КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Новий міський голова Львова і його потенційна команда
30.03.2006

By: Антін Бандера, "Аргумент Газета"

Якою буде команда нового мера Львова? Про це, здається, говорили найменше під час виборчої кампанії, хоча всі знають, що часто короля грає свита. Якщо вірити цій приказці, то кого ми не вибрали б, купили б кота в мішку. Ніхто не знає і команди Андрія Садового, у перемозі якого, хоч і не оголошеній офіційно, вже ніхто не сумнівається. Сам Андрій Іванович каже, що не оголошував складу команди, бо на всі посади буде конкурс.   Не ставлячи під сумнів заяви нового мера, усе ж спробуємо спрогнозувати, що за люди стануть переможцями конкурсів на ключові посади в майбутньому міськвиконкомі, а відтак – якою буде політика нової міської влади.Пост №2: Усе нове – добре забуте старе

Перший заступник міського голови наразі залишається містером Х. Саме на цю посаду конкурс буде найбільш прискіпливим – за львівською традицією, саме ця людина тягне на собі всю господарку міста. І хоча Андрій Садовий декларує “персоніфіковану відповідальність” мера за все, зламати цю традицію буде тяжко. Усе ж статус мера передбачає значну частку представницьких функцій, а тому у все вникнути буде неможливо.

Тому, з одного боку (посада дає великий вплив), багато хто захоче отримати посаду першого заступника мера як ласий шматочок в обмін на підтримку перед виборами. З іншого боку, якщо мер не хоче завалити роботу міськвиконкому, йому треба зробити правою рукою справжнього фахівця. Що переможе – звичне для Андрія Садового бажання покластися на вірних йому до останньої краплі крові людей чи на людину з-поза його оточення або групи підтримки перед виборами – тяжко сказати наперед.

Якщо переможе перше, тоді можемо спокійно очікувати на посаді першого заступника, наприклад, нардепа Тараса Стецьківа, який напівофіційно підтримав пана Садового під час виборчої кампанії, нардепа Михайла Косіва або керівника “Дзиги” Маркіяна Іващишина, котрі підтримували Андрія Садового цілком офіційно. А можливо, на посаді першого заступника міського голови з’явиться навіть хтось із маловідомих широкій публіці людей з числа топ-менеджерів “Південьзахіделектромережбуду”, той же Богдан Пужак, наприклад.

Якщо переможе другий підхід – можемо очікувати цілком несподіваних рішень. Наприклад, що Андрій Садовий залишить першим заступником мера Василя Кравціва, який, з одного боку, нібито й несе на собі негатив команди Любомира Буняка та підозри в корупції, а з іншого боку – людина, яка справді розуміється на інженерному господарстві. А може, вже отримав пропозицію про працевлаштування колишній перший заступник мера Василя Куйбіди і екс-губернатор Олександр Сендега.

По-перше, мало хто сумнівається у відповідності Олександра Степановича посаді першого заступника мера. По-друге, він дуже толерантно поводився під час кампанії, практично усунувшись від неї і не коментуючи дій жодного з кандидатів. По-третє, крім професіонала-господарника, пан Садовий отримав би в команді людину, котра знаходить спільну мову практично з усіма львівськими елітами. Відтак значно спроститься співпраця мера як з міськрадою, так і з облдержадміністрацією, хто б її не очолив, та й з підприємницькими колами також. Пам’ятаєте ж, що так заважало на посаді мера Любомирові Буняку?

Львівська земелька дістанеться Стецьківу?

Посада заступника міського голови з питань землеустрою та містобудування була, мабуть, чи на найбільш скандальною за часів мерства Любомира Буняка, має вона всі шанси бути такою і надалі. Адже не лише особа заступника мера Василя Лозинського була причиною, а й самі питання, якими займається той, хто таку посаду обіймає.

Земля завжди просто липла до рук львівських чиновників і просто автоматично ставала сферою корупційною. Тому той, хто звалить на себе ношу заступника з земельних питань, має усвідомлювати, що, крім великого впливу, він бере на себе й великий ризик опинитися “крайнім”.

За інформацією з джерел, в оточенні Тараса Стецьківа такий сміливець уже знайшовся. Ним нібито стане Стецьків-молодший, Андрій, а призначення має стати відплатою Тарасові Стецьківу за підтримку Андрія Садового ПРП та “Порою”. Відтак можна буде подивитися, чи обмежуються знання Андрія Стецьківа в земельній галузі вмінням критикувати відповідних чиновників, чи він справді знає про неї щось більше.

Кому не сподобається таке кадрове рішення – так це Петрові Писарчуку, адже Андрій Стецьків був у міській раді найбільшим поборником війни з ринком “Південний” за нібито незаконно зайняті землі. Вочевидь, ставши заступником міського голови, Стецьків-молодший спробує довести війну до переможного завершення і якщо навіть не відбере в Петра Писарчука добрий кавалок львівської землі або суттєву суму за користування нею, то принаймні поп’є крівці Петрові Петровичу.

Добре забуте старе-2

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства – посада, непомітна сама собою, але результати діяльності того, хто її обіймає, помітні практично для всіх львів’ян. Тому тут можна спрогнозувати появу людини не надто відомої, але шанованої в професійних колах. І, що найцікавіше, не виключено, що на ній залишиться людина, яка працювала і з Любомиром Буняком, і з в. о. міського голови Зеновієм Сіриком.

Принаймні про Ігоря Базарника, котрий займається ЖКГ зараз, доволі непогано відгукуються як сам Андрій Садовий, так і працівники “Самопомочі”. Не раз доводилося чути від них, що пан Базарник – “єдиний людяний чиновник” у міськвиконкомі Любомира Буняка. Тож якщо Ігор Базарник продовжить займатися ЖЕКами та іншими елементами комуналки, це подивує хіба що непосвячених. А для самого пана Базарника перебудуватися “під Садового” навряд чи буде важко. Зміг же він перебудуватися “під Сірика”.

Батько мого кума – мій друг

Заступника міського голови з питань економіки та соціальної політики також навряд чи змінять. Василь Білоус ніколи не був по-справжньому людиною Любомира Буняка. Радше він став заступником Любомира Костянтиновича тільки тому, що було надто багато людей такого рівня у Львові, які могли б просто нормально співпрацювати з екс-мером.

Натомість з Андрієм Садовим у Василя Білоуса давні приятельські стосунки. Андрій Іванович навіть є хрещеним татом внука Василя Петровича, кажуть, колись у них були спільні бізнесові інтереси. До того ж пан Білоус, котрий зараз є членом “Батьківщини”, може стати одним із містків між мером і фракцією БЮТ у міськраді, яка, судячи з заяви Андрія Шкіля, підтримуватиме починання Андрія Садового.

Цілком імовірно, що пан Садовий, котрий обіцяв скорочувати кількість чиновників у Ратуші, передасть Василю Білоусу ще й суміжні функції заступника з питань підприємництва, які наразі виконує Володимир Янів.


Віддяка Олійнику

Заступник міського голови з гуманітарних питань – особа не настільки впливова, як попередні, зате доволі помітна. Особливо якщо людина, що її обіймає, сама прагне публічності. Є підстави припускати, що в міськвиконкомі пана Садового заступником з гуманітарних питань стане “молодий амбітний політик” – теперішній заступник губернатора в тій же сфері Тарас Батенко. 

Життя на посаді губернатора – недовговічне. Уже зараз ходять чутки про те, що Петра Олійника замінять на цій посаді на Василя Куйбіду, для якого голова НРУ Борис Тарасюк нібито виборов компенсацію за програні вибори мера. Та навіть якщо ці чутки не справдяться, після формування „помаранчевої” коаліції в Києві позиції пана Олійника будуть дуже хиткими – Юлія Тимошенко навряд чи пробачить йому боротьбу не на життя, а на відсотки, котру вела “Наша Україна” проти БЮТ на Львівщині. Та й Віктор Ющенко має всі підстави бути невдоволеним результатами НУ в області, які, за прогнозами, мали бути значно кращими. Тож, імовірно, і Тарасові Батенку, людині Петра Олійника, доведеться шукати нову роботу.

А з Андрієм Садовим у Тараса Івановича вже давно добрі стосунки. Колись вони співпрацювали в Інституті розвитку міста, кажуть, саме пан Батенко представив тоді ще лише потенційного кандидата в мери з невідомими перспективами тодішньому керівнику штабу Ющенка на Львівщині Петру Олійнику, саме він на початках лобіював Андрія Садового в перші дні губернаторства Петра Михайловича. На Тараса Батенка пан Садовий може покластися, а в самого Тараса Івановича вже є досвід роботи у владі.


Ратуша – у руках психіатра?

Можливо, найбільш впливову після мера посаду в Ратуші – керуючого справами міськвиконкому – має всі шанси обійняти... психіатр. Олега Березюка, члена асоціації психіатрів і координатора “Самопомочі”, вже давно називають правою рукою Андрія Садового.

Відомо, що пан Олег має дуже великий вплив на рішення Андрія Івановича та є одним із небагатьох наближених, які дозволяють собі не погоджуватися з паном Садовим, критикувати його дії, а в рідкісних випадках – навіть прикрикнути на нього.

Координуючи роботу “Самопомочі”, Олег Березюк здобув значний організаторський досвід, цілком імовірно, що він захоче використати його у владі. От тільки чи не потоне він у паперовій навалі, адже робота керуючого справами – це документи, документи й ще раз документи, а пан Олег звик працювати насамперед із людьми.

Тому можливо, що посаду керуючого справами обійме Марта Литвинюк – колись секретарка Андрія Садового, а протягом останніх років – керуючий справами Інституту розвитку міста, відповідальний секретар журналу “Місто”, співкоординатор “Самопомочі” та офіційний керівник виборчого штабу Андрія Івановича. Кажуть, пані Марті Андрій Садовий довіряє як собі, а саме таку людину переважно й призначають керуючим справами. Натомість Олег Березюк може зайнятися кадровим відділом міськвиконкому.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня