КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Інформаційні сугестії у газовій війні. Чому в Європі не чують голос України?
3.01.2006

By: Марина Пирожук, для Української правди, 03.01.2006

Мало того, що Україна скандалістка, яка спричинила газовий конфлікт, вона ще й злодійка. Такі звинувачення Росії, які упевнено й зухвало озвучують речники Газпрому, і які активно поширюються багатьма західними ЗМІ, засвідчують, що окрім неготовності до газової атаки з боку північної сусідки стратегічного значення Україна, так само не готова до розпочатої Кремлем інформаційної війни.   Звинувачення прес-секретаря з Газпрому на тлі заяв західних сусідок України про недоотримання ними газу за останні дні звучать як потвердження цьому. Колеги журналісти із цих країн видзвонюють українських експертів і прямо запитують, чому Україна не хоче платити Росії за газ, а натомість краде чужий, і їхній у тому числі?Про політичні складові російсько-української газової війни там зараз не хочуть говорити, а невиразні заяви українських чиновників про те, що Україна насправді нічого не краде або не чують, або ж не сприймають як серйозні і переконливі.

Європейських політиків цікавить передовсім своєчасне постачання газу з Росії на території їхніх держав.

Іміджу злодійки, який формується буквально на очах, Україна, очевидно, могла б уникнути, якби її керівники відразу після обвинувачень Газпрому зробили у відповідь адекватні й дуже чіткі заяви.

Відповідні ноти мали бути негайно надіслані в усі країни та міжнародні інформаційні, правові та інші інституції з чіткими поясненнями позицій України й реального стану в газовій кризі.

Натомість Ющенко звернувся до послів західних країн уже після інформаційного ефекту та афекту ,здійсненого Москвою.

Заявам же українських урядовців про те, що Україна поводиться цивілізовано в цій кризі, нічого не краде, ба більше фінансує транзит російського газу в Європу своєю територію своїм коштом, схоже, не дуже довіряють і сприймаються швидше як заклинання.

Дивує й заява пана Єханурова, який обмежився лише подякою за підтримку уряду в газовій війні з Росією й банальною порадою спокійно продовжити святкування.

Чи це хотіли почути українці?

Пане прем’єре, я переконана, що більшість українців готова доїдати ще довго новорічне олів'є й відмовитися від газу у своїх домівках надовго, аби врятувати свою честь і гідність країни.

Я так само впевнена, що українці готові завжди підтримати свій уряд, але уряд має давати чіткі аргументи на користь і захист своєї позиції.

"Що там у вас відбувається? Навіщо Україна краде газ, адже це так дискредитує її імідж, який вона здобула під час помаранчевої революції? Як знайти ваших урядовців? Чому вони недоступні в ці критичні дні в кожну хвилину для західних ЗМІ? Чи мають у вас політичні еліти єдину позицію?".

Це питання західних колег – журналістів, які в потребі й по дружбі телефонують і яким мусиш пояснювати, як можеш, що уряд і президент України невтомно й безперервно працюють у ці важкі для країни часи в пошуках гідного й справедливого виходу, що українські урядовці в жодному разі не думають у цій ситуації про якийсь піар, вибори та інші другорядні речі, а думають виключно про національні інтереси.

І головне, що ніхто тут і не збирався нічого красти, і що кожному сказаному українським прем'єром та президентом слову з цього приводу треба вірити.

Що газпромівські вишукані дядьки в дорогих окулярах, які так напосідливо продовжують "інформувати" світ про злодійську та конфліктну природу українців – це вишукана маніпуляція Кремля, перед якою не устояли навіть вони, мої західні колеги, разом з їхнім імунітетом, стандартами й цінностями!

Усі небезпеки, пов'язані з інформаційними маніпуляціями в контексті великої газової війни Росії з Україною, суть яких легко розпізнається, можна було б очевидно мінімізувати через продуману систему інформаційного захисту як у середині країни, так і за її межами.

Українські урядовці в цій ситуації просто зобов'язані були донести в кожну українську і європейську хату через дипломатичний і журналістський корпус реальну картину війни ще до того, як країну обізвали в світі злодійкою.

Не завадило б можливо в цій ситуації дати чітку й обґрунтовану оцінку в контексті національних інтересів країни тим українським політичним силам та політикам, які відверто захищають і лобіюють в Україні інтереси Кремля, а отже допомагають їй використовувати чорний піар проти України.

Українці досі видихають поганий імідж "України кучминої".

Нав'язуваний нині Кремлем образ України в Європі як злодійки не лише образливий для простих українців, які не мають жодного стосунку до газу й красти його в принципі не можуть.

Він може перекреслити позитивний імідж українців, важко здобутий під час помаранчевої революції.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня