КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Результати соціологічного дослідження населення міста Львів стосовно електоральних та політичних орієнтацій (1-10 жовтня)
24.10.2005

Як повідомляв КуПол, 24 жовтня в приміщенні конференц-залу Інституту політичних технологій (площа Ринок, 8) Львівська обласна громадська організація "Комітет виборців України" у рамках прес-конференції представила результати соціологічного дослідження про політичні настрої львів'ян напередодні виборів 2006. Дослідження проведено Київським Міжнародним Інститутом Соціології на замовлення Львівської обласної організації „Комітет Виборців України". Коментарі за результатами дослідження надавали гості прес-конференції політологи Ігор Танчин та Любомир Скочиляс. Дослідження складалося з трьох блоків: вибори до Верховної ради, місцеві вибори та вибори міського голови Львова. Якби вибори до Верховної Ради відбулися б у наступну неділю, 37,6% львів'ян готова голосувати за Народний Союз „Наша Україна". Незважаючи на те, що у політичній кризі винними вважають оточення В.Ющенка (35% відповідей), львів'яни схильні приймати сторону Президента, а не Ю.Тимошенко (36% і 20% відповідно). Щодо виборів на місцевому рівні, то мешканці Львова виявили найбільшу прихильність до таких ймовірних претендентів на посаду міського голови Львова: А.Садовий (26,8%), Василь Куйбіда (26,1%). Далі подаємо детальну інформацію про результати соціологічного дослідження.1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДОСЛІДЖЕННЯ.

Дане дослідження проводилось Київським Міжнародним Інститутом Соціології на замовлення Львівської обласної організації „Комітету виборців України" в жовтні 2005 року в місті Львів. Дані дослідження є репрезентативними для населення міста Львів старше 18 років. Метод дослідження - особисті інтерв'ю. Вибірка дослідження багатоступінчата стратифікована випадкова. Всього опитано 706 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 4%. Польовий етап дослідження тривав з 1 по 10 жовтня.

2. ВИБОРИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЛАДИ.

Оцінки загальноукраїнських політичних подій. Мешканці Львова демонструють традиційно високий для західних областей України рівень підтримки політичних сил, які очолювали "Помаранчеву революцію". Якби вибори до Верховної Ради відбулись наступної неділі, 38% опитаних мешканців Львова проголосували б за Народний союз "Наша Україна" Віктора Ющенко, а ще 23% за "Батьківщину" Юлії Тимошенко. Соціалістична партія України Олександра Мороза в цьому випадку отримала б 4% голосів Львівських виборців. Рейтинги решти політичних партій у Львові не перевищують 2%. Зазначили, що проголосували б проти всіх 7% опитаних, а ще 5% відповіли, що не брали б участі у голосуванні. Характерно, що частка тих, хто не визначився із вибором у Львові складає лише 11%, що набагато менше ніж зазвичай в цілому по Україні.

Якби найближчої неділі відбувалися вибори до Верховної ради і до виборчого бюлетеня були включені такі партії, за яку партію Ви б проголосували? (у %)

Народний союз „Наша Україна" (В.Ющенко) - 37.6
Всеукраїнське об'єднання „Батьківщина" (Ю.Тимошенко) - 22.5
Соціалістична партія України (О.Мороз) - 4.2
Народна партія (В.Литвин) - 2
Громадянська партія "Пора" (В.Каськів) - 1.9
Комуністична партія України (П.Симоненко) - 1.6
Партія "Наша Україна" - ПРП (В.Пинзеник) - 1.4
Партія регіонів (В.Янукович) - 1.2
Партія зелених України (В.Кононов) - 1.1
Партія промисловців і підприємців України (А.Кінах) - 1.1
Українська народна партія (Ю.Костенко) - 1.1
Народний Рух України (Б.Тарасюк) - 0.7
Соціал-демократична партія України (о) (В.Медведчук) - 0.4
Політична партія „Трудова Україна" (В.Коновалюк) - 0
ІНША - 0.4
ПРОГОЛОСУВАВ БИ ПРОТИ ВСІХ - 7.1
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ - 5.2
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ - 10.6


Переважна більшість опитаних львів'ян схильні звинувачувати у виникненні політичної кризи в країні оточення Президента Віктора Ющенко - 35%, в той час як самого Президента звинувачують лише 10% респондентів. Майже третина опитаних (31%) вагались із відповіддю. Ще 11% вважають, що, в першу чергу, вина за виникнення кризи лежить на опозиції. Найменш часто винними називали оточення Юлії Тимошенко (5%) та самого екс-прем'єра (8%).

Хто на Вашу думку винен в політичній кризі в Україні? (у %)

Віктор Ющенко  - 9.7
Юлія Тимошенко  - 8.4
Оточення Віктора Ющенка  - 35.1
Оточення Юлії Тимошенко  - 5.4
Опозиція  - 10.6
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 30.8


Не зважаючи на те, що вина за розвиток політичної кризи більшою мірою покладається на Президента, переважна більшість опитаних у конфлікті між ним та Юлією Тимошенко схильні приймати його бік - 36%, в той час як на боці колишнього прем'єр міністра себе відчувають лише 20% респондентів.

На чиїй Ви стороні в конфлікті між Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко? (у %)

На стороні Віктора Ющенка  - 35.7
На стороні Юлії Тимошенко  - 20.3
Не підтримую жодного з них  - 22.6
Жодного конфлікту не існує  - 6.3
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 15.1


Діяльність депутатів Верховної Ради обраних у одномандатних виборчих округах міста Львова оцінюється досить негативно. Так кожен четвертий опитаний (25%) вважає, що жоден з цих депутатів представляє інтереси міста на належному рівні. Приблизно однаково часто найкращими називались Олекса Гудима та Тарас Стецьків (по 20% відповідей), в той час як найменш часто найкращим представником інтересів населення Львова у Верховній раді називали Тараса Чорновола - лише 5% опитаних.

3. МІСЦЕВА ВЛАДА. ВИБОРИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ.

Переважна більшість опитаних (76%) позитивно сприйняли відставку Любомира Буняка з посади міського голови Львова. В той самий час лише 7% респондентів поставились до цього негативно.

Чи схвалюєте Ви відставку Любомира Буняка з посади міського голови Львова? (у %)

Схвалюю  - 75.8
Не схвалюю  - 6.8
Мені байдуже  - 10.1
ВАЖКО СКАЗАТИ / НЕ ЗНАЮ  - 7.2


Діяльність Петра Олійника на посаді губернатора області респонденти оцінюють досить нейтрально - кількість негативних оцінок практично дорівнює кількості позитивних (по 19%). Третина опитаних дають діяльності голови обласної адміністрації нейтральну оцінку, в той час як ще 30% не змогли відповісти на питання.

Як Ви оцінюєте діяльність Петра Олійника на посаді Голови Львівської облдержадміністрації? (у %)

В основному позитивно  - 8.2
Скоріше позитивно, ніж негативно  - 10.8
Частково позитивно, частк. негативно  - 32.6
Скоріше негативно, ніж позитивно  - 11.6
В основному негативно  - 7.2
ВАЖКО СКАЗАТИ / НЕ ЗНАЮ  - 29.6


У випадку, якщо вибори до місцевих органів влади відбуватимуться за списками, запропонованими політичними партіями та громадськими організаціями міста, три таких сили мають найвищі шанси провести своїх представників в місцеву владу. Цими силами є Народний союз "Наша Україна", Об'єднання "Самопоміч" та "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Якщо наступні вибори до місцевих органів влади пройдуть за списками, запропонованими політичними партіями та громадськими організаціями міста, представники якої сили, на Вашу думку, найкраще представлятимуть Ваші інтереси у міській раді? (у %)

Міський осередок НСу «Наша Україна  - 35.2
Об'єднання «Самопоміч»  - 20.2
Міський осередок ВО «Батьківщина»  - 11.5
Міський осередок Громадянської партії «Пора»  - 3.5
Громадське об'єднання «Галицький вибір» - 2.6
Міський осередок Соціалістичної партії Україна - 1.9
Міський осередок Комуністичної партії України - 1 .2
Міський осередок Української народної партії - 1.1
Міський осередок Народного Руху України - 1
ІНШОЇ  - 10.3
ЖОДНОЇ  - 11.3
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ - 35.2


Серед місцевих політиків найбільшою довірою населення Львова користуються Андрій Садовий та Василь Куйбіда - вони мають досить великий позитивний баланс довіри -30% та 13% відповідно. Андрію Садовому радше довіряють 55% опитаних, не довіряють -25%. Баланс довіри Василю Куйбіді дещо менший, проте цей політик є найбільш знаним серед інших - лише 2% опитаних зазначили, що ніколи не чули про нього. Андрій Шкіль також має позитивний баланс довіри, проте досить невеликий: йому довіряють 43% львів'ян, тоді як не довіряють - 36%. Павло Качур є найменш знаним з усього запропонованого списку - більше третини респондентів (37%) зазначили, що ніколи не чули про такого політика. Найбільшою недовірою користуються Богдан Федоришин та Олександр Сендега - баланс довіри в цих політиків виразно негативний: -28% та - 34% відповідно. Ставлення львів'ян до Тараса Стецьківа, Петра Олійника та Павла Качура є досить нейтральним. Баланс довіри до цих політиків хоча й є негативним, проте дуже близький до 0 - ставиться до них з довірою приблизно стільки ж респондентів, скільки й не довіряють.

За кого з цих кандидатів Ви б проголосували на виборах міського голови, якщо б такі вибори відбулися найближчої неділі? (у %)

Андрій Садовий  - 26.8
Василь Куйбіда  - 26.1
Андрій Шкіль  - 6.2
Богдан Федоришин  - 5.1
Олекса Гудима  - 4.1
Тарас Стецьків  - 3.7
| Олександр Сендега  - 2.4
Іван Рудницький  - 1.7
Павло Качур  - 1.6
Любомир Буняк  - 1.2
Зиновій Сірик  - 0.5
ІНШИЙ  - 0.5
ПРОГОЛОСУВАВ БИ ПРОТИ ВСІХ  - 5.3
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ  - 1.7
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 13.1


Розподіл другого вибору, або вибору у випадку, якби обраний кандидат не брав участі у виборах, за структурою повторює попередній. Явними лідерами залишаються А.Садовий та В.Куйбіда. Проте частка тих, хто проголосував би проти всіх збільшується майже втричі - з 5% до 15%, а тих, хто завагався із відповіддю - сягає 32%.

А за кого Ви б проголосували, якби кандидат на посаду міського голови, за якого Ви збираєтеся голосувати, не брав би участь у виборах? (у %)

Андрій Садовий  - 11
Василь Куйбіда  - 10.3
Тарас Стецьків  - 6.2
Андрій Шкіль  - 6.1
Олекса Гудима  - 4.5
Олександр Сендега  - 2.8
Богдан Федоришин  - 2.6
Любомир Буняк  - 1.7
Іван Рудницький  - 1.5
Павло Качур  - 1.4
Зиновій Сірик  - 1.3
ІНШИЙ  - 0.6
ПРОГОЛОСУВАВ БИ ПРОТИ ВСІХ  - 15.1
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ  - 3.1
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 31.9


Аналіз другого вибору прихильників кандидатів-лідерів дає підстави стверджувати про подібність їх електорату. Так 24% прихильників Василя Куйбіди проголосували б за Андрія Садового, якби їх кандидат не брав участі у виборах, а ще 42% з них не зробили б змістовного вибору. В свою чергу Андрій Садовий, у випадку відмови від участі в виборах "передав" би Василю Куйбіді 27% своїх прихильників.

Найбільш суттєве збільшення рейтингу Андрія Садового, в свою чергу, може відбутись, у випадку, якщо свою кандидатуру не висуне, в першу чергу, Василь Куйбіда, меншою мірою - Богдан Федоришин, Андрій Шкіль та Олекса Гудима. Для Василя Куйбіди основним "донором" виступатиме Андрій Садовий, а значно меншою мірою Андрій Шкіль та Любомир Буняк.

Якби у виборах міського голови брали участь лише лідери опитування Андрій Садовий та Василь Куйбіда, за першого проголосували б 40% опитаних, за другого - 31%. При цьому 11% респондентів проголосували б проти обох, а 4% - не брали б участі у голосуванні. Не визначились із відповіддю 15% респондентів.

За кого Ви б проголосували на виборах міського голови, якби у бюлетені було лише такі два кандидати? (у %)

Василь Куйбіда  - 30.8
Андрій Садовий  - 40.2
ПРОГОЛОСУВАВ БИ ПРОТИ ВСІХ  - 10.5
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ  - 3.7
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 14.8


Належність кандидата на пост міського голови Львова до партії Віктора Ющенко чи Юлії Тимошенко для респондентів не е принципово важливою - так стверджують 29% опитаних. Тим не менш 24% респондентів воліли б бачити на цій посаді представника Народного союзу "Наша Україна", 10% - представника Блоку "Батьківщина", а ще 8% - спільного кандидата від цих політичних угруповань.

На Вашу думку, наступним міським головою Львова має стати представник Народного союзу «Наша Україна», представник Блоку Юлії Тимошенко, спільний кандидат від цих сил чи кандидат, який не є представником жодної з цих сил? (у %)

Наступним міським головою Львова має стати представник Народного Союзу «Наша Україна» Віктора Ющенка - 23.9; Наступним міським головою Львова має стати представник Блоку Юлії Тимошенко - 10.4; Наступним міським головою Львова має стати спільний кандидат від Народного Союзу «Наша Україна» Віктора Ющенка та Блоку Юлії Тимошенко - 8.4; Наступним міським головою Львова має бути кандидат, що не належить ані до Народного Союзу «Наша Україна» Віктора Ющенка, ані до Блоку Юлії Тимошенко - 17.7; Належність кандидата на цю посаду до Народного Союзу «Наша Україна» чи Блоку Юлії Тимошенко для мене не має значення - 28.5; ВАЖКО ВІДПОВІСТИ - 11.0. Також, лише 5% опитаних зазначили, що змінять свої наміри щодо голосування на виборах міського голови у випадку, якщо їх кандидата не підтримає ані Віктор Ющенко, ані Юлія Тимошенко. В той самий час, відсутність такої підтримки ніяк не вплине на наміри 72% опитаних.


А якщо обраного Вами кандидата не підтримає ані Віктор Ющенко, ані Юлія Тимошенко, чи готові Ви й надалі голосувати за цього ж кандидата? (у %)

Так  - 72.4
Ні  - 4.7
ПРОГОЛОСУВАВ БИ ПРОТИ ВСІХ  - 3.6
НЕ БРАВ БИ УЧАСТІ У ВИБОРАХ  - 2.5
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 16.8


В світлі викладеного закономірно, що найкращим кандидатом на посаду міського голови Львова від Народного союзу "Наша Україна", на думку респондентів можуть бути Василь Куйбіда (26%) та Андрій Садовий (24%). Значно менш часто респонденти називали таким кандидатом Тараса Стецьківа - 6%.

Хто на Вашу думку мав би стати кандидатом від Народного Союзу «Наша Україна» Віктора Ющенка на наступних виборах мера Львова? (у %)


Василь Куйбіда  - 25.9
Андрій Садовий  - 24.4
Тарас Стецьків  - 5.7
Павло Качур  - 3.3
Богдан Федоришин  - 3.2
Олександр Сендега  - 2.8
Іван Рудницький  - 2.1
Зиновій Сірик  - 1.5
Любомир Буняк  - 1.2
Олег Мандюк  - 0.4
ІНШИЙ  - 1.9
НІХТО  - 8.3
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 19.5

4. ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ТА ДЕРЖАВНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ.

На думку майже половини Львів'ян - 46% - найактивнішим захисником їх прав серед усіх інститутів та організацій є об'єднання «Самопоміч», для значно меншої частки - 13% - таким захисником є ЗМІ, однаково невелику роль у захисті Львів'ян відіграють церква (більш характерно для людей старшого віку) і «Комітет захисту Львів'ян». Найменшою мірою захисту прав служать офіційні організації - прокуратура, правоохоронні органи, депутати різних рівнів. Ще 17% вважають, що жодний з офіційних органів або громадських об'єднань не відстоює їх інтереси у стосунках з міськими органами влади, при чому ця частка є тим вищою, чим нижчим є рівень освіти.

Хто найактивніше сприяє львів'янам у відстоюванні їхніх прав у стосунках з місцевими (комунальними) органами влади? (у %)

Об'єднання «Самопоміч»  - 46.1
Засоби масової інформації  - 12.8
Церква  - 4.8
Правоохоронні органи  - 1.6
Підприємці  - 1.3
Комітет захисту львів'ян  - 4.1
Народні депутати  - 1.1
Прокуратура  - 0.9
Місцеві депутати  - 0.5
ІНШІ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ  - 0.1
ІНШІ  - 0.2
НІХТО  - 16.8
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 9.7

4. КОРИСТУВАННЯ МІСЦЕВИМИ ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ.

Найбільшою популярністю серед жителів Львова користується радіо «Люкс» - місцеві новини на цій радіостанції слухає третина Львів'ян - 34% (найбільше слухачів серед молоді, населення з вищою освітою та рівнем доходів вище середнього, найменше - серед пенсіонерів, населення з початковою або неповною середньою освітою і низьким рівнем доходів), дещо менш популярними є радіо «Львівська хвиля» (найбільш популярне серед населення активного віку) та обласне радіо (найбільше серед населення пенсійного віку, з початковою або неповною середньою освітою і рівнем доходів низьким і нижче середнього). Власну аудиторію мають також «Авто-радіо», «Незалежність» та «Мелодія». При цьому 18% опитаних зазначили, що не слухають місцеві новини по радіо.


На якій радіостанції Ви слухаєте місцеві новини найчастіше? (у %)

Радіо „Люкс" - 33.7
Радіо «Львівська хвиля»  - 25.0
Обласне радіо  - 21.9
Авто-радіо  - 12.6
Радіо «Незалежність»  - 10.4
Радіо «Мелодія»  - 9.6
Радіо „МАН"  - 3.8
ЕКО-радіо  - 2.5
ІНШЕ  - 5.6
НЕ СЛУХАЮ МІСЦЕВИХ НОВИН - 17.5
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 0.5


Місцеві новини по телебаченню користується більшою популярністю, ніж по радіо - їх не дивляться лише близько 9%. Серед місцевих теленовин безперечним лідером є програма «Репортер» (Львів ТБ - 5-ий канал) - саме її найчастіше дивляться 62% респондентів (однаково популярне серед різних груп), дещо менш популярною є «Наш репортер» (ТРК Люкс - Новий канал) - 44% (найбільш популярне,, серед молоді, населення з доходом середнього або вище середнього рівня, найменш - серед населення пенсійного віку, населення з початковою і неповною середньою освітою), близько чверті Львів'ян дивляться місцеві новини у програмі «Вісник» (12-ий канал - ЛТБ) (більш популярна серед населення старшого віку).

Яку програму новин на місцевому телебаченні Ви дивитесь найчастіше? (у %)

«Репортер» (Львів ТБ - 5-ий канал)  - 62.2
«Наш репортер» (ТРК Люкс - Новий канал)  - 43.7
«Вісник» (12-ий канал - ЛТБ)  - 24.7
«НТА-новини» (НТА- Тоніс)  - 7.5
«Насамперед» (Ес-ТВ)  - 0.6
ІНШУ  - 2.9
НЕ ДИВЛЮСЬ МІСЦЕВИХ НОВИН  - 8.9
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 0.7


Серед місцевих газет можна виділити двох лідерів - «Високий Замок» (низька популярність лише серед населення з початковою і неповною середньою освітою) і «Експрес» (нижча популярність серед населення з початковою і неповною середньою освітою, населення пенсійного віку і тих, хто визначили себе як росіяни, більш популярна серед населення з рівнем доходу нижче середнього, середнім і нижче середнього), саме ці місцеві газети найчастіше читають 53% і 46% Львів'ян відповідно. Значно менш популярними є «Поступ» - 15%, «Аргумент-газета» - 6%, «Львівська газета»- 5%, «За вільну Україну» -4%. Газету «Самопоміч» найчастіше читають лише 2% жителів Львова. Не читають місцевих газет 11%.

Яку місцеву газету Ви читаєте найчастіше? (у %)


«Високий Замок»  - 53.4
«Експрес»  - 45.9
«Поступ»  - 15.4
«Аргумент-газета»  - 5.5
 «Львівська газета»  - 5.2
«За вільну Україну»  - 4.4
«Самопоміч»  - 2.0
«Молода Галичина»  - 1.6
«Ратуша»  - 0.9
«Аргумент-Влада»  - 0.4
ІНШУ  - 5.4
НЕ ЧИТАЮ (МІСЦЕВИХ) ГАЗЕТ  - 11.1
ВАЖКО ВІДПОВІСТИ  - 1.3Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня