КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Велика перемога?! А може, початок краху?
23.06.2006

By: Михайло Басараб, політолог, для Української правди

Кінець-кінцем довга історія зі створенням "помаранчевої" коаліції закінчилась, здавалося б, "хеппі ендом". Здихнули з полегшенням, бо нібито знято напругу, публічні чвари припинились, колишні помаранчеві друзі, а потім затяті опоненти, стали знову друзями.   Що ж казати, мир і благодать...   Втім, одразу ж ловиш себе на думці, а чи не є такі відчуття ілюзорними, і чи не стоять помаранчеві від всезагальної любові на такій же далекій відстані, як і місяць чи два тому?   Що змінилось? Формальні утряска проблеми створення коаліції? А хіба лише в цьому питання?Вже сьогодні можна припускати, а може навіть і стверджувати, що умови, в яких ця коаліція з'являлася на світ, забезпечили їй дефективність уже на самому початку. 

Нібито домовились, але не відчувається якогось задоволення у кожної із сторін... І ситуація складається так, що кожен з учасників коаліції має суттєві підстави гніватись на інших партнерів.

Наприклад, БЮТ натякає, що їх не влаштовує Порошенко на посаді спікера. У соціалістів цю ж посаду забрали з-під носа.

А "Наша Україна" в особі своїх патріархів, взагалі планувала дружити з біло-блакитними.

Отже, маємо коаліцію, в якій кожен дивиться на своїх формальних партнерів трохи скоса. Помітьте, і це на самому початку.

А що буде далі? Далі буде ось що...

"Наша Україна", пропихаючи на посаду спікера Петра Порошенка, закладає і собі, і коаліції міну сповільненої дії.

Особа Петра Олексійовича, порядком скомпрометована Юлею Тимошенко, стає чудовим об'єктом для критики з боку тієї ж Юлії Володимирівни та Олександра Мороза.

Пан Порошенко є чи не найчудовішим об'єктом звалу всього негативу у разі певних непорозумінь чи проколів всієї коаліції.

Народ, в основній своїй масі, дуже легко віритиме у те, що саме Порошенко став основним фактором пробуксовки урядової коаліції в тих чи інших питаннях. А також - гальмував прийняття законів, тиснув зі свого спікерського крісла на міністрів і багато чого іншого, що тільки може до уяви прийти...

В результаті страждатиме коаліція, бо і у БЮТ, і в СПУ завжди буде спокуса щось накоїти, а потім все списати на Порошенка та "Нашу Україну". Особливо це стосуватиметься популістських рішень, якими обов'язково ряснітиме діяльність Юлії Тимошенко.

Відповідно, рейтинги "Нашої України" та Віктора Ющенка і надалі демонструватимуть стрімку динаміку падіння.

Причому це станеться не лише за спікера-Порошенка, але й за спікера-Єханурова, спікера-Безсмертного і т.д. Коротше кажучи, всіх, кого "Наша Україна" може пропонувати посадити у це крісло.

Юлія Тимошенко, як випливає з вищесказаного, і надалі будуватиме собі імідж ображеного прем'єра, якому не дають працювати Ющенко та його "ручний" спікер.

Саме вони, з вуст Юлії Володимирівни, стануть винуватцями всього найгіршого, що відбувається в країні.

Те, що буде хороше, безумовно, стосуватиметься лише пані Юлії. Тобто все буде, як і в попередній раз.

Олександр Мороз в цій ситуації відійде вбік. І, зауважте, мудро зробить.

Йому треба буде готуватись до наступних парламентських, а може, й президентських виборів.

Чим Бог не жартує?

Опозиційному апріорі політику Морозу найменше хотітиметься брати участь у владних чварах. Йому значно вигідніше бути наполовину учасником коаліції з правом вільного маневру.

Що отримуємо на виході?

Зростання рейтингу Партії регіонів, яку виборці не побачили в ділі, а тому будуть сповнені ілюзій щодо працьовитості і чесності її лідерів.

Втім, прямо пропорційно зі зростанням рейтингів Партії регіонів, очевидно, падатиме популярність КПУ. "Регіони" ще більше наблизяться до максимальної планки: концентрації під своїми прапорами усіх виборців Януковича станом на 2004 рік.

Єдине, що може вразити Партію регіонів – це те, що деякі впливові її члени не бажатимуть чекати до повної перемоги та підуть на співпрацю з урядовою коаліцією.

Хоча стрімке зростання рейтингів Партії регіонів та маргіналізація конкурентів по ідеологічній ніші, швидше за все, додаватиме "регіоналам" лише впевненості у своїй силі та стимулюватиме триматись до переможного кінця.

Усе це загалом призведе до наступного. Чвари в урядовій коаліції та паралельне зростання ймовірності тотальної перемоги Партії регіонів сприятимуть зростанню абсентеїстських настроїв в політично спокійній частині помаранчевого електорату.

Мова йде про помаранчевих виборців Центральної та Східної України, включно з Києвом.

Мешканці цих регіонів просто відмовлятимуться брати участь у політичному житті країни.

Значна частина західняків, роздратованих крахом своїх сподівань, безумовно шукатимуть вияву своєї політичної волі у партіях патріотичного толку.

Цей імпульс західноукраїнського електорату, швидше за все, дасть новий виклик Українській народній партії, ВО "Свобода" та деяким іншим представникам цього флангу.

Швидше за все, так і закінчиться довга Помаранчева епопея в сьогоднішньому її сенсі та з нинішніми її учасниками.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня