Вступ України в НАТО до завершення війни з Росією не можливий, але розпочати процедуру можна навіть на етапі протистояння агресору, переконаний президент Польщі Анджей Дуда.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяви Дуди за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Давосі.

Пряма мова польського президента: “Під час війни це неможливо, але я вважаю, що Україна має отримати запрошення у НАТО, що запустить процес обговорення цього питання у національних парламентах країн-членів Альянсу. Цей процес міг би тривати, і це дуже важливо для морального духу захисників України”.

Він додав, що Україна “має прагнути до повноправного членства в НАТО” і що майбутнє членство України дуже важливе для міці всього НАТО і безпеки Польщі.

Президенти Польщі та України зустрілися у Швейцарії на полях Всесвітнього економічного форуму. Серед іншого, йшлося про майбутній візит нового прем’єра Польщі Дональда Туска до Києва, він може відбутися найближчими днями.

Минулої п’ятниці під час візиту до Києва прем’єра Британії Ріші Сунака підписали історичну двосторонню безпекову угоду між Україною і Британією – першу з таких двосторонніх документів, які готують окремо з кожною країною на основі декларації “Групи семи” про “гарантії безпеки” для України до її вступу в НАТО.

Від cupol