КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Wall Street Journal: Приймати Україну чи ні? Дилема Європейського Союзу
9.12.2004

"Українська опозиція висловлює все більшу надію на те, що так звана "жовтогаряча революція" і готовність народу будувати демократію, яку вона підтверджує, створить умови для прийому її в члени Європейського Союзу, як вже прийняли сусідню Польщу і незабаром приймуть Румунію", - пише Марк Чемпіон, журналіст The Wall Street Journa", США.Колаж Кореспондент.net

Єдина проблема в тому, що багато хто з тих 25 країн, що вже там, не хочуть бачити її серед членів.
   Європейський Союз став головним посередником у розв’язанні кризи, що вибухнула в Україні після президентських виборів. За результатами голосування, проведеного 21 листопада, голова уряду країни Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка, однак Верховний Суд оголосив результати другого туру недійсними і призначив повторне голосування на 26 грудня.
   При цьому Європейський Союз твердо відмовляється давати Україні які-небудь довгострокові обіцянки щодо перспективи її прийняття до своїх лав, які він уже дав Албанії, Туреччини, а також Сербії і Чорногорії. Ніяких змін у своїй позиції в найближчому майбутньому представники ЄС не обіцяють.
   Однак на головній площі Києва, де і розгорталися всі нещодавні протести проти підрахунку результатів виборів, усі думають тільки про те, щоб бути разом з Європою. "Я хочу бути частиною цивілізації, частиною Європи, - говорить 54-літня вчителька Тетяна Риденко. - Я знаю, що ми можемо бути такими ж, як багато європейських країн... Я думаю, усі наші зусилля спрямовані саме на це".
   Серед жовтогарячих прапорів на площі хтось розмахував і прапором ЄС. Кампанія опозиційного кандидата Віктора Ющенка великою мірою заснованою на інтеграції з ЄС, і тепер його перемога може створити незручну ситуацію для Європейського Союзу.
   "Що зробить ЄС 27 грудня, якщо Ющенко виграє перевибори? - запитує Рон Асмус, експерт з Європи у вашингтонському Фонді Маршалла (German Marshall Fund). - Україна запитає: "Ось ми змінилися, що тепер скажуть Штати і Європа?" І якщо у відповідь їм буде мовчанка, це буде історично неадекватно".
   "Членство (у ЄС) - не єдиний наш ресурс, - відповідає Христина Галлач, представник шефа зовнішньої політики Європейського Союзу Хав’єра Солани. - Якби це було так, ми б пропонували вступити до ЄС усім країнам, у яких хотіли б заохотити розвиток демократії".
   Напруженість із приводу українських виборів ще далеко не спала. Вчора [7 грудня] український парламент так і не зміг домовитися про те, щоб ухвалити угоду між двома кандидатами змінити склад Центральної виборчої комісії України і виборче законодавство країни, для того щоб забезпечити 26 грудня більш вільні і справедливі вибори. Така угода було укладено ввечері в понеділок [6 грудня] за посередництвом Солани, а також президентів Польщі і Литви.
   Коаліція проурядової і комуністичної фракцій разом з іншими парламентарями відмовилися затвердити угоду без згоди інших на зміни до Конституції, що передавали б владні повноваження від Президента прем’єр-міністрові. Однак Ющенко готовий прийняти зміни до Конституції, лише  у тому разі, якщо їх пообіцяють відсунути як мінімум до вересня наступного року. За повідомленнями з обізнаних джерел, він добивається цього, щоб встигнути затвердити свою владу і не перетворитися на маріонетку в руках прем’єр-міністра і парламенту, де в його прихильників лише невелика перевага за кількістю голосів.
   Аналітики вважають, що події в Україні відбивають центральний парадокс Європейського Союзу. Перспектива приєднання до ЄС за будь-яких розкладів виявлялася найефективнішим інструментом для того, щоб переконати правлячі режими радикально змінити свої структури, закони і навіть цінності. В Україні люди говорять про приєднання до "Європи" як про шляху, на якому вони знайдуть тверде місце своєї країни у світі, розвинену правову державу, реально працюючу демократію, такі ж права і такий же рівень життя, як у їхніх сусідів на Заході.
   Але тут ЄС не квапиться використовувати свій козир. За словами одного з європейських дипломатів, після 27 грудня ніякого перегляду статусу України не планується. Частково ця позиція продиктована тим, що говорити про те, якими будуть кроки нового уряду в Києві, поки ще рано, але про те, що такий крок буде негативно сприйнятий президентом Росії Володимиром Путіним, говорити вже можна.
   До того ж ЄС уже не може визначитися навіть з приводу голосування щодо питання початку переговорів про прийняття Туреччини до числа своїх членів, що має відбутися 17 грудня. Найпотужніші країни ЄС - Франція, Німеччина і Великобританія - зараз би не хотіли щось обіцяти Україні. Розширення Європейського Союзу являє собою проблему ще і тому, що розширення означає необхідність субсидіювати розвиток новоприйнятих бідних країн і змінювати роботу самого Союзу при прийнятті нових членів.
   З огляду на те, звичайно, що розміри України, її історія і довгий кордон з Росією являють собою цілком особливі труднощі, фахівці вважають, що в довгостроковій перспективі не можна, розглядаючи Туреччину, Румунію й інші країни як потенційних кандидатів, не розглядати в такій якості Україну. Є всі ознаки того, що, якщо Ющенко дійсно прийде до влади і виконає свої обіцянки викорінити корупцію і створити більш прозору політичну систему, пристрасті щодо України можуть швидко розгорітися між самими країнами-членами ЄС.
   Наприклад, Польща вважає, що час для того, щоб запропонувати Україні перспективу вступу до Союзу вже прийшов, хоча цей процес може зайняти кілька десятиліть.
   "Ці події показали, що руйнування Східної імперії ще продовжується, і ми повинні завершити його в Україні, - вважає Станіслав Чосек, радник президента Польщі Олександра Кваснєвського з зовнішньої політики. - Надія - омь що дійсно потрібно українцям".
   Якщо Ющенка все ж таки оберуть Президентом, говорить політолог Мірон Василюк, який бере участь у виборах на стороні опозиції, його уряд буде активно наполягати на укладанні угоди про співробітництво з ЄС, що розробляється вже два роки. "Це стане відправним пунктом ", - стверджує він.

Переклад: ИноСМИ.Ru

Оригінал публікації: Ukraine Presents A Membership Quandary For the European UnionНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня