КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Конгрес Українських Націоналістів
21.12.2005

Громадська інтернет-газета "КуПол" у співпраці із Центром політичних досліджень продовжує серію публікацій про місцеві організації політичних партій. Метою публікацій є інформування громадськості про партійні структури регіону, адже згідно із виборчим законодавством вибори 2006 року до представницьких органів влади відбуватимуться за пропорційною системою. Проект є політично незаангажованим і не має на меті підтримки жодної політичної партії. Сьогодні пропонуємо матеріал про Львівську обласну організацію Конгресу Українських націоналістів. Матеріал складається з двох частин: 1) об'єктивка - інформація, отримана шляхом інтерв'ювання від самої партії; 2) оглядовий матеріал про діяльність партії у 2005 році в дзеркалі медіа.Обласна організація утворена в 1993 році
Орієнтовна чисельність партійної організації – 4500 осіб.

Керівник
Проводу Львівської обласної організації КУН – Михайло Вовк,  голова Бродівської РДА
Керівник Секретаріату - Ігор Данилиха

Адреса: вул.. Нечуя-Левицького, 4
Тел.. 238-67-63
Сторінка в інтернет: http://www.kun.lviv.ua

Представництво обласної партійної організації в представницьких органах та органах виконавчої влади.  Депутатів обласної ради - 4, в міській організації представлені 1 депутатом в зв’язку з переходом декількох депутатів в НСНУ. 2 члени партії працюють головами райадміністрацій, є заступники голів також в Сколе, Мостиськах, Городку, Жовкві, Сокалі. Є також начальники, заступники управлінь обласного рівня, депутати багатьох рівнів, голови міст, сільських рад.

Мережа первинних партійних осередків. Районних організацій – 19; міських організацій – 12, всього є 31 осередок, що підпорядковуються обласному осередку. Відбувається поширення і реєстрація нових осередків, залучення молодого і середнього покоління, на 70% партія оновилася молоддю Серед керівників первинних партійних організацій лише 3-4 залишилося людей старшого покоління, решта молодь 30-45 років. Є молодіжна організація „Референтура”, яка є структурним підрозділом обласної організації і при всіх районних організаціях є молодіжна організація. Друкованих органів нема. Львівський друкований орган був переведений в Київ, а зараз створюється новий у Львові.

Заяви, звернення, ініціативи місцевих партійних осередків протягом 2005 року. Заява-протест проти будівництва на Високому Замку, виступали з ініціативою використання коштів не на будівництво замку, а на реставрацію центральної частини Львова. Зараз розглядаються в Києві питання цільового вкладання коштів в пам’ятки Львівщини, що мають певне історичне значення, особливо в контексті подій Національно-визвольної боротьби. Міська організація висунула ініціативу відкриття Інституту національної пам’яті, яку на загальнодежравному рівні підтримав президент. Заява стосовно збереження стабільної політичної ситуації в місті Львові, звернення проти обливання, обписування будівель (зокрема було облито пам’ятники Шухевича, Коновальця, реакція міліції – звичайне хуліганство). Ініціатива щодо визнання ОУН-УПА, сприяли розгляду проектів законів з цього приводу Євгеном Гірником та Олексієм Івченком. Ініціатива стосовно прийняття на державному рівні закону  про заборону комуністичної і фашистської ідеології, як це зробили чехи і представники Прибалтики.

Навчання членів місцевих партійних осередків, активістів, потенційних працівників виборчих комісій. Цього  року представники партії не потрапили на навчання, які відбувалися в Брюховичах, оскільки запрошення прийшло запізно. В попередні роки були активними учасниками у президентській та парламентській кампанії.

Публікації в ЗМІ. В районних та обласних газетах занадто мало, на думку партії, висвітлюють і публікують матеріали про їх діяльність. Можна сказати, що ігнорують партію, але якщо і публікують, то багато перекручень. Публікувала про партію „Львівська газета”, „Експрес”, співпрацюють з телебаченням, каналами НТА, радіо „Незалежність”.

Підготовка до виборів. В партії є багато досвідчених людей, великий кадровий потенціал з вищою освітою та з високим рівнем підготовки. Буде проведена окрема диференційована підготовка кадрів, планується затвердження заходів по підготовці кадрів.

Основні проблеми місцевості, вирішення яких стане пунктами передвиборчої програми осередку. За часів СРСР Львів був примусово індустріалізований, але це себе не виправдало, оскільки Львів не має запасів корисних копалин, зараз існує великий рівень безробіття. Партія стоїть на позиціях, що слід призупинити відтік людей за кордон. Виступають за створення нових робочих місць та відповідного інвестиційного клімату. Наголос слід робити на розвитку туризму, культури, оскільки Львівщина є самодостатнім регіоном із великим потенціалом. Роблять наголос на цінність сімейного життя. У Львові слід розвивати сферу послуг. Робиться акцент на розвиток села.

Актуальний стан співпраці з осередками інших партій. Можливе дублювання блоку з 6 партій, що створений на всеукраїнському рівні, велися переговори з Асоціацією роботодавців Львівщини. На рівні Львова конфігурація сил буде формуватися після визначення із підтримкою конкретного кандидата на посаду мера.

Оцінка основних колізій політичного життя. Корупція існує всюди, а корупційні скандали є роздмухані штучно з метою кинути тінь на Ющенка. Відставка Тимошенко – правильний крок Ющенка. Вона зробила багато помилок фахових, особливо це стосується заяви про реправитизацію 300 підприємств. Це в свою чергу негативно вплинуло на інвестиційний клімат в Україні. Оцінка уряду Єханурова – позитивна, сам Єхануров є толерантною, освіченою, культурною  особою.

Діяльність обласної організації партії у 2005 році у дзеркалі медіа

Обласна організація партії веде активну роботу і є предсталений у виконавчій владі головою Буської РДА – Михайлом Вовком. Партія бере участь в публічних акціях як самостійно, так і у спілці з іншими політичними силами. Власні акції Конгресу, в основному, носять культурно-просвітницький національний характер.

На окрему увагу заслуговує  Свято національної ідеї, організоване активістами КУНу. Святкування саме такого заходу яскраво виділяє кунівців з числа інших правих партій. Під час цієї акції активісти партії провели віче біля пам’ятника Шевченку у Львові, де одночасно із святкуванням чергової річниці створення УПА, вимагали у своїх виступах державного визнання повстанської армії. Характерно, що значну увагу було приділено молоді, для якої спеціально влаштували рок-концерт. Відзначення Свята національної ідеї мало місце у багатьох містах та селах Львівської області. Крім цього кунівці провели і ряд інших акцій. Зокрема, було організовано піший хід з нагоди дня газети „Нація і держава”, виступи громадських діячів, презентації, показові виступи мистецьких колективів біля пам’ятника кобзарю. Конгрес 30 червня 2005 року провів урочисте віче з нагоди річниці проголошення Акту відновлення Української держави. Своєрідним піаром можна назвати і взяті зобов’язання кунівців щодо відновлення фасаду будинку на площі Ринок 10, де, власне, і відбулося проголошення Акту. Дещо вибивається з ідеологічного контесту піар-заходів лише акція по збору бажаючих на впорядкування дитячого майданчика та толоку в парку на вул. Мазепи-Орлика, яка скоріше притаманна партіям „екологічного спрямування”.

Активною партія була і у продукуванні заяв стосовно подій місцевого та національного масштабу. Так, КУН висловив свою категоричну незгоду із планами екс-міського голови Львова Любомира Буняка відносно відбудови Високого замку. Кунівці у своїй заяві наголосили на необхідності відновлення існуючих історичних пам’яток, що знаходяться у жахливому стані, а не будівництві химер. Не залишилася поза увагою партії і проблема „Цвинтаря Орлят”. Конгрес озвучив свою незгоду із наявністю мілітарних символів на цвинтарі, наголосивши на необхідності доопрацювання цього питання, однак в цілому підтримав факт відкриття польських поховань як крок до історичного примирення та порозуміння між сусідніми державами. В інших заявах, звернених як до громадськості, так і, в першу чергу, до вищих державних органів та посадових осіб, КУН пропонував визнати УПА воюючою стороною у Другій світовій війні, надати статус державного свята 30-му червня, заборонити діяльність таких партій як КПУ та ПСПУ. Цікавою виглядає ініціатива щодо створення у Львові Інституту національної пам’яті.

Протягом року пройшла еволюцію позиція партії стосовно формату власної участі у виборах 2006. Якщо на початку року КУН заявляв про самостійний похід на вибори, то чим ближче до останніх, тим ліберальнішою ставала позиція партії в цьому питанні. Заяви про самостійну участь поступово трансформувались у бажання ввійти у правий націоналістичний блок, а закінчились входженням у блок Віктора Ющенка „Наша Україна”, ліберальний за своїм характером.

Така позиція КУНу зумовлена не тільки слабкою партійною структурою, а й певною стратегією. Остання зорієнтована на входження партії  у блоки з іншими політичними силами на місцевому та національному рівнях та проведення через квоти у списках, хоча і невеликі, своїх кандидатів. Новим аспектом політичних перспектив КУНу став факт перебування голови партії Олексія Івченка на посаді голови НАК „Нафтогаз України”.


* * *

Ця публікація підготовлена Центром політичних досліджень в рамках проекту „Місцеві вибори-2006: моніторинг готовності партій Львівщини”, який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”. Думки, висловлені у матеріалі, є власною точкою зору експертів Центру політичних досліджень і не обов'язково збігаються із позицією МФВ.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня