КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 НОВИНИ
Що ховається за ідеєю автономії угорців? Ризики та можливості для України
30.03.2017

Увесь минулий тиждень український інформаційний простір кілька разів буквально "вибухав" через заяви, які лунали з Будапешта.

У жодній з них не акцентувалося саме на Україні. Однак стосувалися ці заяви вкрай чутливої для нас теми – угорської нацменшини.

Ба більше – її прав і прагнення автономії.


Дежавю

Спершу про необхідність добиватися автономій для угорців заявив віце-прем’єр Жолт Шем’єн на презентації книжки під назвою  "Права меншин. Представлення інтересів. Автономність". На його слова одразу ж прореагувало українське МЗС, викликавши угорського посла для додаткових роз’яснень.

Угорське ж МЗС не відреагувало у відповідь. У всякому разі поки що.

Водночас за кілька днів після згаданої реакції Києва, у п’ятницю, 24 березня, на форумі угорських депутатів від країн Карпатського басейну в Будапешті учасники знову публічно говорили про прагнення закордонних угорців до автономії, хоча знову без акцентів на Україні.

Серед учасників цього форуму на правах головуючих були спікер парламенту Угорщини Ласло Кьовер, міністр закордонних справ Петер Сіярто, держсекретар з питань національної політики Арпад Янош Потапі та інші.

Звісно, це не була відповідь українському МЗС, хоча б тому, що форум був запланований заздалегідь, він є щорічним. Але не тільки тому.

Більш ніж очевидно, що

у заявах з Будапешта про автономію закордонних угорців немає спекуляцій чи особистої позиції когось із угорських високопосадовців, що припускало українське МЗС. Це щось більше, системніше.

Тим паче, якщо зважити на те, що у травні 2014-го Україна, та й уся Європа, вже переживала подібну "сенсацію".

Тоді, виступаючи в угорському парламенті після тріумфу на виборах, прем’єр Віктор Орбан сказав майже дослівно те саме, що і минулого тижня його віце-прем’єр та учасники згаданого форуму: закордонні угорці мають право на подвійне громадянство та автономію.

Відмінність між останніми заявами з Будапешта і виступом угорського прем’єра трирічної давнини полягає у тому, що в тій промові він акцентував саме на Україні та потенційних загрозах для угорської меншини через російську агресію та фактичний перезапуск української державності.

Після тієї промови Орбана українське МЗС, як і минулого тижня, офіційно застерегло Будапешт, викликало угорського посла на розмову. Але та заява офіційного Києва була набагато різкіша за нинішню – пропорційно до резонансу від промови угорського прем’єра, яку "не зрозуміли" не тільки в Україні.

Тоді угорське МЗС все ж прореагувало у відповідь, заявивши, що їхня країна не має ніяких територіальних претензій до України, підтримує її суверенітет, а прем’єра Орбана не так зрозуміли.

Здавалося, тема вичерпана. Але це зовсім не так.

Більше ніж офіційна позиція

Промова Віктора Орбана трирічної давнини, а так само й слова віце-прем’єра Шем’єна та заяви інших угорських високопосадовців на останньому форумі в Будапешті – це не випадковість і точно не тільки загравання з електоратом.

Для Орбана особисто то була світоглядна промова, яка окреслювала його бачення розвитку Угорщини і не тільки. Він його відстоює як угорський політик уже чверть століття і впроваджує як лідер країни останні 7-10 років.

Для інших колег Орбана ці резонансні заяви – це озвучення державницької позиції, візії розвитку нинішньої угорської влади.

І в основі всього цього лежить концепція розбудови Угорщини як національної держави (nation state).

Це відповідь на настрої, які панують в головах, а точніше, в серцях переважної більшості угорців.

Звісно ж, не за класичною моделлю ХVII чи ХIX століття. І навіть не ХХ. А з урахуванням сучасних глобальних факторів та нових форматів взаємодії типу ЄС і НАТО.

Можливо, колись ця модель Угорщини була лише егоїстичної мрією особисто Віктора Орбана, яку він презентував у своїх палких промовах ще у 1990-х роках. Зараз це вже не так суттєво, бо сьогодні ми маємо справу з відповіддю угорських політиків на чіткий запит і настрої переважної більшості угорців.
 Сучасна Угорщина та території, втрачені 1920 року

Протягом останні семи років ця модель розвитку країни втілюється на рівні політики уряду, а з 1 січня 2012 року – ще й відтворена у вигляді нової редакції Конституції.

Насамперед, через цю Конституцію, її положення, офіційний Брюссель навіть погрожував призупинити членство Угорщини в ЄС, а прем’єра Віктора Орбана, хай і з посмішкою, але почали називати диктатором.

Угорщина Орбана – це сильна вертикаль влади з відчутною присутністю держави в економіці, можливо, навіть на рівні державних монополій у ключових галузях, а також велика увага до історії, культури та мови, патріотичного виховання, сімейних цінностей та духовного відродження.

Зокрема, тлумачення Тріанонської угоди, якою Угорщина завершила Першу світову війну, як либонь не найбільшої трагедії країни. Адже згідно з мирним договором, укладеним у червні 1920 року, Угорщина втратила фактично дві третини своїх тодішніх територій та чимало інших звичних на той час атрибутів величі. Звідси і слова угорських топ-політиків про "духовне відродження Угорщини" – тієї великої Угорщини.

Віктор Орбан не був першим угорським політиком, хто відчув та співпережив ці настрої серед співвітчизників, але йому точно найкраще вдається на цих настроях грати як лідеру країни.

У тому числі в зовнішній політиці Угорщини, складовими якої є також критика ідеї "європейського котла" і мультикультуралізму, регіональне лідерство в Карпатському басейні та захист закордонних угорців, які компактно проживають в Україні, Румунії, Словаччині, Сербії, Хорватії, Австрії на своїх історичних землях, або якщо коротко – то їхнє право на автономію.

Слід зауважити, що в публічних заявах на рівні влади Угорщини (партія Фідес і її сателіти, які складають проурядову більшість) щодо права на автономію закордонних угорців досі не лунало територіальних претензій, тобто права закордонних угорців на створення національно-територіальних автономій.

Це досі дозволяють собі праворадикали з Йоббік, зокрема щодо Закарпаття, але від їхніх закликів офіційний Будапешт неодноразово відмежовувався.

Три фундаменти автономії закордонних угорців за версією Будапешта

Термін "автономія" використовується угорськими високопосадовцями послідовно і невипадково. Це з їхнього боку не маніпуляція, а обґрунтована концепція, продовження загальної візії сучасної Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

І якщо проаналізувати зміст бодай згаданих у цій публікації заяв з Будапешта, то можна зрозуміти, на чому базується ця ідея автономії закордонних угорців сьогодні. Це три фундаменти.

Перший фундамент – державна підтримка розвитку національної культури та освіти закордонних угорців, функціонування угорськомовних шкіл, класів, факультетів та інститутів, як-то імені Ференца Ракоці ІІ в Берегові, культурних товариств та громадських організацій.

Що стосується угорської мови, то для офіційного Будапешта це – беззаперечний пріоритет. Тому уряд не шкодує грошей на усілякі програми підтримки угорськомовних ЗМІ за кордоном, курсів з вивчення мови. Наприклад, минулого року на Закарпатті було втілено експериментальний проект з безкоштовного вивчення угорської мови, на який записалося понад 3000 місцевих жителів.

Через такі проекти уряд Угорщини прагне досягти не тільки гуманітарних цілей, а й знайти, ментально підготувати і залучити нових кваліфікованих працівників до Угорщини.

Другий фундамент – це право на подвійне громадянство, яке випливає із запровадження у травні 2010 року спрощеної процедури отримання угорського паспорта для етнічних угорців.

Згідно з офіційними даними, які на початку 2015 року оприлюднив державний секретар Угорщини, відповідальний за національну політику в угорському уряді Арпад Янош Потапі, за спрощеною процедурою угорське громадянство отримали тоді вже 670 тисяч осіб. 66% нових громадян Угорщини – з Трансільванії, 17% – з Воєводини, 14% – із Закарпаття, уточнив тоді урядовець.

Третій фундамент – захист інтересів закордонних угорців через їхніх представників у представницьких органах влади країн, де вони мешкають.

З цим пов’язана активізація роботи громадсько-політичних організацій закордонних угорців, які на період виборів виконують роль політичних партій та висувають своїх кандидатів у депутати різних рівнів. За останні 3-4 роки офіційний Будапешт почав централізовано координувати роботу цих організацій, ідеологічно супроводжувати, підтримувати їх і контролювати.

В Україні це КМКС ("Товариство угорської культури") та УМДС ("Демократична спілка угорців"), у Сербії – "Союз угорців Воєводини", у Румунії – Демократичний союз угорців в Румунії (RMDSZ), у Словаччині це Most – Híd.

Усі ці організації мають своїх представників на різних рівнях, аж до національних парламентів. В Україні це народний депутат та член фракції БПП Ласло Брензович, який очолює КМКС.
Ласло Брензович та Віктор Орбан

Ідея автономії закордонних угорців під патронатом Будапешта має забезпечити Угорщині статус регіонального лідера ЄС в Карпатському басейні – про це відкрито говорять у Будапешті.

Зокрема, на згаданому вже форумі угорських депутатів від країн Карпатського басейну, який пройшов у Будапешті 24 березня, йшлося про те, що право на автономію закордонних угорців має бути на порядку денному ЄС і вирішення цього питання буде запорукою стабільності в регіоні.

Угорщина в особі Віктора Орбана не просто зацікавлена у членстві в ЄС, а має власне чітке бачення, як повинен розвиватися Європейський Союз далі і своєї ролі в цьому процесі.

У Будапешті не приховують, що мігрантська криза, яка принесла ЄС виключно проблеми, додала Угорщині впевненості, що ідея мультикультуралізму не виправдала себе. А отже, альтернативи моделі національної держави навіть у форматі ЄС немає.

І тому на міжнародній арені уряд Віктора Орбана покладає також неабиякі сподівання на адміністрацію Дональда Трампа, якого Будапешт відверто підтримував від самого початку, мовляв, лідери обох країн на одній політичній та світоглядній хвилі розбудови своїх країн за моделлю новітньої національної держави.

Україна – не у пріоритеті

Попри гучні заяви останнього часу між Києвом і Будапештом довкола теми "автономії", а також доволі різку реакцію угорських високопосадовців на можливі зміни мовного законодавства в Україні і чутливу для українських угорців тему подвійного громадянства, значно більша увага Угорщини сьогодні прикута до угорських громад у Словаччині та Румунії.

У відносинах із Братиславою наріжним каменем є тема подвійного громадянства. У липні 2010 року Словаччина юридично закріпила не тільки позбавлення словацького громадянства тих, хто має паспорт іншої країни, а й передбачила штраф у розмірі понад 3 тисячі євро.

Це рішення Братислава ухвалила через два місяці після того, як Будапешт офіційно спростив процедуру отримання угорського громадянства. Тепер Угорщина має намір порушити це питання на міжурядовому рівні.

У відносинах Будапешта з Бухарестом усе значно складніше. І пов’язано це з так званим Секейським краєм (рум. Ţinutul Secuiesc). Це територія Північної Трансільванії в межах сучасної Румунії, де компактно проживають етнічні угорці. Саме звідси, згідно з офіційними даними, Угорщина отримала найбільше нових громадян за спрощеною процедурою.

У вересні 2009 року в краї було проголошено національно-територіальну автономію, але офіційний Бухарест її не визнав.

Водночас, починаючи з 2013 року, на ґрунті прав секеїв між Угорщиною і Румунією регулярно виникають дипломатичні скандали. Дуже гучні скандали зі взаємними випадами не тільки на рівні послів чи консулів, а навіть прем’єрів.

І Будапешт, і Бухарест налаштовані вкрай рішуче та безкомпромісно. Тому те, як буде розвиватися ситуація саме в цій частині Карпатського басейну, стане справжнім тестом не тільки для двох країн, а й для ЄС.

Притисянська стратегія

В Україні компактно проживають до 150 тисяч етнічних угорців (10-12% населення Закарпатської області), які мають широку культурну автономію та представництво на всіх рівнях влади.

Наразі виглядає так, що офіційний Будапешт радше прагне зберегти здобуте для українських угорців за останні роки, зокрема право на подвійне громадянство та регіональний статус угорської мови, ніж здобути нові переваги.

Інше дуже важливе завдання, яке ставить перед собою Будапешт щодо українських угорців, – утримати їх на історичній землі. Утримати від виїзду за кордон, куди доволі масово ринулися тутешні угорці в пошуках кращої роботи та матеріального добробуту.

Важлива деталь: українські угорці емігрують не обов’язково в Угорщину, а в розвинені країни Західної Європи, особливо полюбляють Британію. Або взагалі у США. Угорський паспорт дозволяє потрапити туди без віз та інших обмежень.

Хоча є ще одне прагнення, на якому Будапешт продовжує системно наполягати – відновити так званий Притисянський виборчий округ.

Це географічні межі Берегівського та Виноградівського районів. Саме тут, вздовж річки Тиси, мешкає переважна більшість українських угорців, і офіційний Будапешт прагне, аби вони обирали свого мажоритарного представника до Верховної ради.

Цей угорський виборчий округ на Закарпатті існував на парламентських виборах 1998 року, але був ліквідований після зміни виборчого законодавства.

Відновити його українським угорцям обіцяли щонайменше два українських президенти – Віктор Ющенко та Петро Порошенко, підписуючи відповідні політичні угоди з угорськими організаціями ще кандидатами на пост глави держави.

Відновлення Притисянського округу ідеально пасує під модель автономії закордонних угорців, яку Будапешт транслює на весь Карпатський басейн, бо передбачає елемент політичної автономії, а не адміністративної.

Утім, якщо це все ж станеться, логічно постане питання: чи не зажадає Будапешт більшого?

Мова не про фобії на кшталт можливих територіальних претензій щодо Закарпаття за аналогією до анексії Криму та війни на Донбасі. Зовсім ні. Йдеться про амбіції Будапешта щодо територіальної автономії українських угорців у вигляді окремої угорської адміністративної одиниці в межах Закарпатської області – району, краю, повіту тощо.

І тут виникає інша загроза: аби часом, зовсім "випадково", ідея автономії закордонних угорців у версії Будапешта, яку він чітко окреслює в межах ЄС і його критеріїв, не почала втілюватися певними зацікавленими групами в Україні як частина так званої медведчуківсько-сурковської федералізації нашої країни. Спроби зіграти в цьому напрямку сьогодні очевидні:

99% фейків про вимоги створити на Закарпатті угорську автономію тиражувалися в українському інформпросторі саме російською пропагандистською машиною.

Щоб не стати жертвою російських провокацій, офіційний Київ сам на найвищому рівні має ініціювати діалог із Будапештом.

А ще Україна не менш палко, ніж Угорщина, має наполягати, аби резонансна тема автономії закордонних угорців якомога швидше постала на порядку денному ЄС.

Щонайменше, участь Євросоюзу в обговоренні гарантує додаткові гарантії дотримання критеріїв та стандартів ЄС.

Автор: Дмитро Тужанський,

www.eurointegration.com.ua/articles/2017/03/29/7063755/


Назад до списку

 ЛЬВІВ - всі новини розділу

13:36 (17.08.2017)
Львівські поліцейські реанімували чоловіка, в якого зупинилося серце

13:35 (17.08.2017)
У Львові поліція вилучила у перехожих 18 крадених саджанців туй

11:10 (17.08.2017)
Для учасників АТО проводять безкоштовні уроки програмування у Львові

10:41 (17.08.2017)
На Львівщині жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб вивезти дитину

10:39 (17.08.2017)
Військова прокуратура хоче звести багатоповерхівку біля Академії сухопутних військ у Львов

 УКРАЇНА - всі новини розділу

13:26 (17.08.2017)
Аваков заборонив брати священиків УПЦ МП капеланами

13:20 (17.08.2017)
На окупований Крим почали транслювати українські телеканали

10:31 (17.08.2017)
З Польщі депортують 21 українця за порушення правил перебування

10:23 (17.08.2017)
Україна відкрила базу даних власників компаній

08:34 (17.08.2017)
В Україні за півмісяця на водоймах потонули понад 200 осіб

 СВІТ - всі новини розділу

14:39 (14.08.2017)
Мер Шарлотсвілля поклав на Трампа провину за безлади в місті

14:31 (14.08.2017)
Жертвами нападу ісламістів на ресторан в Буркіна-Фасо стали 17 осіб

17:06 (31.07.2017)
Пізня вагітність сприяє продовженню тривалості життя, – вчені

14:49 (31.07.2017)
В атмосфері Титана вчені виявили фрагменти позаземного життя

13:00 (31.07.2017)
Актори Гри престолів прокоментували "ключову зустріч"

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

 СУСПІЛЬСТВО - всі статті розділу
Контактные линзы как отличная альтернатива традиционным очкам
06:17 20.05.2017

Проблемы со зрением сегодня, к сожалению, встречаются повсеместно, причем данная проблема стремительно молодеет. Этому способствуют развитие прогресса, плохая экология, постоянные стрессы.

A website like youngjuicycunt.com will provide you with the highest quality in the industry.
 Читайте також

09:36 13.03.2017 Росію на «Євробаченні-2017» у Києві представлятиме співачка-інвалід, яка виступала у Криму

09:45 12.03.2017 Свадебные аксессуары – милые вещицы для создания гармоничного образа невесты

06:31 12.03.2017 Уход за больными: ситуация постепенно улучшается

11:18 8.03.2017 Чоловіча вишиванка: як обрати «свою» модель

08:02 2.03.2017 Вирощування тюльпанів в Україні

18:05 21.02.2017 Быстрее управиться на кухне поможет комбинированная варочная поверхность

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
 СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ: ПОЛІТИКА - всі статті розділу
Штрафное окно
08:52 16.08.2017

За незаконную замену окон и дверей на территории исторического ареала отныне будут платить штрафы и фирмы-подрядчики
 Читайте також

18:17 30.05.2017 Вишиванка як улюблений предмет гардеробу

18:21 21.04.2017 Хорошие новости сообщать легко, плохие – затруднительно

20:31 23.03.2017 ЗМІ дізналися про наявних у вбивці Вороненкова документів Нацгвардії України

08:25 17.02.2017 Блокада с многими неизвестными

11:27 7.02.2017 Новости о Евровидении-2017 – в числе самых обсуждаемых

17:27 16.01.2017 Информационные порталы: всегда свежие новости в Украине и мире

 МІСЦЕВА ВЛАДА ЛЬВІВЩИНИ: Моніторинг
Новости о журналистских расследованиях вызывают интерес в украинской аудитории
16:19 6.06.2017

К числу самых востребованных жанров отечественной журналистики принадлежит журналистское расследование. По словам экспертов, особый интерес к этому направлению возник после событий на Майдане, в период стремления Украины к кардинальным изменениям.
 Читайте також

17:56 23.05.2017 Як провести Новий рік в Карпатах

18:34 9.07.2015 0225.ru как виртуальная визитная карточка города Бобруйска

22:13 19.04.2014 Видеорегистратор лучше брать с GPS

09:27 5.03.2013 Новим губернатором Львівщини став колишній прокурор Криму: деталі і коментарі

08:34 2.03.2012 Хто і чому хоче висловити недовіру львівському губернаторові?

11:01 12.01.2012 Садовий, львів’яни і нова транспортна схема

 СПЕЦПРОЕКТИ. Прямим текстом: політичне розмовне телешоу у прямому ефірі
Водоемы помогут создать Сад Мечты
09:08 31.07.2017

Если возле загородного дома есть небольшой (или большой) кусок земли, ландшафтный дизайн поможет превратить его в райский уголок.
 Читайте також

13:50 16.06.2017 Квартири щодобово у Львові: переваги і можливості для вибору

06:38 25.05.2017 Смарт tv приставки значительно расширят функциональные возможности телевизора

06:40 23.05.2017 Почему я купил телефон legoo

12:55 12.05.2017 Створення сайтів з прокруткою

05:16 26.04.2017 Кольца викингов – от древности к современности

18:33 18.04.2017 Пирометры и их использование в производстве и в быту

 СПЕЦПРОЕКТИ: Львівщина. Підсумки тижня
Японские куклы: Касугай предлагает широкий выбор моделей
08:03 29.05.2017

Таким произведением искусства, как японская кукла, невозможно не любоваться. История этих красивых изделий насчитывает не одно столетие.
 Читайте також

06:14 26.05.2017 Ліцензія як дозвіл на здійснення діяльності в будівельній сфері

06:30 25.05.2017 Мужские кроссовки: выбираем продукцию проверенных брендов

07:00 23.05.2017 Как заработать на старой электронике

05:55 26.04.2017 Магазин цветов предлагает великолепные композиции с доставкой по Полтаве

00:04 16.04.2017 Куда пойти в выходные на пасху 2017 во Львове

07:37 5.04.2017 Подарки с фото от Фотопринт: приятный сюрприз для каждого виновника торжества

Блок статей, Каталог статтей
 ІНТЕРВ'Ю - всі матеріали розділу
Львовяне смогут платить за коммунальные услуги в 244 пунктах
16:44 17.08.2017

Оплачивать коммунальные услуги отныне львовяне смогут не только в кассах коммунальных предприятий, но в целом в 244 пунктах по всему городу, среди которых отделения банков и «Укрпочты».
 Читайте також

06:36 16.08.2017 Все, що потрібно знати про UGG

06:14 25.07.2017 Профессиональное обслуживание кондиционеров поможет избежать дорогостоящего ремонта

07:38 13.07.2017 Популярність барбершопів щораз росте

07:59 2.07.2017 Повседневные кроссовки: удобно, практично, стильно

17:46 27.06.2017 Хлебопекарное и кондитерское оборудование от TSFERA: огромный выбор, разумные цены

10:22 21.06.2017 К покупке детской мебели привлекаем самых маленьких членов семьи

 ДАЙДЖЕСТ - всі матеріали розділу
Заменители питания: вперед к новым победам и достижениям
08:57 16.08.2017

Основная разница между пищевыми добавками (например, такой, как протеин) и заменителями питания в том, что первые являются дополнением к рациону человека, вторые – могут использоваться как самостоятельные продукты питания.
 Читайте також

07:44 16.08.2017 Заставне майно банків: чи варто купувати і що перевіряти

12:20 14.08.2017 Игровые автоматы вулкан казино играть — лучший способ испытать удачу

11:17 14.08.2017 Как подготовиться к написанию кандидатской диссертации

08:42 28.07.2017 Корпоративный подарок

18:29 19.07.2017 Gaminatorslots: каждый геймер найдет «свой» вариант игрового автомата

08:39 14.07.2017 Жд білети онлайн: переваги сервісу

 ЕКОНОМІКА
Типи сайтів, їх особливості та характерні риси
15:04 17.08.2017

Перш ніж розробити свій сайт, потенційний його власник повинен визначитися з тим, що саме йому потрібно насправді.
 Читайте також

07:27 16.08.2017 Що таке конфіскат і що з ним роблять

08:20 29.07.2017 Выбор надувной лодки Барк

08:49 28.07.2017 Почему так отличаются цены на электронные сигареты

08:48 17.07.2017 Щебень, его классификация, характеристики и область применения

08:40 17.07.2017 Де замовити міжкімнатні двері?

07:40 13.07.2017 Светодиодная лента от компании «Южный город»

 Цікаві новини у світі: архів

Hyundai і Kia відкликають майже два мільйони автомобілів | Депардьє образив бельгійських пекарів | Модель Хайді Клум кинулася в океан, рятуючи свого сина на Гаваях | Співачка Шер продає міський особняк у Каліфорнії за $1,9 млн. | Рідкісні знімки зірки еротичної фотографії 1950-х виставили на аукціон | А стоит ли включать телевизор, если ребенок в доме? | Півзахисник АЕКа відзначив узяття воріт нацистським жестомLexus зайняв першу сходинку в рейтингу задоволеності покупців | У Бразилії на аукціоні за право першої ночі з новітньою секс-лялькою ставки зросли до $100 тисяч | Дієтологи пояснили, які продукти не можна їсти на сніданок | У Швеції прибиральниця викрала потяг і врізалася у будинок | Playboy вибрав найпривабливіших жінок-політиків НімеччиниКитайський дитячий садок "одружив" дітейУ Портленді жінка застрягла між двома будинками після падіння з дахуЛегендарного австралійського злочинця поховають через 130 років після стратиЕксперти і ЗМІ в Словенії побоюються можливої відставки уряду | У Колумбії викрадений осел «здав» своїх викрадачів поліціїСекс двічі на тиждень рятує від грипу | Американська пивоварня випустила пиво для собак | Минулий рік став найспекотнішим в історії США | У новинну передачу на шведському телеканалі потрапили кадри з порнофільму | Челябінців попросили нагодувати звірів новорічними ялинками | Створена котяча соціальна мережа | У Шотландії на берег викинуло 250 автомобільних шин | Названі найцікавіші ресторани світу | Twitter оцінили в 11 мільярдів доларів | Заради інтернету американські школярки підсипали батькам снодійне | Японський ресторан купив тунця за 1,8 мільйонів доларів | Машина, що в'їхала в спальню, зіштовхнула канадця з ліжка | КДБ Білорусії звинуватив хакерів у спробі девальвації рубля | Творець "Зоряних воєн" Джордж Лукас оголосив про заручини з главою компанії DreamWorks Animation | Ісландська дівчинка без імені подала до суду на державу | Американський учений визначив породу оленів Санта Клауса | У Москві викрали кріп і петрушку на півмільйона рублів | Лідер КНДР вперше за 19 років привітав громадян з Новим роком | Іванішвілі оголосив про припинення репресій в Грузії | У Франції в продажу з'явився комікс про життя пророка Мухамеда | Російські бібліотекарі пред'явили кримінальні звинувачення казковим героямВикрадений з віденського цирку поні повернувся на роботу | Фінансові проблеми Кіпру називають серйознішими, ніж у Греції | У США зубний лікар звільнив асистентку через її зовнішність | Лідер опозиції Македонії закликав до народного повстання | Мавроді назвав казаське «народне IPO» черговою фінансовою пірамідоюЦентр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня