У Києві на Майдані Незалежності "Рух опору капітуляції" провів акцію протесту проти політики президента Володимира Зеленського стосовно вирішення проблеми війни на Донбасі. Протестуючі вважають, що він веде Україну в "московську пастку".
|  |
На мітингу, зокрема, присутні представники "Національного корпусу", "Демократичної сокири" та партії "Свобода".
Мітингарі вимагали від президента "припинити політику капітуляції перед Росією", звільнити утримуваних добровольців, волонтерів та майданівців і відновити зближення України з ЄС та НАТО.
Також серед вимог - звільнення глави Офісу президента Андрія Єрмака.
За даними поліції, на акції були присутні біля тисячі протестувальників. При цьому організатори мітингу нарахували кілька тисяч присутніх.
Ексміністр освіти Сергій Квіт, який є членом Стратегічної ради "Руху опору капітуляції", на питання журналістів, чи триватимуть подібні акції далі, відповів, що у мітингарі не хочуть розхитувати ситуацію в державі: "Ми не маємо на меті розхитувати ситуацію. Тому що ми зараз у стані війни. Але ми повинні висловити свою точку зору".
Згодом стало відомо, що учасники акції "Стоп реванш" прийшли до будинку на вулиці Грушевського, де нібито проживає президент Володимир Зеленський.
Джерело: Укрінформ, Інтерфакс-Україна, поліція Києва
Як повідомляє Укрінформ, декілька тисяч учасників зібралися під будинком президента.
Вони озвучили свої вимоги до влади і заспівали гімн України. Паркан навколо будинку обклеїли плакатами з символікою "Національного корпусу".
Перед цим на Майдані Незалежності учасники акції провели мітинг, потім рушили колоною по вулиці Грушевського. Дорогою мітингувальники скандували: "Слава Україні – Героям слава", "Україна – понад усе", лунали українські патріотичні пісні. Водночас, як повідомляє "Інтерфакс-Україна", до будинку на вулиці Грушевського, 9а в центрі Києва, де володіє квартирою Зеленський, прийшло близько тисячі осіб. Крім національної символіки, учасники тримали прапори політичних партій "Національний корпус", "Демократична сокира", ВО "Свобода" і ГО "Справа громад".
Метою свого візиту організатори називали необхідність нагадати главі держави про свої вимоги, серед яких звільнення і покарання для керівника Офісу президента Андрія Єрмака і припинення, як кажуть учасники акції, реваншу проросійських сил і політики капітуляції щодо закінчення війни на Донбасі. Під час виконання державного гімну учасники акції запалили фаєри. Після цього протест оголосили завершеним, люди почали розходитися.
Пізніше поліція Києва повідомила, що в ході масових заходів у центрі Києва в неділю порушень громадського порядку не зафіксовано.
Водночас У Дніпрі та Запоріжжі в акціях "Стоп реванш" взяли участь кілька сотень людей, повідомляє Радіо Свобода.
Деталі: У Дніпрі на акції під будівлею облдержадміністрації розпочали встановлення 12-метрового флагштока для червоно-чорного прапора.
Встановлення щогли й підняття стягу 4 на 2,4 метри анонсував один з учасників акції, координатор штабу "Руху опору капітуляції" Андрій Денисенко. За його словами, дозволи на ці роботи надала міська влада.
Працівники підрядної організації огородили місце під ОДА й за допомогою електроінструменту розпочали збивати бруківку. Цього ж дня, як зазначив Денисенко, також мають залити фундамент для флагштока. Загалом на акцію, за оцінками організаторів, зібралось кілька сотень людей, за оцінками поліції – півтори сотні.
В центрі Запоріжжя аналогічна акція пройшла на Майдані Героїв Революції. Захід, присвячений річниці перебування Володимира Зеленського на посаді президента, відбувався без партійних прапорів.
В акції взяли участь представники різних політичних сил, місцевих ветеранських та волонтерських об’єднань, зокрема тих, що восени 2019 року увійшли до місцевого "штабу супротиву капітуляції". До акції "Стоп реванш" у Запоріжжі долучилося декілька сотень городян. Деякі з них принесли з собою національні прапори та плакати з написами "Ні капітуляції" та "Стоп реванш".
Більшість з присутніх була у захисних масках. З відповідним проханням вдягти маски на акцію до запорожців у соцмережах та безпосередньо під час заходу зверталися його організатори.
Акція тривала близько години. За її ходом спостерігали близько десятка правоохоронців, втім у хід самого заходу вони не втручалися.
|