КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Інвестиції у владу
17.04.2006

By: Влодко ХІЦЯК, Поступ

Наскільки на діяльність обласних депутатів впливатиме їхній бізнес   Очікують, що 27 квітня новообрана Львівська обласна рада збереться на своє перше засідання. Звісно, одразу депутати важливих питань не вирішуватимуть, а, найімовірніше, придивлятимуться одні до одних та говоритимуть красиві слова про працю "на благо". Зазначимо, що називати цю раду обласною важко. Адже реально райони Львівщини там представляє лише понад 20 депутатів. Точно порахувати нельвів'ян непросто, адже чимало представників периферії проживає у Львові. Решта ж 100 народних представників - мешканці міста Лева, які реально проблеми Львівщини знають хіба що по рідному селі та курортах у Трускавці чи Славському. Причому це характерно для всіх партій-переможців.Бізнес в обласній раді

   Якщо абстрагуватися від красивих слів про служіння громаді, то схоже на так, що обласні депутати йдуть у владу в передчутті конституційних змін. Тобто вони вже відбулися, і тепер справа за поправками про місцеве самоврядування. Згідно з цими поправками, повнота виконавчої влади переходить до виконкому, який формує облрада. Хіба це не спокуса для вимучених київськими вказівками бізнесменів-політиків, яких більшість у партійних списках?
   Зрештою, самостійно користуватися всім потенціалом реґіону - мрія не одного покоління львівських патріотів. Кілька років тому щойно народжений львівський бізнес спробував потягатися з київськими тузами, яких на той час представляв голова податкової адміністрації в Львівській області Сергій Медведчук. Економічну війну львів'яни програли, зате зміцнилися організаційно. І після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах вирішили остаточно утвердити свої позиції. Сподвижником західноукраїнської економічної потуги себе позиціонує навіть Петро Димінський, якого пов'язують ділові відносини з Індустріальним союзом Донбасу.
   Тож нове скликання облради, найімовірніше, перетвориться на клуб лобістів місцевого бізнесу, - вважає політолог Любомир Скочиляс. Хоча не відкидають, що своїх представників у Львівській облраді матимуть і потужні східноукраїнські фінансово-промислові групи. В час непевності на ринку енергоресурсів, металургії та хімії дедалі більше уваги внутрішніх інвесторів буде прикута до інших сфер - туризму, аграрного бізнесу, нерухомості. Потенціал Львівщини у цих сферах величезний, тож багато майбутніх рішень облради можна буде потрактувати як відстоювання інтересів того чи іншого інвестора, або ж, навпаки, як намагання не віддати ласого шматка чужим.
   Заступник голови виконкому Львівської обласної організації НСНУ Олесь Старовойт переконаний, що депутати не лобіюватимуть активно свій бізнес, позаяк буде жорсткий контроль із боку колег, ЗМІ та громадськості. На його думку, зловживання депутата негативно позначаться на його політичній кар'єрі та бізнесі.
   Однак реалії є зовсім іншими - депутати мусять компенсувати витрачені зусилля на передвиборну боротьбу. Тож поки що важко повірити, що наші обранці досягли всього, аби тепер цілком безкорисливо служити громаді. І немає жодних гарантій, що контроль партії не перетвориться на партійне прикриття.

   Посади як механізми впливу

   Поки політики кажуть, що наразі зарано ділити посади, кулуарні торги вже розпочалися. Інформаційними випадами в пресі регулярно обмінюються представники партій-переможців - НУ та БЮТ. Попри те, що вони начебто погодилися створити загальнодержавну коаліцію, і одна, і інша сторона обстоює своє право на крісло спікера.
   Не менш важливими для депутатів будуть й голови впливових комісій, наприклад, бюджетної. Заступник голови виконкому Львівської обласної організації НСНУ Олесь Старовойт переконаний, що "така важлива посада, як голова бюджетної комісії, повинна бути включена в пакет домовленостей на рівні з посадами голови облради та його заступника".
   А от перший номер у списку БЮТ Степан Курпіль каже, що його фракція обов'язково пропонуватиме кандидата на голову бюджетної комісії. "Ним, наприклад, може бути Йосип Хром'як, ректор Інститут підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті "Львівська політехніка", - прогнозує пан Курпіль.
   Утім політолог Любомир Скочиляс вважає: навіть якщо коаліція таки сформується, то вона не буде стійкою. "Щоразу випливатиме латентне протистояння двох політичних сил - НУ та БЮТ, яке започатковане їхніми попередніми взаєминами", - говорить він.

   Міцність фракцій

   Фракції в обласній раді не будуть такими дисциплінованими, як у Верховній, - зазначає Любомир Скочиляс. Адже на місцевому рівні імперативний мандат не діє, тож ніхто не заборонить обранцям переходити з однієї фракції в іншу.
   Попри задекларовану партіями дисциплінованість Любомир Скочиляс прогнозує, що внутрішньопартійні конфлікти все-таки будуть. "Можуть бути спроби всупереч позиції фракції просунути себе на якусь посаду чи пролобіювати свій бізнес, - каже політолог. - Однак слід зважити на те, що тепер роль політичних партій зросла і депутатам-бізнесменам слід буде узгоджувати свої поривання з партією".
   Паростки таких конфліктів уже проросли. В львівському БЮТ, наприклад, у дискусію, хто ж має бути кандидатом на голову облради, втягнули навіть лідера блоку Юлію Тимошенко. Схожі дискусії тривають й у НУ.
   Досить сумнівно, що депутати-бізнесмени так швидко відвикнуть від самостійних ігор, тим паче, що більшість із них вважає, буцімто їхні партії мають перед ними певні зобов'язання за надану фінансову підтримку. Що ж, львівський капітал виплутується з пелюшок і рветься керувати...Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня