КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Увесь світ підтримує нас!!!
4.12.2004

By: Андрій Юраш, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка

Кілька днів тому електронною поштою до мене надійшов лист від доброго приятеля і відомого громадського діяча з Голландії, одного з керівників католицької організації “Комунікантес” Пола Веннекесса. Напевно, його ім’я мало що скаже українській громаді, але зміст кількох речень із його коротенького листа допоможе краще, ніж будь-що інше, проілюструвати ставлення усіх людей доброї волі до революції, яку ми зараз переживаємо в Україні.“Дорогий Андрію! Я можу лише уявити, яким є ваше життя у цей момент! Але я хотів би запевнити, що ми переживаємо і молимося разом із усіма вами. Якщо є щось таке, що ми можемо зробити для вас, то, будь ласка, повідом нам”.
   Цей лист не просто мене сколихнув до глибини серця, але й надихнув та підказав ідею звернутися до всіх знайомих за кордоном, аби у кількох словах розповісти про ситуацію у нас та попросити вплинути на громадську думку та уряди своїх країн, аби не визнавати “президента”, сходження якого до влади базоване виключно на потоптанні елементарних людських прав і свобод. Буквально за півгодини я написав типового листа, а до 4-ї ранку розіслав його за 57-ма адресами.
   “Дорогі колеги і друзі! Я звертаюся до кожного з Вас у зв’язку з революційною ситуацією у моїй країні, в Україні. Зараз ми маємо шанс перетворитися на країну справжньої демократії. Але водночас є можливість втратити навіть ті досягнення демократії, які ми маємо зараз. Говорячи про цей другий сценарій, я маю на увазі можливість приходу до влади в Україні Віктора Януковича, теперішнього прем’єр-міністра, який вкрав перемогу у справжнього лідера країни і нації Віктора Ющенка. Тому єдиною причиною, через яку я звертаюся до Вас зараз, є невелике, але надзвичайно важливе для всієї України прохання. Будь-ласка, зробіть все, що можете, аби Ваша країна не визнала Януковича новим президентом. Демократичні країни не можуть визнати президентом двічі судженого злочинця! Наш президент Віктор Ющенко! Ми хочемо йти разом із ним дорогою співпраці і взаємного порозуміння з усіма країнами, особливо з тими країнами, які є прикладом справжньої демократії. Будь ласка, повідомте кожному, особливо Вашим урядовцям, якщо Ви матимете нагоду з ними спілкуватися, що Україна хоче бути вільною, щойно обрала нового президента Віктора Ющенка і зробить все можливе, аби захистити свій вибір. Росія разом із колишніми українськими урядовцями та всіма кримінальними елементами хоче вкрасти нашу перемогу. Але ми готові до будь-яких форм захисту і протистояння, включаючи блокування залізниць, аеропортів, поштамтів тощо. Наші школи, університети, багато підприємств вже закриті три дні і будуть зачинені доти, допоки Ющенко прикінцево й офіційно не буде оголошений легітимним українським президентом”.
   І ось вже до обіду наступного дня мною було отримано кілька листів, коментувати які, напевно, зайве.
   “Дорогий, Андрію! Я є людиною, яка, як ніяка інша, знає, про що ти пишеш. Тому однозначно заявляю: мої думки і почуття з тобою, з усіма людьми в Україні. Ми у Сербії мали майже таку саму ситу ацію восени 2000 року, коли Мілошевич украв наш вибір і задекларував свою перемогу. І ми зробили те ж саме: ми захистили наш вибір, наші права і свободу. Майже мільйон осіб тоді зібралося у центрі Бєлграду, співаючи і підтримуючи один одного протягом 2-х днів. І Мілошевич став історією!!! Він у Гаазі зараз і звідти ніколи не повернеться! Не падайте духом! Всі права і справедливість на Вашому боці! Тримайтес я, продовжуйте боротьбу і Ви переможете! З найкращими вітаннями, Олександра Баса (Сербія)”
   “Дорогий Андрію! Я щойно отримав і переслав твого листа до кількох десятків осіб, яких я знаю. Серед них також кілька службовців словенського уряду і один міністр. Тримаю свої пальці схрещеними і бажаю успіхів у вашій боротьбі. Всього найкращого, Алеш” (Алеш Чрніч, професор Університету Любляни, Словенія)
   “Шановний Андрію!
   Я насправді надзвичайно переживаю все, що відбувається зараз в Україні, особливо у Львові. Це жахливо! Ми отримуємо головну інформацію по телебаченню про боротьбу супроти сфальшованих результатів виборів – величезні демонстрації у кількох містах. Я можу зрозуміти, через що ви зараз проходите, оскільки цю атмосферу ми могли відчути в часі нашого останнього перебування у Львові. Моє серце з усіма вами, твоєю сім’єю, друзями, родичами, колегами і всіма громадянами, які ведуть боротьбу за демократію.
   Я передам твій лист багатьом моїм друзям і колегам, прагнучи показати їм, як тяжко зараз в Україні. Люди мають знати! Я передам також цього листа моєму другові, який працює у міністерстві закордонних справ. Повідомляй, що зараз відбувається. З найкращими побажаннями,

Дінка” (Дінка Маріновіч, професор Інституту соціальних досліджень, Загреб, Хорватія)
  
“Дорогий Андрію! Справді, надто багато зараз поставлено на карту у твоїй країні (як і в наших також). Але, я сподіваюся, що ідея демократії переможе. По телебаченню нам показували кілька сюжетів із Януковичем, де він поруч із духовенством і єпископами. Чи правильно я розумію, що вони усі були від Московського патріархату? Я бажаю тобі всього
найкращого і сподіваюся, що Україна  збереже свободу, яку вона має, і зробить необхідні кроки до ще більшої свободи і демократії. Зі щирими побажаннями, Гірт Ван Дартель” Директор Інституту екуменізму, Голландія)
  
Шановний Андрію! Відповідаю на твій лист у практичній площині. Запропонував кільком знайомим зібрати людей для поїздки до Києва на вихідні. Поїздів вечорами туди від’їжджає багато. Здається, можна в’їхати за внутрішніми російськими паспортами. Їхати годин з дванадцять. Я вже зв’язався зі своїми знайомими в Києві, так що за будь-яких обставин на вулиці не залишуся. Харчування, начебто, також на місці. Дорогу ж (у плацкарті баксів з 30) беремо на себе. Отож, чекаю на відповіді друзів, яких попередив, що помаранчеві деталі одягу (теплої, зрозуміло) є обов’язковими. Так що, до зустрічі у Києві. Коля” Ніколай Мітрохін, член московського відділення “Меморіалу”, директор Інституту релігії в країнах СНД і Балтії)
  
“Андрію, Я цілком поділяю твої почуття і намагаюся “пояснити” усіх людям навколо мене тут, у Сполучених Штатах, що насправді відбувається в Україні і наскільки важливо для твоєї країни пройти через першу серйозну “перевірку” на здатність самим приймати рішення. Правда, я почуваюся трішки ніяково, коли ти кажеш, що “Росія ...хоче вкрасти нашу перемогу”. Це не про Росію, але про путінсько-кадебістську адміністрацію. Але не кожен – вір мені – ідентифікує себе з цими хлопцями (звісно, я також). Вчора на каналі PBS було цікаве інтерв’ю з Тарасом Кузьо (думаю, що ти його знаєш). Він порівняв теперішню ситуацію в Україні із ситуацією у Чехословаччині 1968 року. А тому його пита ння було просте: чи наважиться російська адміністрація на пряму інтервенцію? Моя здогадка, що “ні”, але це буде ваша (українська) проблема вигнати Януковича із офісу, який він уже займає. Я сподіваюсь, що все спрацює, і ви це зможете зробити. Із Алохи на Гаваях, де я зустрічав День Подяки,

Алєксєй” (Алєксєй Кріндач, доктор географічних наук, професор Інституту географії Російської Академії Наук)
  
“Дорогий Андрію,
  
Щиро дякую за листа. Передай, будь ласка, що ми всіляко підтримуємо боротьбу в Україні. Наша громада [українська громада міста Сієтл – авт.] допомогла й підтримала 300 осіб в часі їхньої подорожі 21-го листопада до Сан-Франциско для голосування. Кілька сотень людей збиралися двічі в центрі Сіетлу, аби привертати увагу до ситуації в Україні. Телебачення та газети продовжують інформувати широку громадськість про до цього часу невідому країну та її людей.

Тому проводжуйте вірити і продовжувати справедливу боротьбу. Завжди твій, Євген” (Євген Лемцьо, президент Українського Американського Клубу штату Вашингтон, професор Університету штату Вашингтон, співголова Кафедри українських студій Університету штату Вашингтон)
  
“Дорогий Андрію!
  
Дякую за твій електронний лист. Я був щасливим, коли побачив, як українці роблять такі важливі кроки задля запевнення кращого майбутнього. Україна зараз є головною новиною у Голландії. Тому знайдеться небагато голландців, які б не були проінформовані про те, що відбувається у твоїй країні. Нещодавно Путін був у Гаазі і під час прес-конференції наш прем’єр-міністр ще раз висловив свою думку щодо виборів та способу, в який вони були проведені. Звичайно, Кремль не знайшов порушень у ході виборів в Україні. Але так вже було раз і попередньо стосувалося виборів та референдуму в Бєларусі, що відбулися 17 жовтня. Я був там як турист саме у той час, з 8-го до 23-го жовтня, і мав нагоду моніторити все, що відбувалося. Білоруські вибори були звичайним сміхом, а тому я знаю, в який спосіб і як легко може бути задоволений Кремль. Успіхів тобі і всім вам, Франс Хоппенброуверс” (Співробітник фонду “Комунікантес”, Голландія)
  
“Дорогий Андрію,
  
Дякую за надсилання нової інформації про ситуацію в Україні. Ми слідкуємо за розвитком ситуації в великим зацікавленням. Зараз я сподіваюся, що Україна буде здатна провести новий тур виборів і буде здатна переконати, що при цьому ніхто не вдаватиметься до фальсифікацій. Звичайно, це буде тяжко зробити, але це має бути зроблене, аби запевнити належний результат. До того ж, має бути погоджено щодо моніторингу майбутніх виборів з обох боків. Повторюся, це складне завдання для України, особливо її східної частини, але, я сподіваюся, це буде можливим. Продовжуйте справедливу боротьбу!!!!!!! Артур.” (Артур Міллер, професор Університету Айови, США; один із провідних американських політологів, спеціалістів з української проблематики)
  
“Дякую. Я переслала твій лист кільком моїм друзям-журналістам.
  
Ми переповнені новинами про те, що відбувається – переважно у Києві, але Львів згадується також. І, звичайно, ми є на “вашому боці”. Е” (Айлін Баркер, професор соціології Лондонської школи економіки і політології, Великобританія)
   
“Вітаю, Андрію! Нам шкода чути про труднощі, пов’язані з вашими виборами. Ми слідкуємо за новинами з газет і також сподіваємося, що Віктор Ющенко буде оголошений переможцем, оскільки він виглядає людиною, яка більш схильна до поглиблення зв’язків із Західною Європою. Для нас виглядає безсумнівним, що було багато зусиль щодо фальсифікації у рамках цих виборів. Ви є зараз незалежною країною і мали б самі обирати напрям, в якому рухатися, без будь-якого зовнішнього впливу. Поведінка Володимира Путіна турбує мене. Він продовжує консолідувати владу все більше і більше. Настільки, що Росією скоро керуватиме новий диктатор. Турбує також те, що Президент Буш, здається, підтримує його і не критикує публічно жодну з його (Путіна) акцій. Звісно, я не голосувала за Буша і не підтримую його політики. Я вже переслала твій лист Джиму Лічу, конгресмену від нашого округу, і також двом нашим сенаторам – Тому Харкіну і Чарльзу Граслі. Я просила їхньої підтримки у створенні тиску на наш уряд щодо невизнання ваших виборів, а також проведення переголосування, на цей раз із залученням міжнародних спостерігачів, які б моніторингували виборчий процес. Зі сподіванням на успішне завершення, Дженіс Треммелл” (Айова Сіті, Айова, США)
  
“Дорогий Андрію! Дякую за новини. Як ти знаєш, вся Польща переживає за Україну. Путін двічі приїжджав під час електоральної кампанії, але ми відзначилися тим, що зараз послали аж двох наших президентів – Валєнсу і Квашнєвского. Сподіваюся, їхня місія буде успішною. В будь-якому випадку, ми слідкуємо за подіями – польські медіа близько 50% у своїх повідомленнях присвячують Україні. Майже кожної години ми маємо прямі включення із Майдану Незалежності. Маємо багато дуже активних людей. Наприклад, професор Марія Лєвіцка ходить на всі демонстрації, носить помаранчеві капелюх і рукавичі, а вчора навіть закінчила свій виступ на конференції демонстрацією фотографій помаранчевих натовпів у Києві. Є також багато помаранчу у нашому парламенті: деякі з депутатів щедро себе декорують помаранчевим и вставками.
  
Я мав також цікаву розмову з поважною старшою панею, професором Куліньскою. Вона щойно повернулася із демонстрації перед українською амбасадою. Вона сказала, що походить зі Львова, і в минулому синьо-жовтий прапор був тим, що поляки не завжди любили. Але зараз вона каже, що є великою ентузіасткою стосовно українців, а нещодавно навіть мала сварку з кимсь на вулиці, хто сказав, що, підтримуючи Україну, Польща зіпсує свої стосунки з Росією.
   В
будь-якому випадку, виглядає, що ви вже перемогли. Принаймні, так кажуть більшість польських коментаторів. Ці речі незворотні, і правдиве громадянське суспільство реально будується. Окрім констатованих головних успіхів, є також кілька цікавих менших феноменів. Наприклад, престиж України, принаймні у Польщі, зріс просто драматично! Тепер буде значно менше тих поляків, які казатимуть про українців, що це ті бідні радянські люди зі сходу, які, так само, як і всі з пост-радянського простору, мають назву 'Ruscy'.
  
Здається, що у багатьох інших країнах імідж України також покращився, але стосовно Польщі, то можна говорити про революційну зміну. Також можна констатувати широке зростання симпатій стосовно цього конкретного випадку. І я впевнений, що це є відвертою маніфестацією загального ставленні до України та українців. З цієї точки зору обман на виборах став навіть корисним. Мої вітання!
  
З іншого боку, ти ж не думаєш, що немає іншого рішення у теперішній ситуації, як лише поділити країну? Демократи виграли у Грузії, але кожен має пам’ятати, що росіяни ще раніше анексували Абхазію. З того, що ми чуємо в медіа, є невеликі шанси того, що Донбас коли-небудь прийме Ющенка. В будь-якому випадку тримайся! Бажаю всього найкращого, оскільки це унікальні дні у твоєму житті. Ми мали подібне у Польщі 1989 року. Я завжди пам’ятатиму те, що тоді відбувалося, і не впевнений, що подібне коли-небудь повториться. З найщирішими вітаннями, Томек” (Томаш Зарицкі, Інститут регіональних проблем Варшавського університету, Польща)

 Назад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня