КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Повернення Єханурова
9.09.2005

By: Андрій Косовський, ProUa

Нинішній губернатор Дніпропетровської області найбільше підходить на посаду голови виконавчої гілки влади після таких гучних скандалів.   Юрій Єхануров - людина надзвичайно обережна, неконфліктна і з підвищеним чуттям на всякого роду підводні камені. Більше того, Юрій Іванович є надзвичайно досвідченим чиновником, який чудово розбирається у всіх нюансах бюрократичного «підкилим’я». І, найголовніше, Юрія Єханурова ніяк не можна назвати ні людиною Порошенка, ні людиною Третьякова, ні креатурою Тимошенко. В.о. Прем’єр-міністра, поза сумнівами, є людиною Президента, що важливо для Віктора Андрійовича за нинішньої ситуації.Світлина: PHL

Серед сучасного політичного бомонду Єханурова можна порівняти з Анатолієм Кінахом. Такий же професійний чиновник, образ якого межує з хрестоматійним «людина у футлярі». Як і перший віце-прем’єр, Юрій Єхануров цікавиться більше крупним бізнесом і промисловістю, а не політикою, скандалами і ЗМІ. В той самий час для нового в.о. Прем’єр-міністра характерні пошуки компромісу. Так, за неофіційною інформацією, він має нормальні стосунки з Віктором Пінчуком, з яким доводиться спілкуватися будь-якому губернаторові Дніпропетровської області. Проте, наприклад, з Рінатом Ахметовим взаємини у Юрія Івановича напружені. Так, Єхануров активно виступав проти зрощення регіональної влади і олігархічних структур у Донецькій області. Вважається, що найцікавішими для нового в.о. Прем’єр-міністра регіонами є схід України, особливо Дніпропетровськ і Харків.
   Фігура Єханурова може цілком нормально сприйнятися Росією. І справа не тільки в етнічному корінні Юрія Івановича. Як і будь-який чиновник, для якого основою бачення ситуації в країні є стабільність у промисловості, в.о. Прем’єр-міністра традиційно вважається фігурою, яка виступає за зближення економічних позицій РФ і України. В той самий час саме він, під час конфлікту навколо коси Тузла, виступав за можливість відновлення ядерного статусу України через загрозу її територіальній цілісності.
   Загалом, «технічний» Юрій Єхануров є прямою протилежністю «яскравій» Юлії Тимошенко. Саме ця якість, імовірно, дасть йому значні бонуси в очах Президента і парламенту, якщо Юрій Іванович і Віктор Андрійович захочуть прибрати додаток в.о. Та й у принципі, навіть з таким додатком Єхануров може просидіти досить довго.
   Юрій Єхануров має непогані стосунки майже зі всіма політичними силами, у тому числі й нинішніми опозиційними. Тобто його кандидатура на пост Прем’єра буде більш компромісною, ніж, наприклад, Миколи Мартиненка. Є, звичайно, ще вічний Анатолій Кінах і незадоволений Роман Безсмертний, проте їхні шанси практично дорівнюють нулеві.
   Нинішня ситуація нагадує заміну «яскравого» Ющенка на «сірого» Кінаха. Більше того, в цьому плані є ще одна системна лінія. Так, судячи з усього, владні важелі після призначення Олега Рибачука на посаду Держсекретаря перейдуть у Секретаріат. А це означає, що і Віктор Ющенко, і Олег Рибачук будуть зацікавлені в «слабкому», в політичному сенсі, Прем’єрі. Тобто ситуація з Віктором Медведчуком і Анатолієм Кінахом цілком може повторитися.
   Таким чином, призначення Юрія Єханурова на пост в.о. Прем’єр-міністра є не тільки спробою Президента трохи відпочити від корпоративних воєн у владі. Швидше за все, це може бути першою ластівкою нової епохи в перерозподілі владних повноважень у всій вертикалі.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня