КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Креатин: що це?
14.08.2016

Креатин - азотовмісна карбонова кислота, яка бере участь в енергообмінному процесі в м'язах. Збільшення його концентрації в м'язах дає приріст вибухової сили.Крім цього, креатин володіє ще набором різних позитивних ефектів, які супроводжують його прийом. На даний момент є однією з найбільш популярних спортивних добавок, які використовуються культуристами, зважаючи на сильну доказову базу, відсутність побічних ефектів і низьку собівартість, про що детальніше можна дізнатися на ресурсі IronFlex.

«Креатин» в перекладі з грецького означає «м'ясо» (kreas). Так назвав нову речовину французький вчений Шевроле. Сталося це в 1835 році. Пізніше інший учений - Ліберга - з'ясував, що креатин є необхідною складовою м'язів ссавців, відповідно, і людини. Він необхідний для енергетичного обміну, без нього неможливе виконання рухів. Креатин прискорює ресинтез АТФ (аденозинтрифосфорная кислота, яка служить джерелом енергії для всіх процесів в організмі).

Вміст власного креатину в організмі дорослої людини в нормі становить від 100 г до 140г, добова його витрата, в звичайних умовах, - близько двох грам. Заповнюються його запаси просто за допомогою правильного харчування, тому що креатин може самостійно синтезуватися організмом з трьох амінокислот, що входять до складу білка: гліцину, аргініну і метіоніну.

Кінцевим продуктом для забезпечення енергією всіх процесів організму, включаючи руху, служить молекула аденозинтрифосфорної кислоти - АТФ. Всі джерела енергії: вуглеводи, жири, амінокислоти, так чи інакше, перетворюються спочатку в АТФ, яка вже, в свою чергу, вивільняє енергію.

У м'язах креатин накопичується у формі креатинфосфату - комбінації з молекул креатину і фосфату, яка є ключовим продуктом для ресинтезу АТФ і, відповідно, для репродукції енергії.

Основним ефектом прийому креатину є збільшення силових показників. Коли молекула АТФ вивільняє енергію для м'язового скорочення, від неї відділяється молекула АДФ (аденозину дифосфат), яка комбінується з креатинфосфаомт, і перетворюється в нову молекулу АТФ, готову для використання як джерело енергії. Звідси і випливає основна властивість креатину як добавки - чим більший запас креатину в м'язах, тим більше енергії для їх скорочення. Креатин є швидким, але короткочасним джерелом енергії, тому що запас креатинфосфату в м'язах, в будь-якому випадку, обмежений. Тому його вживання, як добавки, виправдано тільки при енаеробних (силових) навантаженнях. При довготривалих навантаженнях задіюються інші джерела енергії (вуглеводи, жири). Назад до списку

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня