КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Дільничні виборчі комісії – місце фальсифікації виборів?
12.10.2004

Микита Лис, для УП , 12.10.2004, 17:25При обговоренні різних сценаріїв та інструментів зриву виборів поки що не згадувалися дільничні виборчі комісії (ДВК). А вони перебувають у стані, який не може не викликати тривоги. І це спричинено недоліками чинного закону про вибори президента.

Згідно з ним кожен кандидат у президенти має право на включення двох своїх представників до складу кожної з виборчих комісій. Крім того, кожен кандидат має право на представництво своїх людей у керівництві виборчих комісій, пропорційне загальній кількості його представників у комісіях.

Задля якнайширшого контролю над комісіями через участь у їх керівництві кожен з кандидатів (а їх залишилося 24) всіма засобами постарався скомплектувати по можливості повний корпус цих представників. Таким чином, чи не кожна з ДВК Києва налічує сьогодні в своєму складі понад 40 осіб.

І все б нічого, але подивімося на цифри. У виборчому окрузі, що налічує 60 виборчих дільниць, є понад 2 400 членів дільничних виборчкомів. У Києві до складу ДВК включено понад 25 000 осіб. Чудово? Так, якщо не говорити про їх якісний склад. Стількох людей, які б відповідали вимогам і самі бажали працювати в комісіях, на територіях округів просто немає!

Далеко не всі ці 25 000 попали сюди з власної волі. За багатьох навіть заяви хтось написав. Велику частину членів ДВК (подекуди до 40 і більше відсотків) складають студенти київських вузів, що живуть в гуртожитках. Як правило, вони рахуються представниками Базилюка, Бойка, Бродського, Волги, Душина, Збітнєва, Козака, Ржавського, Черновецького, Яковенка і... Януковича!

Дуже часто студенти включені до комісій, розташованих в іншому кінці міста щодо їхніх вузів і гуртожитків, навіть на іншому березі Дніпра.

Згідно з законом, ДВК повинна почати працювати не пізніш, ніж через три дні після її утворення. Почати працювати – значить, провести установче засідання, для повноважності якого потрібен кворум, який складає не менш, як дві третини від затвердженого складу ДВК.

Однак у визначений законом термін кворум вдалося зібрати (орієнтовно) лише 5% комісій. Через тиждень після визначеного законом терміну приблизно 25-30% дільничних виборчкомів не вдалося провести установчі засідання.

Звичайно, закон передбачає можливість виключення недисциплінованих членів комісії з її складу. Але для цього потрібні рішення самої комісії, а вона без кворуму не має права їх приймати!

Тим часом ДВК вже декілька днів як повинні були прийняти в роботу списки виборців. Більшість їх досі цього не зробили в зв'язку з неможливістю зібрати кворум. В зв'язку з неспроможністю зібрати комісії багато їхніх голів вже написали заяви про складення з себе цих обов'язків.

Далі, чим ближче до дня голосування, тим більше ця проблема загострюватиметься. А безпосередньо в день голосування відсутність кворуму може призвести до зриву виборів.

Адже саме голосування відбувається в режимі безперервного засідання ДВК, починаючи з 7.15 ранку. Якщо не зібрався кворум ДВК, то, відповідно до букви закону, о 8.00 не може розпочатися голосування, а якщо його розпочнуть, то незадоволені результатами виборів можуть опротестувати його результати по всіх дільницях, де будуть проблеми з кворумом.

Теж саме стосується і підведення підсумків голосування. Якщо недостатня кількість членів ДВК (менша за дві третини її складу) підпише виборчі протоколи, то чи будуть вони вважатися дійсними?

І найцікавіше, що всі ці проблеми можуть бути створені штучно, якщо окремі кандидати вирішать відповідним чином вплинути на дії своїх представників у комісіях. А зробити це може будь-яка з сторін.

Цікаво, що про це думає ЦВК?
Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня