КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

„Кадри вирішують все…?” або як Віктор Андрійоич мобілізує залишки владного ресурсу
17.10.2006

By: Назар Горін, КуПол

Безсумнівно, останні події, що розгортаються в просторі українського політикуму, засвідчують той факт, що нація знову ж таки перебуває, затамувавши подих, в стані очікування. Хоча, доречно, було б зауважити для пересічного українця це не вперше, і як свідчать події, не в останнє.   Мабуть вирішальна битва двох важковаговиків української політики, уособлень ідеалів двох берегів Дніпра не за горами. Переможе той, хто виявиться кращим стратегом і зуміє зоорганізувати навколо себе професійніші і що найголовніше вірні своєму васалу кадри.А тим часом події розгорталися в наступному ключі. Перші спроби демонстрації сили з боку Віктора Федоровича, такі як випади, що „не відповідали духові Універсалу”, стосовно мови і зовнішньої політики, породили початковий етап протистояння, який можна означити як публічно-декларативний, що мав характер телевізійних виступів і відбився луною гучних заяв та не більше...

Другий етап протистояння можна окреслити як правовий.
Намагання взяти під свій контроль призначення і звільнення губернаторів прем‘єром, призвело до „ перегляду” в руслі пошуку прогалин, основних законодавчих актів, що регламентують права Президента і чільника Кабміну після Конституційної реформи. Цей етап ознаменувався ще й виступами міністра Кабінету Міністрів пана Лавриновича і, зокрема, його трактуванням проектом закону про Кабмін з явним перекроюванням влади у сторону Віктора Федоровича.

Однак міністр юстиції пан Зварич нагадав Януковичу, межі його (прем‘єра) повноважень, окреслені лише правом подання на затвердження або звільнення голів ОДА, а як поступати далі -вирішує Президент.  До речі цим випадом Зварич неабияк розлютив Януковича і останній не вперше нагадав міністру юстиції його місце, що після останнього демаршу, не підкріплене жодними домовленостями в межах планованого ширококоаліційному уряду.

Интересные новости

Цікавим фактом у протистоянні навколо губернаторів є те, що насправді кадрові зачистки є доконаним явищем післявиборчого і міжвиборчого синдрому українського політичного простору і часів „правління” Кучми і Ющенка (згадаймо хоча б масову ротацію голів ОДА після президентських виборів 2004 р., що прийшла під гаслом тотального очищення влади), але теперішню ситуацію слід розглядати в руслі протистояння гілок влади за перерозподіл в першу чергу виконавчої влади у країні.

Ось у цьому й інноваційність погляду, здавалося б на звичну з минулого ситуацію. Демонстративним, в рамках цього етапу був крок уряду, який повернув скріплені президентським підписом закони, посилаючись на так званий європейський досвід контрасигнації (обов‘язкового затвердження поданих президенту на підпис законів, прем‘єрським і профільним міністром „автографом”).

І, зокрема, найдинамічніше розвивався третій етап, який можна було б „охрестити” кадрово-ротаційним. Слід віддати належне і Віктору Андрійовичу, який не став посилатися на свій попередній досвід – очікування, а спробував мобілізувати на ключових посадах вірні йому ( президенту ) сили і таким чином спробувати протиставити „своїх„ донецькому угрупуванню Януковича.

Якщо в Секретаріаті і справді було вдало поєднано, модифікуючи слова голови Київської ОДА Віри Ульянченко, Віктора Балогу „закарпатського опорівця” часів режиму Даниловича і успішного бізнесмена, людину влади екс-міністра економіки пана Яценюка, то місце голови РНБО, яке обійняв „донецький” (але інший „донецький) Віалій Гайдук можна трактвати к реалізацію стратегії на створння противаг угрупуванню на Грушевського приочому в останьому випадку з того ж таки „донецького” матеріалу. Цікавий хід, якщо саме такою дійсон була логіка призначень...

Такий підбір особистостей і ключових посад, враховуючи не допризначення радником Балоги екс-заступника Медведчука в АП часів Кучми п.Базіва справді може свідчити, що Віктор Андрійович вирішив скористатися стилем, у свій час успішно апробованим його попередником Леонідом Даниловичем в плані створення противаг.

Однак, перед нами і далі риторично звучатиме питання: наскільки послідовним виявиться Віктор Андрійович задекларованим спробам створити баланс політичних ваг, чи й далі діятиме за своєю власною, мало кому зрозумілою президентською логікою...Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня