Хайпові проекти, незважаючи на свою привабливість з філологічної точки зору, насправді є нічим іншим, як шахрайськими проектами у вигляді інвестиційних фондів, що обіцяють дуже високий, а тому і дуже привабливий рівень доходів.
|  |
Хайпи, або як їх ще називають в англійській мові high yielding - це звичайнісінькі фінансові піраміди, в яких виплати захмарних відсотків відбуваються за рахунок залучення нових вливань і максимально широкого кола учасників. Таким чином, нові гроші постійно надходять від нових учасників. Але, є одне, але дуже велике «але». У випадку припинення надходження коштів або неможливості покриття поточних зобов’язань хайп припиняє своє існування, а його учасники не отримують жодних виплат.
Існують швидкі, середньострокові та довгострокові хайп проекти. Очевидно, що швидкі хайпи найменш неживучі, проте їх інвестори можуть отримувати від 5 до 50% кожного дня. Це інвестиції з категорії – пощастить/не пощастить.
Середньострокові хайп-фонди обіцяють інвесторам 1-3% на добу і функціонують вони близько 6-9 місяців. Термін існування таких фондів визначається цілями адміністратора, його менеджерськими здібностями.
Інвестуючи в довгостроковий хайп, його учасник погоджується отримувати невеликий відсоток виплат приблизно раз в тиждень.
Якщо ви хочете інвестувати кошти, але категорично не хочете мати справи з хайп-фондами, то зверніть увагу на характерні ознаки хайпів. По-перше, такі фонди обіцяють підозріло високий рівень доходності. По-друге, вони постійно наголошують і переконують в гарантуванні повернення вкладених коштів. По-третє, вас має насторожити відсутність реквізитів організації, повної контактної інформації, ліцензій та офіційних документів. По-четверте, використання фіктивних об’єктів інвестування.
|