КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Ющенко розпочав виборчу кампанiю
8.10.2005

By: Микола Величко, Українська правда

Рiвно рiк тому тоді ще кандидат у президенти Вiктор Ющенко, повертаючись на батькiвщину пiсля лiкування у Вiднi, доволi несподiвано прилетiв не в столицю, а у Львiв. Та, незважаючи на раптовiсть його вiзиту, хворий i спотворений Ющенко тодi зібрав бiля Оперного театру десятки тисяч вдячних слухачів, котрі зі сльозами на очах та оваціями вслухалися в кожне слово свого кумира. Це була осiнь 2004-го. До виборiв тодi залишався лише мiсяць. У жовтнi 2005-го Ющенко знову приїхав до Львова i знову зi своїм першим передвиборчим візитом. Те, що основною метою приїзду президента стало саме наближення парламентських виборів, а не малопредставницький мiжнародний економiчний форум, стало остаточно зрозуміло у четвер ввечерi на мiтингу бiля Опери.Все було, як i торiк - десятки помаранчевих прапорiв, транспарантiв i тисячi людей, чимало котрих приїхало з віддалених районiв Львiвщини. Були навiть делегацiї з Хмельницької та Волинської областей.
   Таке собi своєрiдне дежа вю, лишень Ющенко ходив не в оточеннi охоронцiв свого друзяки Червоненка, а хлопцiв зi спецслужб. А також, якщо торiк пiд сценою на Ющенка з надiєю дивилася Леся Гонгадзе, то тепер - бабуся Параска Королюк iз Тернопiльщини разом з двома внуками.
   Була й iнша вiдмiннiсть вiд минулорiчного виступу. Тодi кандидат Ющенко нарiкав на пiдступнiсть влади i малював райдужнi картини щасливого життя, яке настане пiсля його обрання. У четвер уже президент Ющенко пояснював, чому цього не сталося.
   I з того, як вiн це робив i кого звинувачував, ставало зрозумiло, що основне його завдання - збити хвилю симпатiї до Юлiї Тимошенко, рейтинг котрої на заходi України пiсля вiдставки вiдчутно зрiс. Тому якщо до цього хтось ще вiрив у те, що двi основнi дiйовi особи Майдану помиряться, що мiж ними знову запанує гармонiя i любов, то пiсля виступу Ющенка стало зрозумiло - не лише Тимошенко має на Ющенка велику образу. Ющенку також є чим їй дорiкнути.
   На загал прiзвище Тимошенко пiд час виступу прозвучало лише двiчi, та й то в компанiї iз Зiнченком (його було названо тричi) та Порошенком (тут Ющенку треба вiддати належне). Проте уряд загалом у негативному контексті згадувався майже безперервно, тому зрозумiти, кого президент звинувачує у економiчному занепадi, мiг кожний.
   Вiдразу згадалися недавнiй коментар Ющенка стосовно падiння його рейтингу, який, за його словами, стремить вниз через те, що люди просто не знають, що ж вiдбулося насправдi. Так виглядало, що боротися з малопоiнформованiстю виборцiв президент захотiв саме зi Львова, вперше за останнi мiсяцi майже годину виступаючи "без папiрця" саме тут.
   Зi слiв Ющенка, Кабмiн Тимошенко не зумiв втримати позитивну тенденцiю економiчного росту в країнi, налякав бiзнес та можливих iнвесторiв, роздавав невиправданi обiцянки, займався популiзмом та саморекламою. А, крiм цього, лобiював iнтереси "банди" у конфлiктi з Нiкопольським феросплавним, iнтригував, безпідставно дискредитував iнших високопосадовцiв, а в нiч перед вiдставкою взагалi мало не вчинив вiйськового путчу за участю міністра оборони та генерального прокурора.
   I, як пiдтвердження злодiянь уряду, цифри, цифри, цифри. Плюс - емоцiйнiсть у заявах, яку можна назвати акторською грою, але можна й щирiстю та бiллю. Мовляв, хотiли, як найкраще, а вийшло...
   I все разом подiяло дуже ефективно. Ющенко виявився хорошим агiтатором. I месидж про те, яка полiтична сила винна в тому, що Україна не скористалася своїм унiкальним шансом, до кiнця мiтингу отримав кожний. Як i iнформацiю про те, за кого треба голосувати на весняних парламентських виборах, щоб ця ситуацiя не повторилася знову.
   Тому, коли Ющенко закiнчив виступ i пiд вже призабуту пiсню "Разом нас багато" пiшов до машини, його знову, як i рiк тому, проводжали овацiями та розхмахуванням помаранчевих прапорiв. Хоча ще з пiвтори години перед цим було розчарування та нарiкання за "зраду Майдану".Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня