Традиція передплачувати друковані засоби масової інформації поступово відходить в минуле.
На зміну звичним ще донедавна друкованим газетам і журналам приходять електронні видання – сайти, які, по-перше, можуть бути самостійними ЗМІ, по-друге представляти собою онлайн версії офлайнових газет.
Прикладом сучасного електронного засобу масової інформації є газета niezaleznaya.com, на віртуальних сторінках котрої можна отримати якнайактуальнішу інформацію. Інтернет медіа такого типу мають низку переваг і особливостей, серед яких:
- оперативність,
- доступність,
- можливість охопити велику аудиторію.
Особливість сучасного світу в тому, що він переповнений інформацією, яка, до того ж, дуже швидко втрачає свою новизну. І якраз електронні медіа мають технологічні можливості, аби якнайшвидше повідати про той чи інший інформаційний привід широкому колу читачів. Окрім того, онлайн ЗМІ, порівняно з друкованими, не обмежені в площі, тому мають можливість розміщувати матеріали будь-якого обсягу.
Інтернет технології також значно розширюють можливості зворотного зв’язку, тобто спілкування між редакцією і читачами. Для цього існують різноманітні форуми, чати, електронна пошта, онлайн форми зворотного зв’язку тощо.
Нині в Інтернеті представлені електронні ЗМІ, розраховані як на широке коло читачів, так і вузькоспеціалізовані видання певної тематики. Між певними виданнями існує велика конкуренція. Аби привабити читачів і охопити якнайповніше читацьку аудиторію, онлайн ЗМІ прагнуть не лише подавати цікаву і актуальну інформацію. Важливе значення мають також такі фактори, як
- зручність викладу і подачі матеріалів,
- зрозумілий інтерфейс,
- естетична привабливість медіа,
- швидке завантаження сторінок тощо.
Електронні видання завжди мають архів, тому, при бажанні, не виникає труднощів із пошуком того чи іншого матеріалу.
|