Навіть ті, хто далекий від політики, знають про те, що Україна готується до чергових виборів: цього разу мова йде про вибори до місцевих органів самоврядування, які заплановані на жовтень нинішнього, 2015, року.
|  |
Незважаючи на те, що періодично виникають розмови про дострокове проведення виборів до місцевих рад або ж їх відтермінування, це, згідно з чинним законодавством, є абсолютно неприйнятним.
Місцеві вибори Львів у цьому плані не виняток, мають одну важливу особливість – впровадження відкритих списків. Окрім того, керівників міст народ обиратиме в два тури. За словами політологів, такі нововведення мають ряд переваг. Зокрема, що стосується відкритої системи на пропорційній основі і відмови від мажоритарної складової, то її запровадження – це ще один крок на шляху боротьби з корупцією.
Очікується, що відповідний законопроект про місцеві вибори має бути готовий до 12 травня. Ця дата була вибрана невипадково, адже саме до 12 травня має бути готовий варіант проекту щодо змін до Основного Закону України в частині, що стосується такого питання, як децентралізація. Тому новий виборчий закон буде саме доречний.
А наразі відбуваються засідання експертної ради, на яких розглядаються питання щодо реформування законодавства в питаннях, що стосуються виборів до органів місцевого самоврядування. Під час одного з таких засідань було вирішено сформувати робочу групу, яка б зайнялась розробкою законодавчих актів, які б стосувалися закону «Про місцеві вибори». Очолив групу, до складу якої увійшли 11 експертів (п’ятеро депутатів і шестеро громадських експертів) Олександр Черненко.
Що стосується нового виборчого закону, то, за словами політологів і аналітиків, однією з головних проблем є проведення виборів на Донбасі – у Донецькій та Луганській областях. Саме довкола цього питання нині йдуть найбільш активні дискусії.
|