КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Олійник в прямому ефірі радіо "Ера-ФМ" про вбивство Сенчука, його роль у минулій виборчій кампанії та свої губернаторські будні
3.12.2005

By: 02.12.05, Радіо Ера-ФМ, Ранковий іспит, 09.05

Сергій ДОЙКО: Вітаю вас, шановні радіослухачі, вітаємо всіх, хто слухає цієї пори Радіо Ера-ФМ. Я із задоволенням вам представляю гостя нашої студії. Це голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник. Пане Петре, я вас вітаю у нас в студії.   Петро ОЛІЙНИК: Добрий день, шановні радіослухачі. Добрий день, пане Сергію.   С.ДОЙКО: Отже, шановні радіослухачі, ми поговоримо з Петром Олійником, обговоримо, вірніше, соціально-економічне життя Львівщини, політичне життя регіону та стан розслідування останньої резонансної кримінальної справи – вбивства екс-керівника Львівської області Степана Сенчука. Це, так би мовити, головна канва нашого спілкування. Зараз розпочинається наше інтерактивне опитування. Говорять, що вбивство Степана Сенчука більше є справою політичною, аніж суто кримінальною. Чи погоджуєтеся ви з таким припущенням?Пане Петра, аналогічне запитання і до вас. Говорять, що це є більше все ж таки політичною справою. Як ви вважаєте?

П.ОЛІЙНИК: Можна говорити про суть, про причини вбивства, а можна говорити про форму вбивства. І я хотів би почати саме з форми вбивства. Адже десятки людей у Львові і Львівській області, я не говорю про сотні людей, десятки людей знали про стиль життя Степана Сенчука. Степан Сенчук максимум їздив з водієм, він ніколи не мав охорони, підкреслюю, ніколи не мав охорони і, наприклад, в його графіку життя кожного ранку він брав песика і ходив по лісі майже годину. Були й інші в нього речі, де можна було, як це не цинічно звучить, Боже спаси, будь-кого від цієї трагедії, його можна було вбити. А було вбито його саме на трасі, саме автоматною чергою і те, що це робив фахівець, це було видно, бо кулі кучно лягли в тіло Степана Романовича, покійного, і це викликало неаби-який резонанс.

Степан Сенчук був непересічною особистістю. Я не хочу його малювати всього білого і пухнастого. Але те, що він в 2003 році один з небагатьох бізнесменів на той час чітко визначився за Віктора Ющенка. Ми проводили консультації, я і три мої заступника, ми, завдячуючи його, формували матеріальну базу, єдину комп’ютерну сітку, газету тощо. Відповідно десь через пару тижнів була, скажімо, сьома служба, яка в міліції займалася прослушкою і інші були наші контакти, я так думаю, встановлені і саме тоді почалася повністю його дискредитація, обливання брудом, відкриття кримінальних справ.

Я не фахівець з юриспруденції і не можу сказать, чи є ознаки порушення закону в тих справах, які відкриті проти, тепер вже хай з Богом спочиває, покійного Степана Романовича. Але те, що це співпало з його початком бурної політичної діяльності, це є однозначно.

С.ДОЙКО: Пане Петре, вам ваші місцеві журналісти ставили у зв’язку з цим випадком доволі гострі запитання. І от одне я зацитую так власне, як воно звучало: «Петре Михайловичу, вчинено жахливий злочин, вбито Степана Романовича Сенчука – політика, бізнесмена, людину, яка кілька років тому очолювала представницький та виконавчий орган влади в області, яка активно підтримувала кандидатуру Віктора Ющенка на минулих президентських виборах. Сьогодні можна було почути думку про те, що це була автоматна черга не лише в нього, але і в помаранчеву владу Львівщини». Кінець цитати. Хотілося б ще раз почути вашу відповідь на таке запитання.

П.ОЛІЙНИК: Так, це була черга в помаранчеву владу Львівщини, бо ви знаєте суспільні настрої мешканців Львова і Львівської області і саме такі цинічні дії в людей засиляють зневіру, розчарування, бо безпека власна є для кожного дуже важлива проблема, і це кулі, випущені в бізнес львівський. Адже ми прекрасно знаємо, якщо би були якісь ті чи інші ознаки того чи іншого протистояння бізнес-структур, то вони вирішуються через суди, а не через автоматні черги. І тому однозначно – це кулі були випущені в помаранчеву владу.

Ви знаєте для мене дуже важливо, як для голови облдержадміністрації, мати не єдину кампанію чи фінансово-промислову групу, яка би подавляла губернатора. Для мене дуже важливо, щоб було багато середовищ, щоб я був би рівновіддалений від тих чи інших середовищ. А Степан Романович був таким стабілізатором. На превеликий жаль, дискредитація його досягла досить великої величини. До речі, його дискредитували ті, хто під час правління Кучми був на стороні Кучми або був де-юре на стороні помаранчевих, але де-факто, ми з ж знаємо, що вони з Кучмою співпрацювали, з командою Кучми, Медведчуками у Львівській області, з Суркісами, і вони його дискредитували.

Потім закінчилася помаранчева революція і вони другу серію випустили дискредитації Сенчука. Вона відбулася десь за три, за чотири місяці до вбивства. І це якби було моральне випускання цієї особистості, щоб сказали, так вбили одного із небагатьох тіньових бізнесменів. І потім ця куля. Він, до речі, укріплявся як людина авторитетна в суспільстві не тільки через бізнес-структури, він мав свої середовища, він створив медіа-холдінг, і він ніколи за гроші би не ліг, його медіа-холдінг ні під нікого. Він був чітко визначений на позиціях Віктора Андрійовича Ющенка, і мало того, коли він зрозумів, що його особистий авторитет не є такий високий в суспільній думці… Ну ви знаєте, дискредитація політика – це справа через медіа є справа досить легка…

С.ДОЙКО: Є гроші і все буде.

П.ОЛІЙНИК: Да, і в нас була з ним дуже важка розмова. Людина, яку я фантастично шанував і я сказав, Степан Романович, ви не можете іти ні в списки ні в міську раду, ні в обласну раду, ні в ВР. Петро, я це розумію, я, якщо і піду, то в виконавчу владу в Київ. І не був він нікому конкурентом. І коли говорять про держрезерв, що це одна із причин. Це неправда, далеко неправда. Тому, що я не лобіював його інтереси в Києві, це не функції глави адміністрації. Але я був з ним дуже в дружніх стосунках і я знав, що практично це питання було для Степана Романовича закрите, питання були зняті, він не мав іти в держрезерв. Тому причин мільйони.

С.ДОЙКО: Пане Петре, є інформація, що і машину знайшли цю червону, з якої вірогідніше за все стріляли в пана Сенчука. Як взагалі от наразі просувається розслідування цієї справи? І як ви бачите результат, оскільки, зрозуміло, що можна розслідувати, розслідувати, а врешті так ні з чим, як то кажуть, залишитися?

П.ОЛІЙНИК: Так, ми знаємо і вбивство Щербаня, і багато інших…

С.ДОЙКО: Оце я і маю на увазі.

П.ОЛІЙНИК: Так, дійсно знайшли машину. Дійсно там є дуже багато цікавих фактів, матеріалу для слідства. Відпрацьовано декілька версій, іде круглодобова робота, що від мене залежить я маю багато інформації, як начальник штабу, як народний депутат, як колись міський голова в нашому львівському середовищі, ну не остання людина, я не хочу собі якусь там ціну набивати, тому всю інформацію віддав. Чітка ознака є, що це не якесь тільки бізнесове вбивство, що воно носить політичний для мене підтекст. Для мене це однозначно.

С.ДОЙКО: Це хтось був з місцевих? Як, ви вважаєте, чи там заїхали, зальотниє?

П.ОЛІЙНИК: Замовники чи виконавці?

С.ДОЙКО: Та виконавці.

П.ОЛІЙНИК: Безумовно, виконавці…

С.ДОЙКО: Замовники?

П.ОЛІЙНИК: Замовники місцеві. А виконавці заїжджі. Виконавці заїжджі, тому що це є фахівці, і мені, як говорять міліціонери, фахівці чи працівники СБУ, чи прокуратури. Як правило, в них є такий термін, як правило, на це діло замовляють зальот, на їхньому сленгу це звучить. Вони, можливо, десь уже в інших країнах СНД. Для мене це однозначно.

С.ДОЙКО: Пане Петре, хотілося б поговорити і про ситуацію, про життя, вірніше, навіть так, на Львівщині, про політичне життя, соціально-економічне, оскільки, дуже багато є таких цікавих фактів, які пов’язані і з регіоном, і з вами особисто. От свого часу ви скаржилися на високий інтерес до вашої персони з боку ЗМІ. Ви навіть так говорили, цитую: «Чомусь мене не запрошує телебачення, яке належить обласній радії». Змінилася ситуація?

П.ОЛІЙНИК: Змінилася ситуація. Змінилася ситуація і я хочу відзначити, що медіа, на моє переконання, не повинні належати нікому. Це є анахронізм. Телебачення обласної ради, телебачення облдержадміністрації, газета облдержадміністрації, бо тоді починають працювати індивідуальні політичні інтереси того чи іншого керівника.

С.ДОЙКО: То, зважаючи на те, які інтереси керівника. Тут теж дискусійне питання. Що значить належати?

П.ОЛІЙНИК: Як правило…

С.ДОЙКО: Людина належить сама собі, розумієте? Належати, це ж не душу продала?

П.ОЛІЙНИК: Так. Але, якщо в кого… Які інтереси домінують в людини? Індивідуальні інтереси. Це є по суті. І в мене була непроста ситуація з керівництвом обласної ради. Мене били, я мовчав. Я не вважав за необхідне дати відсіч, відповідь, тому що розчарування, яке відбулося в вересні, у Львові могли відбутися вже, починаючи з березня. Мене атакували, звинувачували в багатьох гріхах. Що я не прислухаюся до думки депутатів обласної ради при формуванні виконавчої структури, а я пояснював, що це лише політичний орган, це коаліція «Сила народу» уповноважена формувати виконавчу владу, бо вона перемогла, а не обласна рада.

Депутати обласної ради зайняли активну, чітку позицію, більшість депутатів. Навіть меншість до помаранчевої революції рік не могли сесії зібрати. Але коли я повів рівновіддалену політику, тоді ясно, мені наклали вето на мій прихід на обласне телебачення обласної ради, підкреслюю, і відповідно я такі заяви зробив. Я вважаю, можливо, вони були дещо емоційні, бо треба не багато говорити, а багато робити. Мені здається, що я консолідував навколо, Віктор Андрійович Ющенко консолідував, а я організаційно це проводив, обласну раду, і підписана пропрезидентська більшість, і ситуація є вільною. Ніхто зараз не має приватної обласної ради. На превеликий жаль, обласна рада була дещо приватизована.

С.ДОЙКО: Тобто, вас більше бояться все ж таки, мабуть? Чи поважають? От ви зараз посміхаєтеся. Я вам відверто скажу, скільки я фотографій ваших передивився, зокрема, в Інтернеті, ну не те, що посмішки немає, у вас такий суворий вигляд, що я так виходив вас зустрічати і ну так вам не скажу, що там злякався, але принаймні так з серйозним теж обличчям.

П.ОЛІЙНИК: Я в першу чергу залишаюся людиною. Якою? Це не мені судити, а людям. Я думаю, що окремі люди мене бояться. Я маю на увазі, керівники. Окремі поважають, окремі не поважають. Треба спитати у людей.

С.ДОЙКО: Пане Петре, ви виступали за те, щоб провести вибори до місцевих рад восени. Сьогодні парламент поставив крапку в цьому питанні, ніхто нічого розмежовувати не буде, все буде, так би мовити, в березні. Чим взагалі це може загрожувати, якщо ви вже так були проти такого, так би мовити, стану справ з виборами?

П.ОЛІЙНИК: Я як в недалекому минулому народний депутат, а тепер як голова адміністрації, в недалекому минулому міський голова, відчував всю складність проведення виборів в органи місцевого самоврядування, в представницькі органи, в ВР, сільських, селищних, міських голів одномоментно. Адже ви знаєте, якщо технологічно ви подивитеся на палітру політичної структурованості обласної ради від львів’ян, то ви побачите там виключно «Наша Україна» і трошки БЮТ, трішечки зовсім, і один чоловік там прийшов за підтримки СДПУ(о). А коли подивитеся в представницькі органи, зовсім інша картина, спрацьовував сумнозвісний адмінресурс. Адже спостерігачі, члени дільничних комісій, як тільки закінчився підрахунок голосів за депутатів ВР, вони розверталися і йшли, бо вони були вимучені, виснажені тощо. Це одна справа.

І друга справа. Конфігурація блоку на національному рівні не завжди є адекватна конфігурації блоку політичних сил на регіональному рівні. Я не хочу наводити конкретні політичні сили, тому що це зараз забороняє закон. Але це я вас хочу… Я би хотів бачити у нашому об’єднанні демократичних сил деякі політичні організації, які не будуть іти від, скажімо так, помаранчевих. Але це тема окрема і це є дуже важливий фактор. І ще є один важливий фактор. В нас є колосальна кількість індивідуальностей, знакових людей, які, наприклад, можуть стати міським головою міста Львова. І коли формується коаліція і ми ведемо дискусію по всій палітрі – обласна рада, ВР, міські голови, і це може бути тим каменем, через який не зможуть політичні сили перейти, і це буде мінімізувати нашу синхронну, ефективну роботу по виборчій кампанії в ВРУ. Тому треба було розвести ВР, це виключно політична гра, а обласна рада, районні ради, міські голови вони носять політично-господарський характер. Тут можна було б інші формати робити, це було б більш ефективна і, скажімо, адекватна політика регіональна. Я в цьому переконаний, але як законнопослушний громадянин я, як політичний лідер окремої політичної сили, не називаючи її, я починаю підготовку згідно закону, який проголосований у ВР.

С.ДОЙКО: Цікавий факт, і він стосується діяльності обласної державної адміністрації, вас, зрозуміла річ, вашої ролі, скажімо, так на чолі цього органу. В прямому ефірі львівського телебачення планувалося провести, ну я так думаю, що воно таки було проведено, оскільки не був тоді і не можу сказати, чи так вірно було, чи не було, але планувалося то точно, публічне представлення та обговорення програм діяльності кандидатів на посаду начальника управляння культурою Львівської облдержадміністрації. Яка така супер-прозорість. Ви так всю роботу організовуєте?

П.ОЛІЙНИК: Я не можу сказати, що я так всю роботу організовую. Я би був нещирий.

С.ДОЙКО: Чи тут культура в площині такій лежить?

П.ОЛІЙНИК: Є короткі дії. Коли я став главою адміністрації, мене призначив президент України, в мене, на превеликий жаль, не було часу на обговорення прозорі, не прозорі, бо треба було формувати піраміду виконавчої влади. Ефективно перебирати владу до рук адміністрації, Адміністрації президента Ющенка і дуже багато було, можливо, поспішних, можливо, необачних кроків, але вони були необхідні, бо головне… Деколи буває, краще жахливий кінець, чим жах без кінця. Тому це було дуже швидко зроблено. Я як менеджер, який в 27 років виконував обов’язки директора по економіці 59-тисячного колективу, розумів всю складність періоду і я діяв адекватно. А тепер я прекрасно розумію, ми коли маємо час, коли ми не переобтяжні, ми повинні дати відповідь на запити людей Майдану, бо головна влада – це є влада в людей.

А коли ми говоримо конкретно про начальника управління культури, то це середовище культури. Ми – це спілки художників, письменників, керівники закладів культури тощо. І відповідно, це найкращий інструментарій приведення громадськості до прийняття рішень, і тоді я розумію, що морально ми солідаризуємося виконавча влада і солідаризується середовище по ефективність діяльності того чи іншого виконавчого органу і за моральні якості того чи іншого керівника. Влада повинна мати партнерів. А партнерів можна шукати лише через прозорі системи, через реальне залучення, а не там фіктивне залучення середовища до цього. Я вам хочу назвати, як мені вдалося, зберегти єдність політичної партії, яку я очолюю, не називаючи, її у Львівській області. Ми провели прозорі вибори кандидатів до ВР.

С.ДОЙКО: Пане Петре, на нашу електронну скриньку надійшло для вас запитання, зараз я кого озвучу: «Ваша фраза про те, що куля, випущена в бізнесмена Сенчука, це куля в помаранчеву владу, говорить про те, що ви ототжнюєте помаранчеву владу з владою конкретного бізнесового клану, а не з владою верховенства права, що абсолютно не відрізняється від кланової влади Кучми». Ваші коментарі.

П.ОЛІЙНИК: Я не ототожнюю лише Степана Сенчука, що він монопольно володіє яко брендом, яко людським сприйняттям, що він є помаранчева влада. Помаранчева влада – це є і представники бізнесу Януковича, це є і представники бізнесу інших структур, тому що влада наша рівновіддалена від всіх фінансово-промислових груп, від політичних партій, але є реально при владі. Сьогодні влада належить президенту України Віктору Ющенку. Я його представник на території Львівської області. І тому будь-які збурення, будь-які антизаконні дії, будь-які резонансні справи будь до кого, чи до представника команди синіх, чи до будь-яких інших політичних сил, тиск на бізнес, вбивство бізнесу – це є чорний шар в лузу помаранчевої влади. Тому я не ототожнюю лише Сенчука. Якщо є представник Януковича чи представник Медведчука сьогодні має на території Львівської області і проти нього робиться безкрай, проти нього робиться те, що колись вони робили проти нас – знищується все живе і не живе на території Львівської області, то ми говоримо «ні», сьогодні закон є однаковий до будь-кого.

СЛУХАЧ: Добрий день. Це Львів, Володимир. Коли у Львові вже буде начальник обласної культури і коли закінчиться отаке безвладдя у Львівській обласній філармонії? І відносно театру при КВО – невже він не може бути для української громади, а тільки для польської?

П.ОЛІЙНИК: Ви знаєте, що проводиться прозора процедура визначення керівника обласного управління культури, бо середовище працівників культури є тонке, це є оголений нерв, це є люди мистецтва, з ними не можна поступати унтер-офіцерськими методами. І ми пішли на реальну співпрацю, ми хочемо почути думку. Я думаю, тиждень максимум, і керівник культури буде призначений. Стосовно філармонії, ви знаєте, що там є питання судової тяганини, і це складне питання, тому що як би ми з вами не хотіли, ми розуміємо, що діє незалежна гілка влади – судова, і відповідно ми не вважаємо її ефективною. Я думаю, що після парламентських виборів обов`язково повинна відбутися судова реформа. Але ми не можемо переступити через рішення суду. Я думаю, що це питання грудня місяця.

Стосовно театру не при КВО, а тепер це західно-оперативного командування Міноборони України. Це є власність Міноборони, державна власність. Коли ми говоримо про Товариство культури Польщі, то це не означає, що хтось відбирає це приміщення для представників Товариства культури Польщі. Зрештою, можна знаходити і багато інших питань, але те, що ми це питання по Товариству культури Польщі повинні вирішити, це однозначно, адже сьогодні проведено переговори з президентом Перемишля, і ви знаєте, 100-ліття буде Народного дому в Перемишлі українського, і польська громада цей Народний дім передає українській громаді. Але ми знайдемо, можливо, інше приміщення.

А стосовно бути чи не бути театру, це є відомчий театр, мені не вирішувати. Якщо ви хочете почути мою думку, так я з те, щоб театр зберігся. Треба подумати про джерела фінансування цього театру. У нас RV культури на 50 млн., адже по формулі 5% населення від України проживає у Львівській області, а у нас 52% сьогодні є історичних пам`яток. У нас дуже складна ситуація з фінансуванням культури, і обласний бюджет ще один заклад не потягне.

С.ДОЙКО: Пане Петре, тут пише мешканець Львова: «Чи може пан Олійник обіцяти про суворі наслідки для міліції в разі, якщо справа про це вбивство буде заведена у глухий кут?».

П.ОЛІЙНИК: Ви мою позицію почули. Вона є публічною, вона не є підкилимною. Я вважаю, що якщо не вийти сьогодні як мінімум на виконавців, то питання довіри до правоохоронної системи, СБУ, підкреслюю, бо Степан Сенчук яко бувший глава адміністрації, це веде не тільки міліція, це веде СБУ, прокуратури і УВС повинні, як мінімум, якщо буде справа загнана в глухий кут, вони повинні, як мінімум, як люди честі подати у відставку.

СЛУХАЧКА: Добрий день. У вас дуже гарне місто і не тільки місто, а навколо вас мальовничий край – Львівська область. Дуже погано, коли їдеш на екскурсію, то зупиняється автобус і говорять «Мальчики наліво, дєвочки направо». Ви собі не представляєте, що там робиться. Треба зробити туалети у лісі, і там щоб зупинялися автобуси.

П.ОЛІЙНИК: Ми ведемо трасу, вже довели під кордон Угорщина – Україна до Стрия. На наступний рік траса іде (це кошти ЄС) до Бродів. Ви абсолютно праві. Не тільки немає хорошої дороги, а дуже слабо розвинена інфраструктура. Я вам дякую, я це візьму на замітку. Ви праві.

С.ДОЙКО: Пане Петре, пише наш радіослухач: «Расскажите лучше, насколько разочарованы на Западной Украине действиями нынешней власти».

П.ОЛІЙНИК: Сьогодні можна говорити про розчарування як об`єктивний і суб`єктивний фактор. Я не вважаю, що я 100% робив все вірно, але я хочу, щоби люди зрозуміли, в яку область я прийшов, і тому дії попереднього режиму практично велике розчарування на території Львівської області унеможливлюють. Коли політично знищувалися сотні підприємств, коли автоматники сиділи в наших банках, в наших підприємствах, які належали людям або з команди помаранчевих, або просто аполітичному бізнесу, коли десятки бізнесменів виїжджали за межі Львівської області, переєстровували свої підприємства, коли під ніж, підкреслюю, медведчукізм жорсткий поставив під ніж 22 підприємства під банкрутство, коли різалися унікальні заводи, як складних міндобрив, як Сільмаш, «Галон» тощо, коли через кордон йшли десятками тисяч тонн контрабанда, коли мільйони гривень відмивалося ПДВ, а експортувалося повітря.

Я можу вам зауважити на 9% впав експорт з території Львівської області, а на 60% менше подали заявок на відшкодування ПДВ. Тобто 55 млн. доларів лише по цьому фактору поклав собі в кишеню бувший режим. Коли падіння виробництва було 19% у січні місяці, коли я прийшов, коли бюджет виконувався на 30-40%. Коли був практично режим, він ламав все живе і неживе. Коли продавалися звання офіцерські в міліції, продавалися посади, коли ДАІ супроводжувало контрабанду. Коли відбувалися просто речі, які не носять нічого пов`язаного з людською гідністю і мораллю. Тому ця банда, підкреслюю, ця банда, і ми маємо факти, натворила стільки, що дуже багато нашій владі потрібно робити дурниць для того, щоби люди розчарувалися.

А розчарування постреволюційне в людях є, часткове, зовсім невелике, про це показує соціологія. Адже ви прекрасно розумієте, що високі очікування людей…

С.ДОЙКО: Завищені.

П.ОЛІЙНИК: Дуже високі очікування людей, і ми не маємо реальної влади, адже коли ми говоримо про владу, то ми говоримо, це і президент, це і ВР, це і органи місцевого самоврядування, коли вже наші люди, не ті сині чи голубі, коли наші представницькі органи місцевого самоврядування практично роздеребанили, на сленгу говорячи, земельку в горах, курортних зонах. Поїдьте в Східницю, я вам покажу, я вас поведу по вулиці Верховної Ради, де практично хлопці з ВР побудували собі замки, приватизували собі джерела унікальних мініральних вод.

С.ДОЙКО: Так і вулиця ж круто звучить.

П.ОЛІЙНИК: І тому сьогодні, безумовно, часткове розчарування є. Але я можу вам сказати, сьогодні свобода слова на повну працює, і подивіться, як мене критикують. Справедливо, не справедливо – це інше питання. Ми сьогодні виконали надходження у бюджет за рік 2005. Ми сьогодні знизили падіння виробництва до 6%. А якщо забрати НПК «Галичина», бо Юлія Тимошенко на нафторинку направду наробила дуже багато дурниць, там на НПК «Галичина» на нафтопереробці падіння 50%, якщо вивести за скобки НПК «Галичина», то 15% росту. Ми сьогодні маємо 40% росту по зарплаті, ми маємо сьогодні колосальну динаміку, наприклад, по сільських амбулаторіях. За всі роки незалежності України було збудовано 15 сільських амбулаторій. Ми за рік зробили 22. На наступний рік, запевняю вас, 300. Ми знайшли джерела фінансування. І інші речі сьогодні відпрацьовуються.

Але задоволених владою ніколи не буває, подивіться у будь-якій цивілізованій країні. Я думаю, що часткове розчарування є, але дуже багато дурниць нам треба робити, щоби люди нам перестали вірити. Бо оголений нерв посткучмівський.

С.ДОЙКО: Це, мабуть, така доля будь-якої влади, такий її хрест, щоб люди все одно були, як мінімум, до кінця нею незадоволені.

П.ОЛІЙНИК: Так, потрібен кіт, щоб мишка себе обережно вела.

СЛУХАЧ: Добрий день. По-перше, співчуття пану Сенчуку. Це Павло Маринович, який входив в ініціативну групу підприємців одного з ринків Львова.

П.ОЛІЙНИК: А, я пам`ятаю вас, пане Павле, добрий день.

СЛУХАЧ: Чи можна кардинально змінити цю ситуацію з підприємництвом і у Львові, і в Україні, якщо відсутні кардинальні зміни у всіх органах – в міліції, прокуратурі, судових органах і місцеві депутати, якщо ми не переоберемо. І друге. На даний час підприємців безправні у відносинах з адміністрацією ринків, маленьких ринків. Постійно нам треба звертатися до судових органів. Підтвердження цього якщо хочете одержати, то прийміть нашу ініціативну групу. Наші ринки в більшості вимагають хабарів за діяльність.

П.ОЛІЙНИК: Безумовно зміни почалися і зміни будуть продовжуватися. Я хочу зауважити, що лише, наприклад, зовсім зникло таке явище, як відкати за повернення ПДВ. Зникло таке явище, як збирання податків наперед. Ви знаєте, з космосу ми не привеземо людей. Я це неодноразово повторюю. У податковій системі працюють понад 3 тис. людей, але якщо ви самі собі від щирого серця скажете, то дійсно, система змінилася, тобто немає системної злочинної організації, незаконних дій податкової адміністрації. Окремі хабарники були, є і, переконаний, будуть, і не тільки в Україні, а й в інших державах. Тому немає системної організації злочинної діяльності. Справи ідуть на краще і в міліції. Міняються справи і в прокуратурі, КРУ. Є, безумовно, великі претензії щодо пожежників, санстанцій тощо.

Але потрібні зміни не тільки по державних органах фіскальних чи контрольних, потрібні зміни сьогодні і на законодавчій базі, потрібні зміни сьогодні і в системах дерегуляції, багато законодавчих актів у ВР, указів президента, рішень облради, місцевих рад. Вони є незаконні, вони не допомагають бізнесмену, і відповідно до цього дерегуляція проводиться, у Львівській області створена комісія, ми вже десятки актів відміняємо на всіх рівнях.

І ви дуже вірно сказали про органи місцевого самоврядування. Я в своєму короткому слові декілька хвилин тому говорив про неадекватність дій місцевої влади, коли практично земля роздається, приміщення роздаються, немає прозорих конкурсів. Тому треба буде акуратно сьогодні вибирати депутатський корпус місцевої влади, міських голів. Те, що робиться у Львові, це була повна руйнація бізнесу через земельні відносини, бо коли 1 кв. м житла коштує так само, як у Києві, а доходи є значно нижчі, то це лише говорить про неадекватність дій місцевого самоврядування.

І вашу групу я обов`язково прийму. Через приймальню зв`яжіться, скажіть, що була на Радіо Ера розмова, на наступному тижні.

С.ДОЙКО: Надійшли результати нашого інтеракивного опитування. Я нагадаю, що запитував радіослухачів, чи погоджуються вони з таким припущенням чи тезою, що вбивство Степана Сенчука є більше справою політичною, ніж суто кримінальною. От 140 наших активних слухачів, які зателефонували, погоджуються, а не погоджуються 103. Теж, в принципі, немало, але все ж таки більшість вважає, що це справа політична.

П.ОЛІЙНИК: Я погоджуюся. Десь воно на стику лежить. На превеликий жаль, сьогодні не буває великого бізнесу без політики, і не буває політики без бізнесу, розділ бізнесу і політики, як у цивілізованому світі, цей процес продовжується. Його не можна ввечері заснути, оголосивши лозунг, а на ранок проснутися. Тому десь цей стик є, але, бачите, все-таки… Я вдячний, що я розумію настрої людей, світосприйняття моїх дорогих мешканців Львова і Львівської області, що десь я так само думаю…

С.ДОЙКО: А наскільки сильний стик є між губернатором і політикумом? От ви свого часу так сказали десь на початку вашої діяльності, цитую: «Якщо губернатор говорить, що він не політичний гравець, то він приречений на поразку».

П.ОЛІЙНИК: Безумовно, голова облдержадміністрації, є слово «губернатор», на Галичині, знаєте, як нас називають? Намісник, бо колись був намісник по Східній Галичині Франца-Йосифа, коли була Австро-Угорська імперія, і голова облдержадміністрації, я просто так жартував. Ситуація є така. Сьогодні ти є представник президента в унікальній області, області, яка має дуже широку палітру політичну, де громадянські права є не просто декларації, вони сидять у серці кожного галичанина, де декілька раз мінялася влада у 20-му столітті, де свобода слова – це не просто лозунги, а вона присутня. І тому, безумовно, ти як політик, як громадський діяч повинен синхронізувати всі стосунки, бо якщо ти будеш не політиком, а політиканом, заанґажованим на лобіювання тої чи іншої політичної сили, ти просто приречений на нищівну критику.

С.ДОЙКО: А говорять, що ви фактично монополізували право на помаранчевий бренд, то як тоді це? Як це в`яжеться з вашими попередніми словами?

П.ОЛІЙНИК: Але, з другого боку, якщо ти не будеш господарником, якщо ти не будеш фінансистом, не відчуватимеш ті процеси в бізнесі, в економіці, в публічних фінансах, в процесах стратегії, в процесах динаміки розвитку області, ти також будеш просто пустословом або говорящою головою. Тому це дуже складно. Всі палітри життя, всі частинки життя, чим живе область, повинен мати у світосприйнятті. Але політика є, бо ти є політичний гравець, ти представляєш політичну силу, ти представляєш сьогодні президента.

А на рахунок монополізації бренду? То я ніколи не говорив, що я є виключний представник помаранчевих на території Львівської області. Я завжди казав, любимий мій вислів Швейка з відомої книги Ярослава Гашека: військо наступало і мало перемогти, і тут вмішався генштаб. І я, слава Богу, очолюючи штаб Ющенка, не помішав людям зробити свій вибір. Ми просто організували ефективну роботу спостерігачів, членів дільничних комісій, паралельний підрахунок голосів, контрагітація тощо. Я був функціонер в цій роботі. А чи я помаранчевий чи ні, це не мені судити, а людям.

А те, що я діяв, коли мене критикують, що мало представників «Батьківщини» були при владі, то я хочу сказати, що «Батьківщина» на території Львівської області на парламентських виборах набрала 12%, тому що в «Батьківщині», яка була багато років у жорсткому клінчі з Кучмою, практично не було людей, які б мали досвід управлінської діяльності і т.д., і т.д., тому адекватно до того 10% отримав БЮТ: з 20 райдержадміністрацій 2, 1 очолив представник УРП «Собор», 1 «Батьківщина». Я думаю, що справедливо і відповідає дійсності.

С.ДОЙКО: Пане Петре, я дуже дякую вам за участь у нашій передачі. Дякую всім радіослухачам. На все добре.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня