КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Експерти про своє ставлення до підписання Універсалу національної єдності та новоутвореної коаліції
15.08.2006

Фонд “Демократичні ініціативи” провів 5–10 серпня 2006 року опитування українських експертів – журналістів, політологів і соціологів стосовно їхнього ставлення до підписання Універсалу національної єдності та оцінок новоутвореної коаліції. Усього було отримано 46 відповідей.• Підписання Універсалу національної єдності було сприйнято неоднозначно: половина експертів оцінили цю подію здебільшого позитивно, половина – здебільшого негативно. 

• Більшість експертів обрали негативні характеристики для оцінки Універсалу національної єдності, серед яких переважають такі: „просто пуста декларація, яка нікого ні до чого не зобов’язує” та „спроба Ющенка зберегти політичне обличчя при капітуляції перед Партією регіонів”.

• Більшість експертів налаштована песимістично щодо виконання положень Універсалу, вважаючи, що дуже мало з них буде реалізовано.

• Приєднання „Нашої України” до більшості з Партією регіонів більша частина експертів розцінює переважно негативно.

• На думку більшості експертів, об’єднання у коаліції «Нашої України» з Партією регіонів не протримається і року.

• Більшість експертів негативно сприймає обрання Віктора Януковича прем’єр-міністром України. 

1. Ставлення експертів до підписання Універсалу національної єдності. Думки щодо підписання Універсалу національної єдності поділилися навпіл: 19 експертів оцінюють цю подію переважно позитивно („В самому документі нічого поганого немає, хоча є низка положень, які треба тлумачити”) і 19 – переважно негативно (ще восьмеро визначити свого ставлення не змогли).

2. Як експерти оцінили Універсал національної єдності. Більшість експертів у ставленні до Універсалу національної єдності обрали негативні варіанти оцінки, серед яких вочевидь переважають дві такі: „просто пуста декларація, яка нікого ні до чого не зобов’язує” (21 експерт) та „спроба Ющенка зберегти політичне обличчя при капітуляції перед Партією регіонів” (20 експертів). Окрім того, 14 експертів вважають, що цей Акт – „ширма для кулуарних домовленостей щодо розподілу посад” (14 експертів), ще шестеро, що це „зрада ідеалів, які громадяни відстоювали на Майдані”. Окрім того, троє експертів дали свої варіанти визначення:
– „Спроба Ющенка зберегти політичне обличчя при компромісі з Партією регіонів”;
– „Перша спроба провести уніфікацію програм Президента та нового уряду, яка, де-факто, необхідна для нормального функціонування нової політичної системи. Проте, з одного боку, вона передбачає відмову від деяких брехливих та облудних гасел Майдану (якщо для, умовно, “бабки Параски” це ідеали – то це її проблеми), а з іншого – перший млинець вийшов не надто вдалим: фактично з більшості принципових пунктів сторони дійшли згоди про формулювання, але не про політику”;
– “Підписання відредагованого Партією регіонів варіанту Універсалу зможе зберегти політичне обличчя Ющенка лише в тому разі, якщо примирення політичних сил справді обернеться позитивними змінами в житті країни. Хоча розчарування є невідворотним — «майданним» виборцям набагато важливіша моральна складова, ніж динаміка зміни вартості ковбаси після «примирення еліт”.

Позитивні оцінки у ставленні до Універсалу національної єдності були у меншості. Лише один з опитаних експертів погодився з тим, що підписання Універсалу національної єдності – це „акт національного об’єднання, насамперед – Сходу та Заходу України”, ще один, що це „формулювання програми дій майбутньої правлячої коаліції у Верховній Раді”. Дещо більше було тих, хто вважає, що це підписання – „вимушений, але об’єктивно необхідний для України крок” (10 експертів), четверо визначили цю подію як „примирення політичних сил, яке дозволить розв’язувати важливі для України проблеми”.

3. Чи буде новоутворена більшість Верховної Ради виконувати ті положення, які містить Універсал національної єдності?  Жоден з експертів не вважає, що положення Універсалу виконуватимуться „повною мірою”, 12 експертів думають, що „не усі, але більшість положень виконуватиметься”.

Проте більшість експертів налаштовані песимістично: на думку 21 експерта, „щось таки буде виконуватися, але дуже мало”. (Коментар: «Великий металургійний бізнес Півдня-Сходу навряд чи йшов у Верховну Раду під прапорами Партії регіонів саме для того, щоб боротися за російську мову чи недопущення вступу України до НАТО”). 11 експертів взагалі вважають, що „про цей документ забудуть одразу, тільки-но буде сформовано новий уряд”. Ще двоє певної відповіді дати не змогли.

4. Оцінки експертами ймовірного створення коаліції більшості у Верховній Раді, куди входитиме „Наша Україна”.

Більшість експертів оцінюють приєднання „Нашої України” до більшості з Партією регіонів здебільшого негативно (28 експертів), переважно позитивну оцінку дали 10 експертів і ще 8 зі своїм ставленням не визначилися.

5. Чи довго триватиме об’єднання у коаліції «Нашої України» з Партією регіонів?

Більшість експертів (22) вважає, що об’єднання у коаліції «Нашої України» з Партією регіонів не протримається й року, ще 7 відводять існуванню коаліції 2 роки. 14 експертів вважають, що об’єднання протримається не більш ніж 3 роки – до президентських виборів. (Коментар: „Об’єктивно не має таких причин для конфліктів „Нашої України” і Партії регіонів до президентських виборів — ідеологічна складова зараз відійшла на другий план, а бізнес-інтереси багато в чому спільні”).

Один з експертів відвів коаліції “Нашої України” з Партією регіонів 4 роки життя і лише 1 експерт прогнозує, що коаліція „Нашої України” та Партії регіонів існуватиме до кінця каденції нинішньої Верховної Ради.
5 експертів відповіді не дали. (Коментар: „Коаліція в такому складі навіть не сформована на час відповіді”).

6. Ставлення експертів до обрання Віктора Януковича Прем’єр-міністром України.

Більшість експертів (32) переважно негативно ставляться до обрання Віктора Януковича прем’єр-міністром України.
Здебільшого позитивно оцінили його значно менше – 9 експертів. (Коментар: „Ця людина здобула перемогу на парламентських виборах демократичним шляхом і має цілком об’єктивне право очолити виконавчу владу в країні. Крім цього, багато його кроків останнім часом свідчать, що Янукович зразка 2004 року і Янукович 2006 року — це, як кажуть у Одесі, дві великі різниці”). Ще п’ятеро експертів свого ставлення не визначили.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня