КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівська обласна організація Української народної партії
10.12.2005

Громадська інтернет-газета "КуПол" у співпраці із Центром політичних досліджень продовжує серію публікацій про місцеві організації політичних партій. Метою публікацій є інформування громадськості про партійні структури регіону, адже згідно із виборчим законодавством вибори 2006 року до представницьких органів влади відбуватимуться за пропорційною системою. Проект є політично незаангажованим і не має на меті підтримки жодної політичної партії. Сьогодні пропонуємо матеріал про обласну організацію Української народної партії. Матеріал складається з двох частин: 1) об'єктивка - інформація, отримана шляхом інтерв'ювання від самої партії; 2) оглядовий матеріал про діяльність партії у 2005 році в дзеркалі медіа.Становлення ЛОО УНП відбувалося на базі ЛОО Українського Народного Руху, утвореного 12 грудня 1999 року на базі структур ЛКО НРУ . У січні 2003 р. організація отримала назву Українська Народна Партія.

Голова Львівської обласної організації УНП – Олекса Гудима, член РУХу з 1989 р., заступник голови УНП, народний депутат України.
Перший заступник голови ЛОО УНП Юрій Кужелюк – 1950 року народження., член центрального проводу УНП, керівник фракції УНП у Львівській міській раді, голова Львівської міської організації УНП.

Станом на 15 листопада 2005 року організація налічує 7320  осіб, 720 зареєстрованих первинних осередків, без врахування 20 районних організацій, 6 районних організацій у м. Львові, 9 міських організацій у містах обласного значення, 32 міські організації в містах районного значення.

Адреса: м.Львів, вул.Ш.Руставеллі, 2
тел. (0322) 72-19-26; 72-18-06

Представництво місцевих партійних осередків в представницьких органах та органах виконавчої влади. Члени УНП очолюють: Городоцьку РДА, Жидачівську РДА, Мостиську РДА, Миколаївську РДА, Пустомитівську РДА, Стрийську районну раду. Фракції у радах: Львівська обласна - фракція УНП, 6 депутатів, очолює Г. Юрків, Львівська МР – фракція УНП, 9 депутатів, очолює Ю. Кужелюк, Бориславська МР – УНП, 7 осіб, Буська РР – фракція УНП, 23 депутати, очолює Б. Глова, Бродівська МР – фракція УНП 8 депутатів, Бродівська РР – 1 депутат , Винниківська МР - фракція УНП, 3 депутати, очолює В. Стефанишин, Жидачівська РР – 10 депутатів, партгрупа УНП, Жовківський РР –партгрупа УНП, 7 депутатів, голова А. Козенко, Золочівська РР – 2 депутати, Кам’янка Бузька РР- 1 депутат, Кам’янка Бузька МР- 2 депутати, Миколаївська РР – 5 депутатів, Миколаївська МР - 4 депутати, Мостиська РР- фракція УНП, 7 осіб, голова - І.Давидяк ,Новороздільська МР- фракція УНП 9 депутатів, очолює А. Шалаєв, Перемишлянська РР – фракція УНП, 7 депутатів, голова – М.Бакай, Пустомитівська РР – 4 депутати, Самбірська РР – 1 депутат,  Самбірська МР – фракція УНП, 3 депутати, голова - І.Швед, Сколівська РР – 3 депутати, Старосамбірська РР – фракція УНП. 10 чол, голова – А. Волощак, Старосамбірська МР – 3 депутати, Стрийська РР – фракція УНП, 12 чол, голова  - М.Кушина, Стрийська МР – 3 депутати. 

Мережа місцевого партійного осередку. Наявність молодіжних організацій, друкованих органів та інші публікації. 20 районних організацій у Лвьівській області, 6 районних організацій у м. Львові, 9 міських організацій у містах обласного значення, 32 міські організації в містах районного значення. 

З ЛОО УНП співпрацюють ЛОО Української народної молоді, ЛОО Української студентської спілки, Львівською обласною філією «Фонду підтримки молодіжних ініціатив», Львівським Молодим Рухом.

В структурі ЛОО УНП працює прес-служба.  Силами ЛОО УНП у Львівській області через передплату розповсюджується 48 тисяч примірників газети Української народної партії „Народне слово”, у якій виходить додаток „Народне слово. Львівщина”.

Заяви, звернення, ініціативи місцевих партійних осередків протягом 2005 року.  Січень 2005: Львівська обласна організація УНП закликала звільнити місцеве самоврядування від корупціонерів; лютий 2005: Заява ЛМО УНП щодо недоцільності об’єднання в єдину партію на базі Блоку «Наша Україна»; березень 2005: УНП провела акцію «Схід-Захід», щоб привернути увагу до проблеми вивчення української мови на сході України; ЛОО УНП закликала Львівську міську та обласну ради долучитися до законодавчого визнання всіх учасників національно-визвольних змагань учасниками бойових дій; квітень 2005 р.: Заява УНП, щодо необхідності захисту місцевих бюджетів у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, що поставило під загрозу виконання міського бюджету на 2005 рік; травень 2005 року: Львівська обласна організаці УНП проводить у районах області серію круглих столів з обговорення проекту закону «Про територіальний устрій України». ЛОО УНП виступає проти поспішного впровадження реформи; ініціатива травня 2005 року: Збір підписів за визнання збройної боротьби УПА національно-визвольним рухом за незалежність України; серпень, 2005: Заява ЛОО УНП проти незаконного продажу земель, що перебувають у користуванні військових частин, жовтень 2005: Заява Ради ЛОО УНП із закликом до створення національно-демократичної коаліції на виборах 2006 року; Заява Львівської міської організації Української Народної Партії з приводу злочинного розбазарювання земель приміської зони Львова;  Заява УНП щодо кадрової політики у міській раді Львова після відставки міського голови Буняка. 

Навчання членів місцевих партійних осередків, активістів, потенційних працівників виборчих комісій. Перший етап навчання відбувся у червні 2005 року, другий етап відбудеться у грудні 2005 р., третій етап - у лютому 2006 р.

Публікації в ЗМІ про діяльність місцевих партійних осередків. Львівська міська та обласна організація УНП постійно співпрацюють з засобами масової інформації. Всі ініціативи та повсякденна діяльність організації висвітлюються у друкованих та електронних ЗМІ. Особливої уваги ЗМІ надали висвітленню діяльності УНП зі збору підписів за визнання УПА, діяльності депутатів фракції УНП у Львівській міській раді щодо захисту від вирубування Брюховицьких лісів, контролю за реалізацією кредиту Світового банку на покращення водопостачання Львова, бюджетного процесу у Львові, позиції УНП щодо адміністративної реформи.

Підготовка до виборів (кадровий потенціал для кандидатів, членів виборчої комісії). З липня 2005 р. працює Львівський обласний виборчий штаб УНП, з вересня 2005 року працює Львівський міський виборчий штаб УНП, з жовтня 2005 року працюють 6 районних у місті Львові виборчих штабів УНП, з листопада 2005 року працюють 28 районних та міських (у Львівській області) виборчих штабів УНП.

У лютому 2005 р. конференціями ЛОО УНП та ЛМО УНП затверджені критерії формування виборчих списків УНП до Львівської обласної та Львівської міської рад, а також рекомендації, щодо критеріїв формування виборчих списків УНП до районних та міських рад.

Рішенням Ради ЛОО УНП 12 вересня 2005 р. О. Гудиму визначено претендентом на міського голову Львова. 12.11.2005 р. Рада ЛОО УНП затвердила кандидатів від УНП на посади міських голів міст обласного підпорядкування, та взяла до уваги інформацію обласного виборчого штабу про завершення складання попередніх списків кандидатів на посади сільских, селищних та міських голів (420 претендентів).

На конференції ЛОО УНП 20.11.2005 року затверждено список з 26 претендентів від ЛОО УНП до виборчого списку УНП до Верховної Ради України.

Підготовлено попередні пропозиції по делегуванню 15 у ОВК, , 880 у ТВК, 2200 претендентів у ДВК.

Основні проблеми місцевості, вирішення яких стане пунктами передвиборчої програми осередку:
-  Раціональне використання земельних ресурсів;
-  Підтримка молодіжного житлового будівництва;
-  Будівництво у м. Львові сміттєпереробного заводу;
-  Розвиток енергозберігаючих технологій;
-  Розвиток туристичної інфраструктури, зокрема агротуризму.

Актуальний стан та перспективи співпраці із осередками інших партій. Можливі коаліції або блоки із осередками інших партій на місцевому рівні під час виборів 2006. УНП послідовно виступала за створення національно-демократичної коаліції на ідеологічних засадах. Рішення про утворення виборчого блоку національно-демократичних сил разом з Партією вільних селян і підприємців України, політичною партією “Україна Соборна” та Республіканською Християнською партією прийняв VІІ позачерговий з’їзд Української народної партії, який відбувся 27 листопада в Києві. Відповідно до рішення з’їзду конфігурація блоку повинна дотримуватися на всіх низових рівнях.

Діяльність ЛОО УНП у 2005 році у дзеркалі ЗМІ

Українська народна партія належить до правих, національно-демократичних партій, що традиційно користуються підтримкою на Львівщині. УНП в період з вересня 2004 року по жовтень 2005 року була однією з найбільш згадуваних партій.

Вона взяла активну участь у „помаранчевій революції” та наступному формуванні місцевої виконавчої влади. Особливістю поведінки УНП під час формування кадрової політики на Львівщині, стала її демонстративна непретензійність. Партія навіть прийняла заяву, в якій закликала місцеві осередки політичних сил домовитися в питанні призначення кадрів заради збереження стабільності в області. Незважаючи на це УНП отримала посади як на рівні заступника голови ОДА, так і на рівні начальників управлінь облдержадміністрації та голів РДА. В той же час УНП так само як НРУ стала жертвою створення нової партії НСНУ, оскільки в ряди останньої перейшло чимало представників партії у владі. Однак, реакція самої УНП була доволі стриманою, більш того перехід партійців в ряди іншої політичної сили був пояснений уенпістами як своєрідне делегування кадрів молодій партії НСНУ.

Незважаючи на послаблення позицій партії у виконавчій владі, їй вдалося створити фракцію у львівській обласній  раді та деяких районних радах області в додаток до існуючої фракції в міській раді. Розходження з пропрезидентською партією НСНУ здебільшого на національному рівні, викликані, на думку більшості експертів, незадоволенням кадрових амбіцій лідерів партії, а також невизначеністю ідеології Народного союзу, спонукали уенпістів відмовитися від ідеї створення спільного виборчого блоку разом з нашоукраїнцями. Тим самим УНП закрутило інтригу і на місцевому рівні – з ким все-таки блокуватиметься партія?

З період від весни по осінь 2005 року, УНП устами свого обласного чільника неодноразово заявляла про можливі виборчі конфігурації, чим крім всього іншого досягалось й іншою мети – постійного нагадування виборцю про власне існування. УНП оголосила про свою відмову блокування з НСНУ та НП, оскільки вони, за словами уенпістів, є ідеологічно далекими націонал-демократам. Зокрема, це стосується питань визнання ОУН-УПА та створення ЄЕП. Поступово від розмов про блокування з БЮТ, УНП заговорила про власну ініціативу створити та очолити блок партій право-центристського партійного спектру. Таке рішення виглядає найбільш логічним та виправданим, якщо не з точки зору досягнення виборчого результату, то принаймні з точки зору власного позиціювання у партійно-політичному середовищі.

В цей же контекст якомога краще лягає і насичена піар-кампанія УНП. Піар-акції партії вирізняються, перш за все своєю ідеологічною складовою. Протягом року партія провела кілька піар-акцій. Головною став збір підписів за визнання вояків ОУН.-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні. Активісти партії, як і було обіцяно, зібрали понад один мільйон підписів. Крім цього УНП періодично приймала заяви-звернення як до Президента Ющенка, так і до екс-прем’єр-міністра Тимошенко із вимогою надання ветеранам УПА відповідного статусу. Акції такого змісту мали місце і під стінами Львівської ОДА. Однак, характерною рисою цих акцій була мала кількість учасників та звуження цієї проблематики лише до рівня інтересу однієї партії.

Активісти УНП взяли участь у серії акцій „Схід і Захід разом”, в рамках якого було ініційовано збір україномовної літератури для жителів східних областей. Крім цього львівська УНП прийняла заяву, в якій вимагала від керівництва держави відновити розслідування справи загибелі композитора  Володимира Івасюка. Зрозуміло, дана заява була зроблена в роковини смерті митця.

Загалом піар-кампанію УНП на Львівщині можна назвати найактивнішою  серед інших політичних партій. Крім того, вирізнялася вона використанням чи не найменшої кількості чорного піару. Єдиним прикладом останнього стали звинувачення голови ЛОО УНП Олекси Гудими у корупційних діях на адресу екс-мера Любомира Буняка, що були висунуті на початку 2005 року. Проте, цей хід зашкодив не так Буняку як самому Гудимі, оскільки останній був звинувачений у відповідь прихильниками мера у розкраданні грошей, спрямованих на потреби Майдану та у незаконному використанні будинку, зареєстрованого в якості офісу, для проживання власної родини.

Взагалі, питання Буняка та міської ради було пріоритетним у діяльності голови ЛОО Олекси Гудими. Він регулярно висловлював своє незадоволення діяльністю тоді ще мера Любомира Буняка, і чи не першим публічно озвучив тезу про можливість і необхідність висловлення недовіри останньому. Фракція УНП у міській раді регулярно блокувала ініціативи мера з будь-якого питання. Цікавим фактом є те, що Гудима неодноразово висловлював своє бажання бачити в кріслі в.о. міського голови Зеновія Сірика (згідно законодавства тільки Сірик міг обійняти цю посаду, проте компліментарність на адресу останнього була постійно присутня). А вже після відставки Буняка та першого місяця керівництва Сірика, фракція УНП практично відмежувалась від співробітництва з ним та зняла з себе відповідальність за ситуацію в місті. Високу активність проявляє УНП і у передвиборчій кампанії на посаду міського голови Львова. Вона першою з політичних партій визначилась зі своєю кандидатурою – це Олекса Гудима і розпочала активну пропагандистську кампанію ( наочна агітація на білбордах, активна публікація рекламних матеріалів у газетах, тощо).

Щодо парламентських та місцевих виборів, то партія наразі заявила, що ітиме на вибори  у форматі Народного блоку Юрія Костенка. Однак, на наш погляд, наразі це виглядає лише як спроба підвищити свою політичну вагу з метою подальшого входження у якийсь із блоків, що матимуть реальні шанси на проходження до органів влади.


* * *

Ця публікація підготовлена Центром політичних досліджень в рамках проекту „Місцеві вибори-2006: моніторинг готовності партій Львівщини”, який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”. Думки, висловлені у матеріалі, є власною точкою зору експертів Центру політичних досліджень і не обов'язково збігаються із позицією МФВ.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня