В останні роки все більше пар, які планують одружитися, задумуються про фінансовий бік укладання шлюбу. У зв’язку з цим популярності набуває такий документ, як шлюбний договір.
|  |
Такий контракт – це двостороння угода, яка визначає майнові права і обов’язки чоловіка та дружини. Важливо, аби він був грамотно складений. Тому на допомогу парам у складанні договору приходить досвідчений адвокат львів у цьому напрямку готовий запропонувати варіанти на вибір. Дехто намагається укласти шлюбний контракт самостійно, користуючись доступними джерелами, в тому числі і Сімейним кодексом. Хоча, все ж, спеціалісти радять довіряти таку відповідальну справу професіоналам з відповідною освітою.
Згідно чинного законодавства, отримати такий документ можуть як ті, хто тільки планує укласти шлюб, так і ті, хто вже перебуває у шлюбі. Натомість, якщо чоловік та жінка живуть у так званому "цивільному" шлюбі, в укладанні шлюбного контракту їм буде відмовлено.
Які саме моменти прописуються у шлюбному контракті? Зокрема: розподіл сімейного бюджету,
- доля подарунків,
- володіння акціями,
- права власності на те чи інше майно,
- можливості утримання батьків тощо.
Також, за бажанням, прописуються такі нюанси, як майнові зобов’язання щодо дітей. Ще один важливий момент полягає в тому, що договір може відобразити статус майна, якого на даний момент у подружжя або майбутнього подружжя ще не має. Але воно з’явиться в майбутньому.
Натомість, в шлюбному контракті ніколи не будуть відображені немайнові стосунки між подружжям, такі, як повага, вірність тощо. До прикладу, якщо би жінка мала бажання заборонити чоловікові відвідувати сауну, а чоловік дружині – зустрічатися з подругами, то вони не зможуть цього прописати у документі.
Кожен шлюбний контракт має бути складений у письмовій формі і завірений нотаріально.
|