КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівська обласна організація партії „Реформи і Порядок”
6.01.2006

Громадська інтернет-газета "КуПол" у співпраці із Центром політичних досліджень продовжує серію публікацій про місцеві організації політичних партій. Метою публікацій є інформування громадськості про партійні структури регіону, адже згідно із виборчим законодавством вибори 2006 року до представницьких органів влади відбуватимуться за пропорційною системою. Проект є політично незаангажованим і не має на меті підтримки жодної політичної партії. Сьогодні пропонуємо матеріал про Львівську обласну організацію партії "Реформи і порядок". Матеріал складається з двох частин: 1) об'єктивка - інформація, отримана шляхом інтерв'ювання від самої партії; 2) оглядовий матеріал про діяльність партії у 2005 році в дзеркалі медіа.Львівська обласна організація утворилася на Львівщині в 1997 році.

Адреса: проїзд Кривої Липи, 6.
Телефон 297-19-32

Голова ЛОО ПРП – Тарас Стецьків, народний депутат

Склад: 1500 осіб. Чисельність партії впала у зв’язку з переходом значної частини членів до НСНУ. 18 липня 2004 року партію було перейменовано на  „Наша Україна”, 9 липня 2005 року на установчому з’їзді знову було перейменовано партію на „Реформи і порядок”. Це було пов’язано з тим, що вона входила в блок „Нашої України”. За статутом є Рада партії, в яку входять 5 чоловік.
Голова міської організації – Олег Бас. В Раду ще входять 4 особи. Вищий керівний орган – конференція, між конференціями важливі питання вирішує Рада.

Представництво  обласної партійної організації в представницьких органах  та органах виконавчої влади. Стався перехід людей, які були при владі із ПРП в Народний союз „Наша Україна”. Нечітка позиція керівництва партії, зокрема Пинзеника, спричинила перехід активної частини партії в „Нашу Україну”, тому нема представництва в органах влади.

Мережа первинних партійних осередків. Наявність молодіжних організацій, друкованих органів. Міська партійна організація нараховує 250-270 членів, відсутність чіткої позиції зумовлює малу кількість членів партії. В області в усіх районних центрах зареєстровані партійні організації і в містах обласного значення, окрім Моршина. Молодіжних організацій нема.

Заяви, звернення, ініціативи місцевих партійних осередків протягом 2005 року. Останнє звернення до З. Сірика стосовно формування виконкому і включення туди Теодора Дяківа, який є активним членом партії, але це не було враховано.

Навчання членів обласної партійної організації, активістів, потенційних працівників виборчої комісії. Проводяться навчання, було вже проведено 2 семінари по навчанню голів і членів окружних комісій, які відбулися в червні та жовтні. Зокрема, співпрацюють із фондом виборців України (Ковтунець і Жеребецький).

Публікації в ЗМІ про діяльність місцевих партійних осередків. Лише інформаційні новини.

Підготовка до виборів (кадровий потенціал для кандидатів, членів виборчої комісії). Формується база даних по Львову, роздані вказівки районним і міським осередкам, щоб вони готували потенційних членів в окружні комісії, територіальні та дільничні комісії.

Проблеми місцевості, вирішення яких стане пунктами передвиборчої програми. Вирішення проблем, пов’язаних із тарифами на воду і тепло.

Актуальний стан та перспективи співпраці із осередками інших партій. Можливі коаліції або блоки із осередками інших партій на місцевому рівні під час виборів: на останньому з’їзді партії, який відбувся в жовтні місяці, виступи звучали стосовно блокування з Тимошенко. В грудні на з’їзді партії було підписано документ стосовно блокування на виборах до Верховної Ради із Партією "Пора". Аналогічне блокування намагаються організувати і на регіонільонму рівні.

Оцінка представниками осередку основних колізій політичного життя всеукраїнського масштабу: звинувачення оточення Ющенка у корупції, відставка уряду Тимошенко, оцінка нового уряду Єханурова тощо. Люди, які прийшли до влади мали мало досвіду у виконавчій владі. Система залишилася така сама, і не зруйнувавши її, нічого не зробиш, в нас не створилася система противаг. Оточення Ющенка можливо і було корупційним, але його команда йому сама ж нашкодила. Відзначають несистемні дії уряду Тимошенко.

Діяльність обласної організації партії у 2005 році у дзеркалі медіа

Партія, яку традиційно зараховують до правоцентристських та таких, що мають найбільшу підтримку в Західній Україні, за досліджуваний період не проявляла високої активності, втім як і на протязі кількох останніх років. Серед факторів, що зумовили таку пасивність партії, експерти називають, перш за все, зосередженість голови її обласної організації Тараса Стецьківа на „київській політиці”. Про своє існування ПРП нагадує не завдяки діяльності міського чи обласного осередків, а через публічні дії та заяви своїх представників у Львівській міській раді та інших органах комунальної та державної влади.

Проте, головним ньюзмейкером пеерпістів у львівських ЗМІ є саме голова ЛОО Тарас Стецьків, хоча його коментарі стосуються здебільшого подій національного, а не регіонального масштабу.

Незважаючи на позірну неактивність, партія має досить міцні позиції в області: це і немала частина владної номенклатури різного рівня і, як стверджують поінформовані джерела, потужна фінансова та медійна підтримка з боку наближеного бізнесу та ЗМІ, фінансованих останнім.

Чи не найбільш гучною подією, пов’язаною з партією стала епопея із зміною назви з ПРП на „Наша Україна”. Таке рішення пеерпістів стало несподіванкою для союзників з помаранчевого табору і жодних дивідендів, крім напруження у стосунках з останніми, не принесло. Ідея створення єдиної правої партії навколо екс-ПРП провалилася, і врешті-решт вже за нової влади партія Пинзеника повернула собі стару назву. Однак, особливого розчарування з приводу такого розвитку подій не висловив навіть Тарас Стецьків, який визнав помилковою стару партійну ініціативу як з політичної, так і з юридичної точки зору.

Пожвавлення в діяльності партії спостерігається ближче до кінця року. Причиною цього більшість експертів називають не тільки початок виборчої кампанії у ради всіх рівнів, але й прагнення Тараса Стецьківа взяти участь у виборах міського голови Львова.

Однак, поки достеменність цього не буде офіційно задокументована, доти не можна буде говорити і про те, яке саме партійне середовище представлятиме на міських виборах цей імовірний кандидат. Не визначеною залишається і позиція львівського ПРП стосовно формату участі у виборах до місцевих рад. Але як би там не було інформаційна активність Стецьківа, зазначимо, а не ПРП, дає підстави говорити про існування мерських амбіцій в Тараса Степановича. В цьому руслі варто розглядати і його періодичні заяви про власне лобіювання виділення коштів на відзначення 750-річчя Львова. Хоча треба зазначити, що такі заяви зробили чи не всі народні депутати від Львівщини.
Офіційно свою позицію львівська ПРП (тоді ще „Наша Україна”) озвучувала дуже рідко і лише з надзвичайно важливих для неї питань. А саме пеерпісти висловили свою незгоду з кадровою політикою Петра Олійника і зняли з себе відповідальність за ситуацію в області. Незадоволення кадрових амбіцій ПРП вилилося у звинувачення на адресу голови ОДА у порушенні попередніх домовленостей і як наслідок перекладання політичної відповідальності персонально на губернатора. Активність та дух корпоративізму проявила львівська обласна організація партії, відстоюючи свого однопартійця керівника комунального підприємства „Спортресурс” та депутата Львівської міської ради Віталія Загайного під час його протистояння з нардепом Петром Димінським.

* * *

Ця публікація підготовлена Центром політичних досліджень в рамках проекту „Місцеві вибори-2006: моніторинг готовності партій Львівщини”, який реалізовується за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”. Думки, висловлені у матеріалі, є власною точкою зору експертів Центру політичних досліджень і не обов'язково збігаються із позицією МФВ.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня