КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівська обласна організація партії „Християнсько-Демократичний Союз”
24.12.2005

Громадська інтернет-газета "КуПол" у співпраці із Центром політичних досліджень продовжує серію публікацій про місцеві організації політичних партій. Метою публікацій є інформування громадськості про партійні структури регіону, адже згідно із виборчим законодавством вибори 2006 року до представницьких органів влади відбуватимуться за пропорційною системою. Проект є політично незаангажованим і не має на меті підтримки жодної політичної партії. Сьогодні пропонуємо матеріал про Львівську обласну організацію партії "Християнсько-демократичний союз". Матеріал складається з двох частин: 1) об'єктивка - інформація, отримана шляхом інтерв'ювання від самої партії; 2) оглядовий матеріал про діяльність партії у 2005 році в дзеркалі медіа.Адреса: м. Львів, вул. Освицька, 9/4
Тел.: 2978356

Голова ЛОО ХДС – Антін Ружицький
Заступник голови ЛОО ХДС – Андрій Болкун

Спочатку партія називалася Християнсько-національний союз (ХНС), утворилася в 1997 році, пізніше відбулося об’єднання партій християнсько-демократичного напрямку ХДПУ і ХНС. і на базі цих партій було утворено ХДС - це було в 2003 році. Партія була учасником блоку „Наша Україна” на парламентських виборах 2002. Чисельність на Львівщині – 2 000 осіб.

Представництво обласної партійної організації в представницьких органах та органах виконавчої влади. Є фракція в обласній раді у складі 6 депутатів, у міській раді депутатська група у складі 10 депутатів, яка входить в блок „Наша Україна”, є також депутати в самбірській міській раді. В Дублянах секретар ради є членом їхньої партії, мер міста Кам’янка-Бузька.

Мережа первинних партійних осередків. Наявність молодіжних організацій, друкованих органів та інше: в усіх районах, містах обласного значення є зареєстровані осередки, зараз виходять на рівень селищ і сіл. Є молодіжна організація – „Християнсько-демократичний союз молоді”, яка утворилася весною 2005 року, яка проводить масу різних акцій, активних членів 60, які проводять масові акції, опікуються дитячим будинком. Друкований орган: „Християнський демократ”  і є обласна партійна газета, яка виходить неперіодично. Практично кожного понеділка відбувається президія. Існує з’їзд, обласна конференція обирає раду партії, в яку входять представники районів, голова, заступники.
Склад обласної Ради партії близько 40 людей. Зі складу Ради обирається Президія обласної організації (11 членів), щопонеділка відбувається засідання президії, щомісяця засідання обласної партійної ради.

Заяви, звернення, ініціативи місцевих партійних осередків протягом 2005 року. На Президії звичайно обговорюється ситуація в партії, приймаються заяви, звернення. Партія створює продукт інтелектуальний, партія має свою політику по всіх питаннях. Кожного тижня приймається певна заява.

Навчання членів місцевих партійних осередків, активістів, потенційних працівників виборчої комісії. Навчання планується проводити центральним офісом.

Публікації в ЗМІ про діяльність місцевих партійних осередків. Достатньо присутні в Інтернет-просторі, присутні в пресі. Рекламні матеріали не проплачуються в пресі, на відміну від багатьох інших партій. На місяць - згадок близько 10 в усіх газетах міста.

Підготовка до виборів (кадровий потенціал для кандидатів, членів виборчої комісії). Для того, щоб стати кандидатом в депутати від ХДС, ця людина повинна подати заяву, мотивувати причину свого бажання стати депутатом, чим вона буде займатися в раді і обов’язково повинна вказати свої попередні здобутки. В списку до обласної ради першим номером буде пропонуватися Василь Федак від Самбірщини.

Проблеми місцевості, вирішення яких стане пунктами передвиборчої програми осередку. Створена робоча група президії в складі 3 чоловік, яка працює над тезами до програми в обласну раду. Пріоритетом є освіта, соціальна сфера, допомога сім’ям, ветеранам, самотнім матерям, боротьба з корупцією, прозорість у діяльності влади, активний моніторинг використання бюджетних коштів, контроль за діяльністю органів виконавчої влади, оскільки чиновник живе за кошти платника податків і він не може займатися самодіяльністю. Активно роздумають над висуванням свого кандидата на міського голову. Активно будуть звертати увагу на моральні аспекти функціонування партії, залучення прихильників цієї ідеології.

Актуальний стан та перспективи співпраці із осередками інших партій. Можливі коаліції або блоки із осередками інших партій на місцевому рівні під час виборів 2006. На вибори планують іти самі, принаймні на місцевих виборах, але можливе блокування з іншими партіями, які говорять, що Україна має бути європейською, демократичною, християнською державою. Серед партнерів – партії правого і право-центристського спрямування - НСНУ, НРУ, УНП та інші партії, але рішення про блокування приймає з’їзд партії як вищий орган, який буде в кінці листопада, тому зараз говорити чітко неможливо. Готові йти самі  в питанні кадровому і фінансовому, але доцільніше йти блоком.

Оцінка представниками осередку основних колізій політичного життя всеукраїнського масштабу: звинувачення оточення Ющенка у корупції, відставка уряду Тимошенко, оцінка нового уряду Єханурова.  Дуже негативна оцінка подій, що сталися, оскільки це негативно впливає на сприйняття людьми цієї влади. Виникає недовіра і до керівництва державою і до уряду та інших структур влади, а головна функція зараз – повернути довіру виборців до влади. Не відбулося зміни еліти ні на державному, ні на регіональному рівні. ХДС є партією європейською, право-центристською, антикомуністичною, активно партія працює по всій Україні, особливо на Півдні. ХДС  зараз нема в переліку рейтингів партій, хоча до самої назви довіру виявляють 15% опитаних.

Діяльність обласної організації партії у 2005 році у дзеркалі медіа

ХДС належить до числа малих партій на Львівщині. Особливо активно про себе християнські демократи заявили після „помаранчевої революції”, в якій підтримали Віктора Ющенка. Партія має депутатську групу у міській раді з семи осіб, також була створена фракція в обласній раді навесні 2005 року. До її складу увійшли відомі фігури в області: бізнесмени, громадські діячі.

ХДС публічно себе  позиціонує як провладна партія, але участі в розподілі портфелів не взяла. Незважаючи на провладне позиціювання, партія взяла на себе роль активного контролера діяльності місцевої виконавчої влади. В цьому руслі закономірна і поява багатьох заяв, у змісті яких йдеться про застереження ХДС до влади в методах використання державних коштів. Так, зокрема, партія поширила заяву-звернення до керівництва львівської ОДА, в якій вимагає пояснити кому належать престижні іномарки, якими користуються чиновники. Аналогічною за змістом була чергова вимога ХДС до ЛОДА про звіт за кошти, використанні на встановлення вивіски „Управління земельних ресурсів”. Характер таких заяв носить відверто популістський зміст, і головною їх метою є не стільки з’ясування істини як чергове нагадування виборцеві про власне існування.

Загалом, діяльність ХДС здебільшого характеризується, власне, більше розповсюдженням таких заяв через електронні ЗМІ, ніж рутинною партійною роботою. Серед піар-акцій християнських демократів можна виділити благодійні заходи в основному для знедолених дітей, присвячені здебільшого датам визначних християнських свят. Крім того ,через співпрацю зі своїми німецькими однопартійцями, християнські демократи намагаються реалізувати своєрідну програму гуманітарної медичної допомоги для однієї з лікарень області.

Своє прагнення йти на місцеві вибори самостійно християнські демократи аргументують високою популярністю християнських ідей серед мешканців Львівщини, що дозволяє, за їх власними соціологічними дослідженнями, пройти необхідний 3% бар’єр. Однак, така позиція в кінці жовтня була замінена на більш прагматичну, яка полягає в тому, що партія увійде до можливого блоку з НСНУ. Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня