Креатин - азотовмісна карбонова кислота, яка бере участь в енергообмінному процесі в м'язах. Збільшення його концентрації в м'язах дає приріст вибухової сили.
|  |
Крім цього, креатин володіє ще набором різних позитивних ефектів, які супроводжують його прийом. На даний момент є однією з найбільш популярних спортивних добавок, які використовуються культуристами, зважаючи на сильну доказову базу, відсутність побічних ефектів і низьку собівартість, про що детальніше можна дізнатися на ресурсі IronFlex.
«Креатин» в перекладі з грецького означає «м'ясо» (kreas). Так назвав нову речовину французький вчений Шевроле. Сталося це в 1835 році. Пізніше інший учений - Ліберга - з'ясував, що креатин є необхідною складовою м'язів ссавців, відповідно, і людини. Він необхідний для енергетичного обміну, без нього неможливе виконання рухів. Креатин прискорює ресинтез АТФ (аденозинтрифосфорная кислота, яка служить джерелом енергії для всіх процесів в організмі).
Вміст власного креатину в організмі дорослої людини в нормі становить від 100 г до 140г, добова його витрата, в звичайних умовах, - близько двох грам. Заповнюються його запаси просто за допомогою правильного харчування, тому що креатин може самостійно синтезуватися організмом з трьох амінокислот, що входять до складу білка: гліцину, аргініну і метіоніну.
Кінцевим продуктом для забезпечення енергією всіх процесів організму, включаючи руху, служить молекула аденозинтрифосфорної кислоти - АТФ. Всі джерела енергії: вуглеводи, жири, амінокислоти, так чи інакше, перетворюються спочатку в АТФ, яка вже, в свою чергу, вивільняє енергію.
У м'язах креатин накопичується у формі креатинфосфату - комбінації з молекул креатину і фосфату, яка є ключовим продуктом для ресинтезу АТФ і, відповідно, для репродукції енергії.
Основним ефектом прийому креатину є збільшення силових показників. Коли молекула АТФ вивільняє енергію для м'язового скорочення, від неї відділяється молекула АДФ (аденозину дифосфат), яка комбінується з креатинфосфаомт, і перетворюється в нову молекулу АТФ, готову для використання як джерело енергії. Звідси і випливає основна властивість креатину як добавки - чим більший запас креатину в м'язах, тим більше енергії для їх скорочення. Креатин є швидким, але короткочасним джерелом енергії, тому що запас креатинфосфату в м'язах, в будь-якому випадку, обмежений. Тому його вживання, як добавки, виправдано тільки при енаеробних (силових) навантаженнях. При довготривалих навантаженнях задіюються інші джерела енергії (вуглеводи, жири).
|