КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

„Помаранчева” Львівщина у контексті „донецької навали” та "повернення кучмізму"
26.08.2006

By: Віталій Рабінович, Стас Гордієнко, КуПол

Країна отримала новий уряд. Приблизно півкраїни зітхнуло з полегшенням: „Перемога!”. Інша половина – із здивуванням, чи то розчаруванням. Мовляв, як же так виходить, що проти кого боролись, на те і вийшли?   Новий уряд Януковича вже фактично сформований. Причому не лише перший ешелон, але і другий, і третій: призначені міністри, їх заступники керівники відомств.   Крім того, що сам факт постання уряду Януковича був для галичан холодним душем, кадрове його наповнення також не принесло для сприйняття мешканців західного регіону чогось особливо позитивного. Навіть загальноукраїнські ЗМІ означили цей процес як „донецька навала”, „повернення кучмізму” тощо.Кажуть, що „нова мітла по новому мете.” А якщо мітла дворічної давності? Риторичне питання... Експерти сходяться на думці, що при призначенні нових посадовців, їх професіоналізм зводиться до вираження особистої лояльності до „власть імущих”. Ті ж таки експерти виділяють дві ознаки підбору людей на посади:
   1) наявність досвіду роботи в попередньому уряді Януковича;
   2) зв’язки із Донецьким регіоном.
   ЗМІ навіть подають детальну статистику призначень - 9 старих кабмінівців, 7 вихідців з Донеччини або близьких до донецьких, 3 особи, близькі до Азарова і ще 3 осіб, лояльних до влади станом на 2004 рік, і аж одного нейтрального кадра.
   Зміни торкнулися не лише безпосередньо Кабміну, але і ключових відомств (ДПА, Держазначейство, Тендерна палата тощо), а такождержмонополістів („Укрзалізниця”, „Нафтогаз”).
   Найбільше в цьому напрямку працює Микола Азаров. Воно й зрозуміло, бо виглядає так, що саме Азаров де-факто буде грати першу скрипку у новому уряді при весільному генералові Януковичу.
   Прізвища новопризначенців на центральних посадах відомі і не дуже. Проте громадськість на місцях спереживалася. Не обійшла чаша ця і Львівщину.
   Хто на Львівщині найголовніший? Правильно! Губернатор. Хто призначає губернатора? Президент. АЛЕ! Чутки про відставку Олійника з’явилися чи не одразу після його призначення у 2005 році. Казали, що це тимчасова фігура і його майбутнє залежить від дуже багатьох факторів. Вже, мабуть всі чули, про ті 70% голосів, котрі Петро Михайлович обіцяв партійним шефам на березневих виборах. Отримав заледве 38%. Чи не вдвічі менше!
   ВВиглядало, що його губернаторство підходить до фінішу. І за нового прем’єра (а після  виборів лише відчайдухи могли сказати, що ним буде не Тимошенко) губернатором мав нібито стати Богдан Буца. Докази тоді наводились різні (окрім виборів, звичайно). Серед них і зіпсовані стосунки з БЮТ, із соціалістами, котрі звинувачують його в організації фальсифікацій на виборчих дільницях, із Рухом - у неправомірній підтримці на виборах на посаду міського голови Львова Андрія Садового. Не слід забувати і про, нібито, ворога пана Олійника - Петра Димінського. Критична маса всіх незадоволених мусить урешті-решт вирости до логічної відставки Петра Олійника. Нагадаємо, це було в квітні...
   Зараз серпень. Олійник і досі на посаді. Але і зараз повзуть чутки, щодо нового губернатора. А особливо в світлі розставляння своїх кадрів „донецькими”. Тоді ж таки в квітні казали, що „Юлія Тимошенко не залишить його на посаді, хіба би губернаторство пана Олійника було додатково обговорене при підписанні меморандуму чи в інших коаліційних угодах. Але навряд чи фігура Петра Олійника важить для НСНУ аж стільки”.
   От і зараз так. Незважаючи, на заяви Ющенка, про те, що губернаторів не переставлятимуть, повзуть чутки... Тепер на посаду „претендують” і Михайло Гладій, і Мирон Янків, і Олексій Радзієвський і.... Здається, що тут вже річ не про кандидатуру, а про перелік тих, хто:
   а) не є губернатором
   б) не є Олійником
   Тому, дехто пропонував і Тараса Чорновола. А що? Він же львівський! І „донецький”...
   Також зібралися „призначати” нових і у львівський податковій. Це начебто колишній перший заступник голови обласної податкової Юрій Липецький. До речі, свого часу попрацював із такими відомими людьми, як Сергій Медведчук і Мирослав Хом’як. Пан Липецький підходить під концепцію Азарова - розставляння перевірених товаришів. Люд розділився. Одні почали боятися вже, і казати, що при подібній перестановці, можливий спротив. Інші стали боятися ще більше, очікуючи призначення самого Сергія Медведчука на посаду, якщо не у Львові, то бодай у Києві. Треті ж просто не переймалися. Так у коментарях для „Львівської Газети” Олег Мандюк, голова міського осередку НСНУ каже, що немає підстав звільняти Віталія Хилюка (чинного голову львівської ДПА), адже “бізнесові кола відчули зміни під час його головування”. Інша сторона, народний депутат від Партії регіонів Олексій Радзієвський хоч і перебуває у відпустці, та у коментарях до тої ж „Львівської Газети” сказав, що: „Нічого не можу сказати щодо цього. Проте зауважу, що з приходом Віталія Хилюка бізнесові кола Львівщини не відчули покращання”.
   А от Петро Олійник зазначив, що він (Віталій Хилюк) - фахівець високого рівня. "Я докладу максимальних зусиль, щоб його не забрали зі Львова на якусь із керівних посад у Київ”, - пообіцяв губернатор
   Цікаво-цікаво. „Наша Україна” + Партія Регіонів = губернатор Олійник? Чому б і ні. Пам’ятаєте як у фільмі „Брат 2”: „Свой своєму понєволє брат...” Але хто тут свій?
   Як би там не було, усі чекають перемін. Звичайно, при зміні кабміну, та ще такій радикальній, розраховувати на те, що попередні посадовці, розставлені пропрезидентським кабміном, залишаться на своїх місцях, щонайменше, наївно.
   Ставши прем’єром, Віктор Федорович, і це ясно усім, буде формувати свою команду у регіонах України. Він може змінити усіх, окрім губернаторів, звільнення яких поки що залишається в руках Віктора Андрійовича.
   Опинившившись у таких умовах, президент, буде ретельно підбирати кандидатів на посади губернаторів, бо лише через них він зможе утримувати контроль над регіонами. Але при зміні усіх інших посадовців, які будуть працювати в іншому форматі, аніж голови ОДА, цим же головам скоро не буде з ким співпрацювати.
   Із продовженням політреформи, як відомо, ключові повноваження щодо формування виконавчої влади на місцях перейдуть до обласних рад.  А за нашою ексклюзивною інформацією, у випадку з Петром Олійником, навіть не сам Віктор Янукович, а соратники-опоненти Петра Михайловича з колись помаранчевого табору вже гострять ножі, аби у вересні на сесії обласної ради розглянути питання про доцільність перебування пана Петра на посаді львівського намісника.
   Проте і губернатор вирішив не сидіти склавши руки. У своїх перших коментарях щодо нового уряду і його (губернатора) перспектив Петро Михайлович дипломатично заявляв, що працюватиме із будь-яким урядом. Головне для нього - інтереси Львівщини!
   Далі більше - Львівська обладміністрація ініціювала масштабне святкування Дня шахтаря у Львові. Місцева "Пора" у цьому зв'язку звинуватила львівську владу у підлабузництві "донецьким". На що губернатор провів власне розслідування і виявив, що насправді Заяву оприлюднила не "Пора", і це думка окремих осіб. А один із привладних очільників львівської "Пори" заявив згодом, що зараз є багато організацій із назвою "Пора". Таким чином причетність партії "Пора" до звинувачень губернатора у підлабузництві було, мабуть не без участі людей з ЛОДА, анульовано.
   Натомість, Петро Михайлович запевнив, що святкування Дня Шахтаря у Львові було заплановано ще задовго до призначення нового прем'єра. І взагалі звинуватив деяких львівських журналістів, що вони намагаються заштовхнути область в економічну резервацію.
   Як би там не було, а святкування Дня Шахтаря у Львові відбувалося дуже помпезно. Принаймні медіарезонанс, шахтарське та VIP-представництво були вражаючими. Як повідомляли всі ключові телеканали, до Львова прибуло півтисячі шахтарів, віце-прем'єр-міністр з питань ПЕК Андрій Клюєв, міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб.
   Львівського губернатора, як і багатьох інших шахтарів, нагородли відзнакою "Шахтарська доблесть" ІІІ ступеня, адже починав свій професійний шлях Петро Михайлович у вуглевидобувній галузі, згодом був мером шахтарського міста Червонограда. А що нагороду йому вручали люди, яких він донедавна вважав запеклими опонентами, якщо не ворогами, то це справа життєва. БоПетро Михайлович, як він сам каже, - людина президента. Тому і поступати має за логікою дій президента. Що він успішно і робить.
   Слід відзначити, День Шахтаря став вдалим кроком назустріч "донецьким" з боку Петра Олійника. Та й сам Петро Михайлович так захопився подією, що без зайвого пафосу назвав її початком формування нової української нації, цитуємо за "Вголосом": "Сьогодні я щасливий від того, що на всі наші шахтарські регіони, а їх є шість, ведеться пряма трансляція, і ми бачимо єднання економічного потенціалу нашої України, ми бачимо створення новітньої політичної нації української держави". 
    З цього зрозуміло, що в особі колись "помаранчевого" губернатора "донецькі" отримали на Львівщині потенційно заповзятого союзника. От тільки чи відобразиться це у їхній кадровій політиці. Бо ж сказав колись хтось із дотепних, що "для донецьких когось не кинути - себе не поважати". Петру Михайловичу варто би про це пам'ятати.


Коментарі до теми:

Степан Купіль, народний депутат України від БЮТ

Я би не називав цей уряд новим у повному сенсі цього слова. Фактично він є старим, а не новим. А особливість цього уряду у тому, що в ньому зібралися революціонери і представники тих сил, які під час президентських виборів називали бандитськими. Це дуже цікаве,  несподіване і неприродне поєднання. Не думаю, що цей уряд буде тривалим і успішним.

Разом з тим я не вважаю, що з приходом уряду Януковича слід очікувати швидких кадрових перестановок  на Львівщині. Але не виключено що в принципі вони будуть. Буде змінено голову обладміністрації. Це, напевно, в першу чергу. Думаю, що будуть зміни в податковій системі, і там вже пішли порухи. Зараз, якщо подивитись на перші кроки Януковича і Азарова, то вони повертають всі свої кадри, в основному це представники Донбасу. Тобто, такий плановий, регіональний уряд.

Олексій Радзієвський, народний депутат України, голова ЛРВ ПР

Безумовно цей уряд набагато потужніший за своїм складом і за своїм потенціалом. Це, по-перше. По-друге, це - команда прагматиків, яка має дуже великий досвід роботи на державному рівні. А поки що оцінювати результати роботи  уряду передчасно. Треба почекати. Ми впевнені, що позитивні зміни будуть дуже серйозними у масштабах всієї України. Але забігати наперед в таких справах не треба.

Щодо Львівщини, то я переконаний, що кадрові зміни у Львівській області  будуть поза всяким сумнівом. На превеликий жаль, у  кадровій політиці у Львівській області за останні 2 роки були допущені надзвичайно серйозні, м’яко кажучи, недоробки. Серед кадрового складу державних  управлінців з’явилося багато демагогів, людей без відповідної фахової підготовки, без відповідного досвіду управління державницькими справами, процесами. І все це негативно відбивається на загальному  стані справ. Особливо це стосується районної ланки управління. А тому кадрові зміни неминучі в напрямку якраз зміцнення кадрового потенціалу області, управлінського потенціалу.

Олесь Старовойт, член політради ЛОО НСНУ

Говорити про оцінку уряду ще рано, тому що треба побачити, по-перше,  його командність, а по-друге – ефективність його роботи . Якщо буде  дотримуватись стратегія, та яка була в попереднього уряду, з покращенням певних напрямків, які не зовсім вдалось дотягнути, то тоді можна говорити, що не зважаючи на політичні розбіжності, уряд працює.

Якщо все таки буде домінувати політика, як це часто буває, і знову ж нестиковки по певних ключових проблемних питаннях „лівих” і „правих”, які стосується економічного розвитку, вступу у СОТ, прийняття законодавства, підготовка, ефективна, цих законів, тоді будуть виникати проблеми. Але я думаю, що принаймні на найближчий рік можна розраховувати на достатньо успішну діяльність уряду.

Стосовно Львівської області, я не думаю, що якісь кадрові зміни найближчим часом тут будуть, тому що ніяких підстав для цього немає. Якщо брати політичну ситуацію, то вона достатньо врегульована, якщо брати соціально - економічну, то останні  показники, коли звітувала адміністрація, були достатньо хорошими, позитивними, такими, що показують непогану динаміку. Є, можливо, момент, який стосується створення нових робочих місць, але це загальна тенденція по Україні.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня