КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівська політика: Про “гуляння туди-сюди” і „дрібного, плюгавого Юду України”
10.08.2006

By: Стас Гордієнко, КуПол

Політична конфронтація в парламенті України навколо створення коаліції та можливого розвитку подій не могла не відобразитися і на політичному житті Львівщини. Львівські політики з головою пірнули в море політичних проблем і , здається, майже зовсім забули про проблеми соціальні.   За цей тиждень ми почули силу-силенну заяв, поглядів та сценарів подій. Однією з них була заява голови ЛРВ Партії регіонів Олексій Радзієвського. В ній він сказав , що береться за створення фракцій своєї партії в кожній раді Львівщини та у Львівській міській та обласній раді також. На питання кількості депутатів, згідних на роботу в такій фракції, та їхньої партійної приналежності Радзієвський відповідати відмовився, аргументувавши це тим, що це буде не зовсім коректно стосовно учасників переговорного процесу.За нього свою відповідь дали голова ЛМО НСНУ Олег Мандюк, який висловив упевненість в тому, що якщо такі фракції і будуть створені, то особливого впливу вони не матимуть, через те, що будуть надто мало чисельними, та, в свою чергу, закликав до припинення політичних спекуляцій та створення коаліції національно-патріотичних сил, вочевидь основою якої повинна стати НСНУ. Також він не стримався від того, щоб “не жбурнути камінь в город“  БЮТу, висловившись, „що в такий важкий, загрозливий для України момент керівники блоку Юлії Тимошенко на Львівщині знаходять час для безпідставних звинувачень”. Цікаво, які політичні сили він бачить в  “своїй” коаліції?
   Не залишилися осторонь і представники БЮТу, які устами голови фракції в Львівській облраді Ігора Держка, задекларували очікування на поповнення рядів  щонайменше на одного депутата. Також Держко не стримався від заклику об’єднання усіх навколо БЮТ.
   Такі заяви різних сил змістовно доповнили одна одну та перетворили політичну діяльність депутатів облради в “перетягування ковдри”.
   Що до цього питання, голова Львівської ОДА Петро Олійник  зайняв позицію категорично проти будь-якого пере реформування фракцій , аргументувавши це тим, що ніколи не підтримував “гулянь туди-сюди” і визнавав такий факт, як брутальний обман виборців.
   Далі більше. Пристрасті перекочували із партійної у владну площину. Для початку львівські обласні депутати прийняли звернення до президента, де в реакційній формі вимагали перевиборів та неприпустимості призначення Віктора Януковича прем’єром  України.                         
   БЮТ зініціював проведення позачергової сесії обласної ради, на якому депутати Львівської обласної ради  прийняли звернення до лідерів усіх національно-демократичних політичних сил, у якому закликають їх об’єднатися в одну національно-демократичну політичну силу. Усі 66 присутніх депутатів проголосували "за" дане звернення. Після засідання  Мирослав Сеник хоча і негативно оцінив політичну ситуацію в облраді,  але висловив надію на об’єднання демократичних сил .
   А ще під час VI позачергової сесії Львівської обласної ради V демократичного скликання Петро Олійник розповів, як він  робив усе  можливе для того, аби представник Блоку Юлії Тимошенко став головою однієї із райдержадміністрації Львівської області.
   Опісля висунення Президентом кандидатури прем’єра, пристрасті у колах  почали кипіти з новою силою. Стало відомо про заяву, прийняту депутатами Львівської облради на позачерговій сесії , в якій депутати визнали себе і всю львівську громаду введеними в оману рішенням президента. Ця  заява переповнена фразами, які в майбутньому претендують на перехід в статус крилатих висловлювань. Зокрема, серед них є такі : “дрібний плюгавий Юда України”(про Олександра Мороза), “...вибухівка, автомат Калашникова та кулак Януковича” ,“ українці голосували за Ющенка, а обрали Януковича”.
   На цьому фоні Петро Олійник постає, певним чином, як миротворець , закликаючи усі сили припинити сварки та почати працювати на львівську громаду.
   Після такого звернення  Львівська обласна організація Партії регіонів оприлюднила свою відповідь, в якій розкритикувала неприйняття  прем’єр-міністром України Віктора Януковича, назвала спробою  дестабілізувати ситуацію в Львівській області заяву прийняту на позачерговій сесії облради  та дала зрозуміти, що тепер  їх черга робити “політичну погоду в Україні”.
  А тим часом “нашоукраїнці” ще досі не можуть оговтатись від своєї поразки і все ще шукають свою гавань в бурхливому політичному морі. Саме зараз вони приймають спроби виробити новий план дій, проголошують заяви, в яких займають пропрезидентську позицію та намагаються виправдати дії президента які, на думку Петра Олійника, голови обласного осередку партії, а за сумісництвом і голови ЛОДА, були вимушеними але логічними. І хоча, як кажуть, “після бійки кулаками не махають”, та саме так виглядають дії більшості політичних сил, в тому числі і НСНУ, які і далі проголошують підтримку ідеалів Майдану. Проте, про який майдан може йти мова, якщо його головний ворог, по суті керує країною. Та в цій ситуації львівські НСНУшники не здаються, вони закликають до позачергового з’їзду партії де планують провести “розбір польотів“ деяких своїх членів. Але чи є зміст виключати когось з членів партії із своїх рядів? Зрештою, проблема не в них , а в непідготовленості партії до парламентських виборів. Тоді потрібно було включати-виключати членів партії, а тепер нажаль запізно. Вони опинились в ситуації  “своїх серед чужих, чужих серед своїх”. Але надалі закликають об’єднати  усі національно-демократичні сили на підтримку президентської гілки влади. Схожу  думку про цю проблему, що стоїть не в певних фігурах, хоча без них і не обійшлось, висловив і Олесь Старовойт, депутат Львівської облради від НСНУ, прокоментувавши найближчий з’їзд партії.”Не приведи Господи, якщо це перейде на полювання на відьом. Дуже легко сказати, що винен чи Безсмертний, чи Порошенко, чи Катеринчук, і давайте виключимо одну людину з партії, і в нас все буде нормально. Проблема є значно глибше”. 
  В ситуації всеукраїнського неспокою “карти в руки“ отримав львівський БЮТ. Їм  вдається об’єднувати навколо себе незадоволених  даною ситуацією. Держко заявляє, що кількість симпатиків їх політичної сили на Львівщині зростає. Вочевидь першим з них стала Галина Юрків, яка вже офіційно стала членом Львівської команди Юлії Тимошенко. Як заявляють львівські депутати від БЮТу, вони “ дійсно зацікавлені в об’єднанні на базі нашої фракції більшості депутатів, незалежно від їхньої політичної позиції”. А  хто міг би в цьому сумніватись. Схоже, програвши основну гру у парламенті, БЮТівці збираються будувати регіональні форпости і де ж , як не на землях, такої привітної для них, Львівщини .
  Отже  у  вересні, коли усі повернуться з відпусток, нас очікують зміни у фракційному складі ради області. Чого лишень вартує впевненість Радзієвського в неминучості створення фракції Партії регіонів  у Львівській міській та обласній радах. Однак голова фракції УНП у львівській облраді стверджує, що “обласна рада може і не змінитись , якщо “Наша Україна” зробить правильні кроки”. Але які ці правильні кроки ,ніхто не знає, навіть сам Гудима. А допоки НСНУ буде розбиратись зі своїми внутрішньопартійними проблемами, вона ризикує лишитись осторонь створення нового центру сили у Львівській облраді, який може створити БЮТ, або об’єднання ВО “Свобода”, НРУ та ПРП.
   Більш категоричною позицією вирізняється ВО “Свобода”. Як заявив її лідер Олег Тягнибок у  інтерв’ю “Львівській газеті”, зміни в облраді неминучі. Також він не відкидає можливості, а в даній ситуації львівського політикуму це зовсім не дивно, що ініціатором створення більшості може стати його сила.
   Олег Мандюк також не лишився осторонь дебатів про більшість та зміни фракцій в облраді. Він висловився за те ,що планує у вересні створити міжфракційне об’єднання , що ставить в себе на меті припинити переходи депутатів з однієї фракції в іншу.   
   Здається, що жоден з лідерів політичних сил Львівщини не вважає себе таким, допоки не проголосить свою силу ініціатором, чи ядром, чи готовою для співпраці  і включення до себе інших сил , на шляху до утворення омріяної більшості. Можливо, все ж, для стабілізації ситуації та припинення голослівних заяв слід, зрештою взятись за голову та робити справу разом?
    А тим часм ЗМІ заговорили про інший політичний центр, який може сформуватись на загальноукраїнському рівні, хоча й орієнтуватиметься значною мірою на західноукраїнський електорат. Це нова політина сила, перспективу створення якої задекларували політолог Кость Бондаренко, а за ним і політик Тарас Стецьків. За прогнозами вона може утворитись на уламках “Нашої України”  до якої мали б увійти “незаплямовані політики, такі, для прикладу, як Кириленко, Катеринчук, Князевич, і на їх основі сформуєтся новий проект”. 
    А тим часом у Львівській ОДА можливі зміни. На зміну нинішньому голові, який поставив свій підпис під нещодавнім зверненням львівських депутатів до президента і цим мабуть не догодив теперішньому прем’єру , коаліція може запропонувати кандидатуру колишнього дворазового голови міста Львова Василя Куйбіди. Свою підтримку йому вже виказала ,нардеп від партії Регіонів Ганна Герман. Однак Олексій Радзієвський, з тої ж самої партії, зазначив, що про зміну голови ОДА говорити зарано. Свої коментарі про можливе призначення Куйбіди дав також і народний депутат України, бютівець Степан Курпіль: “Чомусь обставини склалися так, що багато разів у різні роки і часи, а особливо при зміні влади, з’являлася інформація про те, що Василь Куйбіда от-от стане головою Львівської обласної державної адміністрації”.
   Очевидно, зрозумівши можливість своєї відставки Петро Олійник змінив позиції та заявив про свої переконання в успішній діяльності уряду та правильності кроку президента при підписанні універсалу. Але чи врятує його це від відставки покаже час.
   Про можливу зміну фракційної структури облради ми дізнаємось вже у вересні, а зараз лишається час для прогнозів дебатів та нових заяв і, можливо... відставки губернатора.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня