КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Потенційній відставці Петра Олійника присвячується
18.09.2006

By: Назар Горін, Оля Шиманова, КуПол

Колись, у недалекому минулому (красиві рядки, якими починається будь-яка дитяча казка) політично прийнятна фігура, борець за справедливість під час подій „помаранчевої революції” заслужив славу „хороброго лицаря” і указом Президента Ющенка був призначений „намісником” Львівської області.   Та слава минула, політичні дивіденди розгублені, прорахунки висвітлені, а реальність постала віч-на-віч в обличчі гіпотетичної відставки.Ситуація і справді неоднозначна: гостроти додає нещодавно анонсоване звернення прем‘єр-міністра Віктора Януковича стосовно незадоволення політикою окремих „чільників” обласних адміністрацій.    

Також, однозначно можна констатувати доконаний факт неспроможності П. Олійником налагодити діалог з представниками усіх політичних сил представленими масштабом області.  

Нині Петро Михайлович в очікуванні часу „Ч”. І навіть, якщо ситуація не завершиться відставкою, про негативи львівського губернатора сказано за останній час стільки, що його політичний імідж вже зазнав непоправних втрат.  

Але про все по черзі. 4 вересня  президія облради прийняла рішення заслухати 19 вересня на засіданні 7-ї сесії облради звіт губернатора Петра Олійника про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області за 2005 рік на І півріччя 2006 року.  

Реакція на цю подію у різних політичних сил була неоднозначною. ЗМІ одразу поширили коментарі як депутатів обласної ради, так і керівників районів. А тому можна говорити про два аспекти цього питання.  

1.
Ставлення депутатів обласної ради до чинного губернатора області  

Так от, фракція Блоку Юлії Тимошенко зобов’язала всіх своїх членів, а також голів депутатських комісій і фахівців проаналізувати показники розвитку області (зокрема, бюджетну політику, економіку, інвестиційну діяльність, енергетичну політику, житлово-комунальну сферу, внутрішню і кадрову політику та ін.) і на основі цього дати принципову і об’єктивну оцінку роботи обласної адміністрації і персонально її керівника.  

Лідер ВО „Свобода” Олег Тягнибок одразу озвучив вимогу звітування Олійника і за 2005 рік, оскільки протягом цього періоду спостерігався найбільший в промисловості і сільському господарстві області.  

У фракції УНП передбачалось вільне голосування, а, за словами лідера фракції УНП Олекси Гудими,  діяльність губернатора не отримає жодної юридичної оцінки, оскільки голосів не вистачить на те, щоб визнати роботу губернатора незадовільною чи взяти її до уваги.  

Подібну думку висловив заступник голови Львівської обласної ради від „Нашої України” Микола Горинь (Рішення щодо звіту голови ОДА не буде прийняте, оскільки жодна політична сила не набере більшості. В такій ситуації найкомпроміснішим варіантом стало б прийняття звіту до уваги, оскільки з 1 січня 2007 року із вступом в дію нового закону „Про місцеве самоврядування” відбудеться формування нової структури влади в області.)  

Фракція „Пора” наразі не визначилась зі своїм позитивним чи негативним ставленням до звіту Олійника. Заступник голови облради від цієї політичної сили Лев Захарчишин лише наголосив на врахуванні конкретної роботи і політичної ситуації в області, а не на особистісному ставленні членів партії до губернатора. Остаточне ж рішення буде прийнято після зустрічі з Петром Олійником.  

Після отримання звіту і ознайомлення з ним „Наша Україна”, БЮТ, УНП і ВО „Свобода” висловилися критично щодо його змісту, але позиції стосовно наступного голосування не змінили.   

2. Оцінка діяльності Петра Олійника на місцях  

В районах, як правило, діяльністю губернатора задоволені, причому, якщо районні ради по-різному характеризують зміни на місцях, враховуючи і позитивні, і негативні моменти, то серед голів райдержадміністрацій спостерігається одностайність щодо блискавичних управлінських якостей губернатора, що втілюються в досягнутих результатах. Зрештою, це й зрозуміло, адже голови РДА – безпосередні підлеглі Петра Михайловича.  

Серед позитивів діяльності П. Олійника було відзначено наступне:  

фінансування потужних проектів;  
збільшення інвестицій;  
угода з НАК „Нафтогаз”;  
газифікація районів області;  
побудова на Львівщині чотирьох мостів;  
відкриття прикордонних переходів в Нижанковичах і Мшанці.  

Проте не врахованих моментів теж вистачає:  
недостатня увага до фінансування ремонту доріг в селах;  
проблема оплати праці працівникам в апараті Рад і РДА;  
гальмування будівництва прикордонного переходу в Нижанковичах;  
недостатнє фінансування сільських закладів культури і шкіл.  
Все ж таки рішення щодо звіту губернатора прийматимуть депутати обласної ради, а тому думка райоів визначального впливу на голосування не матиме.  

На сьогодні в обласній раді налічується 120 обранців: 42 – фракція БЮТ, 20 - фракція НСНУ, 11- фракція НРУ, 9 – фракція УНП, 10 – фракція ВО „Свобода”, 9 – фракція „Пори”, 7 – фракція КУНу „Національний вибір”, 6 - фракція ПППУ, 5 - фракція  ХДС. Достеменно відомо, що партії блоку „Наша Україна” позитивно стосовно звіту губернатора, а БЮТ і ВО „Свобода” – негативно, тобто в ідеалі 49 проти 52.    
А це означає, що кінцевий результат буде залежати від УНП і „Пори”, які своєї позиції наразі не озвучили...   Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня