КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Вони повертаються…
12.09.2006

By: Андрій Косовський, ProUa

Інститут держсекретарів Президент і Кабмін, судячи з усього, бачать по-різному.   Любителі відчуття дежа-вю в політиці можуть насолоджуватися теперішнім моментом. Слідом за кадровими призначеннями старих кадрів влада почала переформатувати саму систему, все ближче підступаючи до аналогів управління Леоніда Кучми не найкращого зразка.   Яскравим прикладом є введення інституту держсекретарів.Нагадаємо, що експеримент із введенням цієї посади був невдалим, а сам інститут був ліквідований в 2003 році. Дійсно, пост, який мав забезпечити спадкоємність влади, на практиці перетворився на «пшик».

Держсекретар був тим самим заступником міністра, тільки називався по-іншому. Ніякої спадкоємності він, звичайно ж, не забезпечував, оскільки будь-який чиновник призначався Президентом за тим самим принципом стримувань і противаг, що набив оскому. Те, що цей інститут був неефективним, говорили практично всі вітчизняні політики.

І ось через 3 роки, вже за умов нової Конституції, влада знову вирішила наступити на старі граблі. Причому за введення інституту держсекретарів виступають системні антагоністи – Секретаріат Президента і Кабінет Міністрів. Проте необхідно враховувати, що повернення посади відбувається вже за нових умов зміненої Конституції. І саме цей факт забезпечує такий непідробний інтерес до держсекретарів з боку двох гілок влади.

Річ у тому, що інститут держсекретарів Президент і Кабмін, судячи з усього, бачать по-різному. Секретаріат Президента, який недарма наполягає на розробці закону «Про Кабінет Міністрів», очевидно, хоче зробити цю посаду форпостом президентської влади в уряді. Тобто незалежно від коаліції і складу Кабміну, держсекретар, за задумом, ймовірно, повинен призначатися Президентом. Дійсно, йдучи за логікою, тільки такий крок зможе забезпечити спадкоємність влади при можливій зміні складу Кабміну. Хід непоганий. Проте наскільки це відповідає духу нової Конституції, незрозуміло.

Більше того, Кабмін, який останнім часом активно бореться за право призначати всіх, і вся, і скрізь, навряд чи буде радий такій ініціативі. Очевидно, що в уряді дивляться на цей інститут трохи по-іншому. Так, судячи з усього, Кабмін відстоюватиме позицію, за якою держсекретарі, як і будь-який інший чиновник, згідно з Конституцією повинен призначатися постановою уряду.

Введення подібної посади дасть можливість розв’язати відразу кілька проблем. По-перше, з’явиться величезна кількість нових посад, які можна буде або продати, або віддати новим людям.

По-друге, введення інституту держсекретарів дасть Віктору Януковичу можливість поставити своїх людей в ті міністерства, де «донецькі» на посту міністра не присутні. Скажімо, Олександр Лавринович міг би стати прекрасним держсекретарем у міністерстві Романа Зварича. І ще невідомо, хто з них матиме більше реального впливу.

Ну і, нарешті, існує третя позиція – міністрів. Поки що проти цих ініціатив виступило Міноборони і Мінвугілля. Тобто ті структури, де поява повноважного і могутнього «другого секретаря» може привести до серйозного конфлікту інтересів і перешкодити міністрам працювати за накатаними схемами.

Очевидно, що різниця в підходах породить конфлікт у лавах влади. Отже, найближчим часом на інститут держсекретарів, очевидно, чекає і випробування Конституційним Судом, і такий улюблений багатьма політиками крок, як громадське обговорення.

Чим закінчиться подібний процес, на сьогодні спрогнозувати складно. Очевидно одне - намагаючись прикріпити «п’яте колесо» до державного воза, чиновники не перетворять його на лімузин. А ось зруйнувати існуючу неефективну систему, яка, проте, з горем навпіл працює, цілком можуть.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня