КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Німецька преса: Путін поцілував принца Януковича, а отримав жабу
14.12.2004

Захід повинен по можливості уникати подачі подій в Україні як свого тріумфу. Так вважає німецька "Файненшл Таймс Дойчланд", яка пише про наслідки "помаранчевої революції", повідомляє "Німецька хвиля". На її думку, Заходу доведеться "дорого заплатити" за перемогу демократії в Україні. "Хоча Путін ще не грюкав по трибуні черевиком, як це 1960-го року зробив в ООН Микита Хрущов, однак часом видається, що він ледве стримується від подібного вчинку. Від його тону віє холодом. Минулого тижня Путін дорікав Заходу, що той поводиться з країнами колишнього східного блоку як з колоніальними регіонами", - зазначає видання. На її думку, було б "помилково вважати слова Путіна простим відлунням грому, яке затихне до наступної зустрічі на найвищому рівні"."Розширення НАТО, операція в Сербії, зміна влади в Грузії – усе це Москва, хоча й з болем, могла б пережити. Однак якби Україна справді остаточно переорієнтувалася на Захід, це поставило б під загрозу основи російської зовнішньої політики, а саме: інтеграцію пострадянських країн, так званого ближнього зарубіжжя, до російської зони впливу – з перспективою відтворення великої імперії", - зазначає "Файненшл Таймс Дойчланд". "Панування за радянським зразком відходить у минуле. І це добре. Однак не можна недооцінювати реакцію Москви. За Україну доведеться ще дорого заплатити", - вважає видання.
   "Вже й раніше Росія отримувала "відступні" за свої поразки. Наприклад, за розширення НАТО на схід їй надали особливого статусу в раді НАТО-Росія. Не слід також забувати й про мовчання Заходу щодо Чечні в обмін на готовність Путіна до співпраці після терактів 11 вересня. Росія почувається знову відстороненою – і це становить проблему", - вважає "Файненшл таймс Дойчланд".
   Німецька "Таґесцайтунг" також вказує лише на видимість миру між Заходом і Росією щодо України. "Всупереч своїм гарним промовам, Москва надзвичайно чітко заявила про свої інтереси щодо України. Якщо ЄС справді хоче протиставити щось цим російським претензіям, то повинен сам зробити перший крок назустріч Україні", - зазначає "Таґесцайтунг".
   Газета "Франкфуртер Альґемайне Цайтунг" іронізує: "Володимир Путін поцілував в Україні принца, а отримав натомість жабу". "Що частіше він приїздив напередодні виборів до Києва, щоб обійняти промосковського кандидата в президенти Януковича, то більше він шкодив йому. Тепер Янукович у відпустці, його здобуту нечесно перемогу анульовано, опозиція і представники влади погодилися на компроміс і без нього", - зазначає видання.
   "Путін зазнав поразки. Гнів та образи спікера парламенту Гризлова, котрий ще й досі називає повтор другого туру виборів в Україні "незаконним", є лише приглушеним відлунням гніву Путіна", - пише "Франкфуртер Альґемайне Цайтунг".
   Далі газета аналізує роль Європи у врегулюванні політичної кризи в Україні, зазначаючи, що європейці досягли тактичного успіху. Зокрема, відзначає, що компромісний пакет, на який минулої середи погодилися президент Кучма та лідер опозиції Ющенко, було погоджено з допомогою європейських посередників. "Те, що обидві сторони погодилися на "європейську" модель, тобто збалансованість замість цілковитої перемоги якоїсь однієї сторони, те, що при цьому бажання Росії взагалі не бралися до уваги, засвідчує передусім, що ті, хто зараховув Україну до великоросійської гегемоніальної сфери, не брав до уваги позицію самої України. А вона у ці ігри більше не грає", - констатує "Франкфуртер Альґемайне Цайтунг".

Українська правдаНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня