КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чому пішов Зінченко?
4.09.2005

By: УКРАЇНСЬКА ПРАВДА

У суботу подав у відставку глава президентського секретаріату Олександр Зінченко, ім'я якого останнім часом згадували винятково рідко, та й то тільки в новинах про літакобудування. Однак цей крок був несподіваним для багатьох навіть у секретаріаті президента.   Ніхто з опитаних "Українською правдою" співробітників секретаріату або кабінету президента не помічав невдоволення Зінченка останнім часом, що могло б привести до його раптової відставки за власним бажанням.   Одні натякають на недавню нараду в секретаріаті, де Ющенко різко пройшовся по роботі очолюваного Зінченком відомства. Однак, як повідомив УП перший помічник президента Олександр Третьяков, Ющенко демонстративно посадив Зінченка поруч із собою. Більш того, за словами першого помічника, це була звичайна "стряска, щоб усі активніше працювали". Третьяков додав, що серед іншого від президента дісталося і йому самому.Інші говорять про те, що Зінченко пішов у знак протесту проти намірів "оточення Ющенка" (ми навмисно беремо цю назву в лапки, бо вона вже стала не просто власною, але й носить деякий демонічний характер) забрати в нього якісь повноваження. Ці ж джерела розповідають про зустріч Зінченко-Третьяков-Порошенко, яка нібито відбулася напередодні, де кожний хотів збільшити свої повноваження за рахунок інших.

   Перший помічник стверджує, що такої зустрічі і такої розмови не було. Однак хтось явно хоче перерозподілити владу в секретаріаті. Про це говорить хоча б той факт, що "ПОРисту" Владу Каськіву доручено підготувати нове положення про секретаріат. Про цю дивну новину той же Олександр Третьяков довідався зі стрічки повідомлень УП.

   Можливо, щось про відставку знала прем'єр Тимошенко, яка в той же день на Кабміні заявила, що демарш Зінченка викликаний незгодою з корупцією в "оточенні президента". Заява Тимошенко пролунало в унісон зі скандальним обвинуваченням у корупції все того ж міфічного "оточення президента" з боку її "вірного Санчо Панса" – Михайла Бродського.

   Можливо, Зінченко розраховував на суботу і неділю, і збирався використовувати паузу, щоб 1) поговорити з президентом і спробувати схилити його на свій бік, 2) "шантажувати" оточення Ющенка, яке, можливо, стало причиною його заяви, або 3) зважити нові політичні пропозиції.

   Однак чисто формально президент міг прийняти рішення про відставку в будь-який час – навіть у вихідні. Що він у результаті й зробив.

   Яка б не була справжня причина відставки, Ющенко нагадав про "непросту розмову" з керівництвом секретаріату і зажадав "від усіх підлеглих командної злагодженої роботи і професійного росту"...

   Пропонуємо читачам хронологію подій у день відставки Зінченка.


13:58


   Державний секретар України Олександр Зінченко подав президентові Віктору Ющенку заяву про відставку.

   Про це говориться в повідомленні прес-служби Зінченка, розповсюдженому в суботу.

   Прес-служба відзначає, що з цього приводу Зінченко дасть прес-конференцію у понеділок, про час і місце якої буде повідомлено додатково.


14:30

   Як повідомляють джерела "Української правди", у суботу на засіданні Кабінету міністрів прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Зінченко подав у відставку в зв'язку з корумпованістю найближчого оточення Ющенка.

   Джерела не виключають, що Зінченко може очолити партійний штаб "Батьківщини" на виборах у парламент у майбутньому році.


16:33


   Прес-секретар прем'єра Віталій Чепінога повідомив, що Тимошенко офіційно не коментувала рішення Зінченка.

"Їй відомо про це (заяву про відставку), однак вона не розмовляла з Олександром Зінченком і не знає причин", - сказав прес-секретар.


16:57

   Директор європейського інституту стратегії і розвитку Дмитро Видрін вважає, що причини відставки Зінченка варто шукати в моральній площині.

   "Я трохи бував в адміністрації президента недавно, фізично відчувається тяжка атмосфера, що там панує, а він не з тих людей, хто буде іти на компроміс із власною совістю і мораллю", - сказав Видрін.

   Говорячи про можливі перспективи Зінченка, політолог відзначив, що він може бути затребуваний в області аналітики і мас-медіа.


***


   Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко серед можливих причин відставки Зінченка називає роботу секретаріату, а також "деякі проблеми" у процесі розмежування повноважень між секретаріатом і кабінетом президента.

   Приводом для відставки могло стати доручення раднику президента Владиславу Каськіву про підготовку пропозицій по удосконалюванню роботи секретаріату, сказав політолог.

   Разом з тим він допускає, що Зінченко може бути призначений послом у Росії. "Чутки про можливість відставки ходили з весни. Уже тоді як нова посада називалася посада посла України в Росії ", - сказав він.

   Політолог відзначив, що Зінченко, який входить у керівництво партії "Народний союз "Наша Україна", на майбутніх парламентських виборах, можливо, буде фігурувати в списку НСНУ.


17:20


   Віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко вважає, що подання Зінченком заяви про відставку пов’язано з намаганням "деяких представників" в оточенні президента перебрати на себе повноваження уряду чи секретаріату президента.

   Як зазначив Томенко, останнім часом мали місце спроби деяких представників в оточенні президента Віктора Ющенка перебрати на себе повноваження уряду чи секретаріату президента.

   Томенко переконаний, що неприпустимо, щоб і надалі, посилаючись на нібито доручення президента, країною керували інституції чи особи, які не уповноважені на це Конституцією та законами.

   Тому такий крок Зінченка змушує провести серйозний аналіз та дискусію, яка дасть можливість виконавчій владі повернутися до зрозумілої суспільству і законодавчо передбаченої процедури прийняття рішень на найвищому рівні, сказав віце-прем'єр.


18:05


   Заступник держсекретаря Маркіян Лубківський повідомив, що Зінченко не зустрічався з Ющенком після оголошення своєї заяви про відставку, проте президент, скоріш за все, про намір голови свого секретаріату "вже знає".

   За словами Лубківського, йому "важко прогнозувати", рішення президента.

   Він повідомив також, що формально глава держави може ухвалити рішення про відставку або відхилити її вже навіть протягом вихідних.

   Сам Зінченко відмовився по телефону коментувати причини своєї відставки і підтвердив намір провести прес-конференцію з цього приводу в понеділок орієнтовно о 14-15 годині.

   Маркіян Лубківський, відповідаючи на питання, чи відбудеться ця прес-конференція в секретаріаті президента, повідомив, що "місце буде визначене додатково".


18:15

   Як зазначають джерела "Української правди", останнім часом Ющенко неодноразово критикував роботу секретаріату президента, зокрема на спеціальному засіданні з цього приводу. Однак, на думку джерела, Зінченко вкаже інші причини своєї відставки.


20:40

   Ющенко прийняв відставку держсекретаря Олександра Зінченка.

   Глава держави заявив, що цінує роботу, проведену Зінченком, відзначає прес-служба президента.

   При цьому Ющенко підкреслив, що днями мав непросту розмову з керівництвом Секретаріату і поставив чіткі завдання відносно вдосконалення роботи апарату президента та підвищення професійного рівня його діяльності.

   Президент наголосив, що вимагатиме від усіх підлеглих командної злагодженої роботи і професійного росту.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня