КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівська крайова організація Народного Руху України
3.01.2006

Громадська інтернет-газета "КуПол" у співпраці із Центром політичних досліджень продовжує серію публікацій про місцеві організації політичних партій. Метою публікацій є інформування громадськості про партійні структури регіону, адже згідно із виборчим законодавством вибори 2006 року до представницьких органів влади відбуватимуться за пропорційною системою. Проект є політично незаангажованим і не має на меті підтримки жодної політичної партії. Сьогодні пропонуємо матеріал про Львівську крайову організацію Народного Руху України. Матеріал складається з двох частин: 1) об'єктивка - інформація, отримана шляхом інтерв'ювання від самої партії; 2) оглядовий матеріал про діяльність партії у 2005 році в дзеркалі медіа.Станом на 01.10.2005 р. ЛОО НРУ налічує 7702 члени.

Адреса: 79000, м. Львів, вул. Коперника, 11
Тел. /факс 2999-257, 2999-134

Керівництво: голова ЛКО НРУ – Ярослав Кендзьор, народний депутат України

Мережа первинних партійних осередків. Наявність молодіжних організацій, друкованих органів та інше. Станом на 1.10.2005 р. у Львівській області зареєстровано 23 районних організації, 4 міських організації, 6 районних в місті Львові і 3 міськрайонні організації. Загалом ж є 485 місцевих первинних осередків.

Навчання членів місцевих партійних осередків, активістів, потенційних працівників виборчої комісії. І в Львівській області і в Києві  навчання членів територіальних та дільничих виборчих комісій проводились в два етапи, плюс є такі люди, які неодноразово бали участь у виборах, починаючи з 1990 року.

Основні проблеми місцевості, вирішення яких стане пунктами передвиборчої програми: 1) запровадження нових робочих місць в межах саме Львівської області; 2) залучення інвестицій у регіон.

Актуальний стан та перспективи співпраці із осередками інших партій. Можливі коаліції або блоки із осередками інших партій на місцевому рівні під час виборів 2006. Де-факто в області найбільші осередки – це осередки Руху. Нормальні відносини в партії з НСНУ, КУНом, але вже складніше з „Батьківщиною.

Оцінка представниками осередку основних колізій політичного життя всеукраїнського масштабу: звинувачення оточення Ющенка у корупції, відставка уряду Тимошенко, оцінка нового уряду Єханурова тощо. Підтримують кроки Президента, переконані, що уряд має бути професійний та менше займатися політикою. Виступають за роз’єднання бізнесу і політики, уряду і бізнесу. Оцінка уряду Єханурова: використання позитивного імпульсу колишнього уряду, помилки  виправляються, позитиви розвиваються. Оцінка виступів Президента і екс-прем’єра: Тимошенко вживала занадто загальні фрази, але і є певний позитив у знаходженні взаєморозуміння і відкидання взаємного протистояння під загрозою приходу до влади третьої сили.

Діяльність обласної організації партії у 2005 році у дзеркалі медіа

Народний Рух України є найстаршою політичною силою на Львівщині. Проте, сьогоднішня політична ситуація в Україні ставить перед партією завдання не маргіналізуватися, якщо не національному, то принаймні на місцевому рівні. Особливо критичною ця ситуація виглядає, якщо враховувати, що НРУ є найбільш організаційно розвинутою партією на Львівщині та має найбільшу кількість членів.

Поява нової партії НСНУ змусила змиритися рухівців з переходом у лави конкурента чималої кількості власних представників у владі, серед них і губернатора Петра Олійника. Активність НРУ на Львівщині не є надто високою. Багато експертів пов’язують це з тим, що голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор проводить значно більше часу в Києві, ніж у Львові, а яскравих особистостей партія на Львівщині не має. НРУ фактично не веде активної агітаційної кампанії, послуговуючись стеоретипом, що має стабільний національно орієнтований електорат.

Акції НРУ здебільшого проходять у спілці з іншими партіями: УНП, КУН та інші. Орієнтовані вони на протест проти чиновників різного рівня, здебільшого місцевого самоврядування, які на думку учасників акцій, причетні до корупції або не виконують певних соціальних зобов’язань. Прикладом можуть бути акції протесту проти міської влади Трускавця, Борислава.

Єдиним серйозним конфліктом всередині партії можна вважати протистояння між нардепом Ярославом Кендзьором та заступником голови обласної ради, також рухівцем, Ігорем Держком. Це протистояння виникло на основі порушення Ігорем Держком партійної дисципліни і публічної підтримки ним кандидатури Михайла Сендака на посаду голови ОДА, замість висунутого НРУ Петра Олійника. Однак, цей конфлікт, на відміну від багатьох інших конфліктів не переріс в системну кризу всередині партії, оскільки Держка не підтримала жодна структурна одиниця Львівського НРУ. Розуміючи програшність власного становища, Держко залишив лави НРУ.

Фактично, серйозну діяльність НРУ заміняє інформаційна присутність Ярослава Кендзьора на шпальтах місцевих ЗМІ, який значно частіше коментує події національного, а не місцевого масштабу. Виключення складає конфлікт з Л. Буняком і активна боротьба членів НРУ – депутатів за усунення останнього з посади.  Неактивною виглядає робота партії на місцевому рівні з пошуку політичних союзників на місцеві вибори.

НРУ на регіональному рівні, подібно як і загальноукраїнському буде партнером НСНУ по блоку. Обласний провід НРУ висунув В. Куйбіду кандидатом в мери. Сьогодні він є одним із лідерів за опитуваннями. Ключове питання  - чи стане В.Куйбіда спільним кандидатом блоку.

* * *

Ця публікація підготовлена Центром політичних досліджень в рамках проекту „Місцеві вибори-2006: моніторинг готовності партій Львівщини”, який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”. Думки, висловлені у матеріалі, є власною точкою зору експертів Центру політичних досліджень і не обов'язково збігаються із позицією МФВ.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня