60-силовим електромотором, що отримуватиме енергію від літій-іонних акумуляторів, здатних забезпечити автомобілям рух на протязі приблизно 100 кілометрів. Як відзначили в компанії Renault, повну вартість батарей, життєвий цикл яких становить шість років, не планується включати в підсумкову ціну машини. Автовиробник має намір здавати акумулятори в оренду за ціною 100-200 фунтів стерлінгів в місяць.

Першою новинкою, яка через два роки встане на конвейєр, буде електрична версія фургона Kangoo – Express. Автомобіль буде на 95 відсотків відповідати концепт-кару Renault Be bop Z.E, який розробниками був представлений керівництву французької компанії на початку травня цього року. Очікується, що цей електрокар зможе розігнатися до "сотні" за 13 секунд і досягти максимальної швидкості 130 кілометрів на годину. У Великобританії вартість Kangoo Express становитиме близько 16 тисяч фунтів стерлінгів.

Другим серійним електрокаром Renault стане сімейний седан, який буде побудований на базі корейського автомобіля Samsung SM3, що поставляється на російський ринок під ім'ям Nissan Almera Classic. Очікується, що на відміну від решти електромобілів марки, ця 4,7-метрова машина отримаєь акумулятори збільшеної місткості і могутніший електромотор.

Наступною новинкою стане двомісний міський автомобіль завдовжки 3,5 метра, який, за словами джерела Autocar, матиме "незвичайний дизайн" екстер'єру. Детальна інформація про цю машину наразі не повідомляється.

Четвертим електрокаром стане компактний хетчбек, концептуальна версія якого буде представлена у вересні цього року на моторшоу у Франкфурті.

return_links(); ?>