КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Програми партій та блоків на виборах до Львівської міської ради, а також кандидатів на міського голову є декларативними і не містять конкр
11.03.2006

Сьогодні, 10 березня Центр політичних досліджень та Центр політичного прогнозування "Високого замку" провели круглий стіл експертів з аналізу програм партій та блоків на виборах до Львівської міської ради, а також кандидатів на міського голову. Під ча круглого столу відбулася презентція бюлетеня ЦПД "Політекс" та довідника "Суб'єкти виборчого процесу у м.Львові" у 2006 році", який містить основні дані про учасників виборів на рівні Львівської міської ради, а також на посаду міського голови Львова: списки канддатів від партій та блоків, їх програми, автобіографії та програми на кандидатів на посаду міського голови.
  Виступаючи із бліц-аналізом програм кандидатів на міського голову та програм політичнх партій і блоків, що беруть участь у виборах до Львівської міської ради директор Центру політичних досліджень Анатолій Романюк відзначив їх декларативність та неконкретність. 
   "Загальною характеристикою програм є те, що всі вони переважно носять загальний характер, передбачаючи : «..забезпечити, створити, покращити, сприяти, поліпшити…». До прикладу: «забепечити мешканців міста соціальним та соціально-орієнтованим житлом, підвищення рівня якості житлових послуг», або «прибирання вулиць та вивіз сміття будуть якісними та безперебійними». "Тобто, ми не знаходимо конкретних даних - скільки, коли, хто буде це робити та за рахунок якого фінансування, тощо", - відзначає політолог.
    Таким чином, каже п.Романюк, ми можемо констатувати, що передвиборчі програми партій та виборчих блоків на виборах до Львівської міської ради, в меншій мірі кандидатів на посаду міського голови, важко кваліфікувати як перспективні плани діяльності, які пропонуються громаді Львова.
  У свою чергу директор Центру "Соціоінформ" Олексій Антипович зупинився на причинах, які зумовлюють таку "неохайність" у ставленні кандидатів і політичних сил до своїх програм. Серед таких він назвав, зокрема, те, що на сьогодні ключовими критеріями у виборі між різними кандидатами та партіями для виборців виступають не програми, а політична ідентифікація та персоналії.
  Керівник Західної інформаційної корпорації Ігор Балинський зауважив, що однією із важливих причин того, що програми є нечіткими та не містять конкретики є те, що виборці (і кандидати та партії це усвідомлюють) визначаються із своїм вибором на основі певних міфів та позараціональних інтенцій, а не на основі прагматичного аналізу.
   Редактор Культурологічного центру "Ї" Тарас Возняк зачепив ще одну проблему: і серед політиків і серед самих кандидатів на міського голову Львова немає розуміння тих функцій, які покладені на фігуру мера. Відтак деякі кандидати пропонують дуже багато обіцянок, не усвідомлюючи, що посада міського голови за своїми повноваженннями не надає відповідно до законодаства можливості втілювати такі задуми.
  Керівник Центру дослідженнь проблем територій НАН України Петро Жук відзначив, що в нинішніх умовах спостеріагється дезорієнтація виборців і, на відміну від попередніх років, багато з них вже не мають чітких орієнтирів у персоніфікованого чи політичного характеру. Тому за даними соцопитувань, які проводив центр п.Петра Жука, наприклад, понад 20% виборців до Львівської обласної ради визначатимуться на основі програм.
  Заступник директора Центру політичних досліджень Любомир Скочиляс у цьому контексті зазначив, що на основі програм партій та кандидатів на міського голову можна чітко простежити, хто і з якими намірами бере участь у виборчих перегонах: хто дійсно налаштований на серйозну боротьбу, а хто йде для того, аби попіаритись, чи ще із якоюсь метою.
  Разом з тим пан Любомир підтримав Петра Жука у тому, що попри відсутність практики і досвіду у громадян визначатися щодо свого вибору на основі програм, на сьогодні у суспільному вимірі (навіть та ж сама політико-персоналійна дезорієнтація) ми маємо певні проблиски покращення такої ситуації.
  І те, що в нинішній передвиборчій кампанії, на відміну від попередніх, програми активно аналізуються експертами, а засоби масової інформації доносять ці дискусії до громадян, може спонукати політичні сили і політиків у подальшому ставити серед своїх передвиборчих завдань розробку реальних і відповідальних програм на перше, а не на останнє місце.
   Підводячи підсумок, головний редактор газети "Високий замок" Наталя Балюк підсумувала, що аналіз програм та дискусія вказують на те, що на сьогодні політики і політичні сили фактично ігнорують основну свою функцію акриткуляції інтересів населення, яка мала би бути відображена у програмах, прагнучи отримати владу без наявності чіткого плану дій, а відтак без усвідомлення подальшої відповідальності перед виборцями.

 Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня