КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

НСНУ: тайм-аут довжиною в кілька варіантів
23.10.2006

By: Назар Горін, КуПол

Подією минулого тижня без всякого сумніву можна назвати з‘їзд партії Народний Союз „ Наша Україна”. Інтерес викликав не сам факт уже напередодні анонсованої в усіх таблоїдах події, як наростання внутріпартійної кризи і як наслідок гіпотетичних сценаріїв подальшої генези цієї структури.   Ключові „меседжі” розгорталися навколо виступу почесного голови партії Віктора Андрійовича Ющенка, який у своєму зверненні до делегатів виступив з різкою критикою курсу, що проводиться керівництвом партії і не „оминув увагою” голову політради Романа Безсмертного.Як наслідок, пан Безсмертний здав повноваження і посада голови політради та й увесь керівний склад залишилися за бортом провладного в минулому політичного „ крейсера”.

Трьохтижнева перерва, до якої закликав президент, своєю метою матиме кардинальне оновлення як самої структури так і обличь, що в минулому її представляли.

То ж полем нашого зору у цій публікації буде розгляд ключових варіантів розгортання наступного подієвого ряду, пов‘язаного з майбутнім партії НСНУ.

Від того, хто очолить цю структуру, залежить, який напрямок як у сфері співпраці з „регіонами”( від якої Ющенко до останнього  не відмовляється ), так і у площині розгортання відносин з опозиційною БЮТ, буде обрано. Розглядаючи гіпотетичних представників на посаду голови політради, можна вибудувати своєрідну пентаграму прізвищ:

№1: Арсеній Яценюк, як люблять говорити в пресі -„улюбленець президента”.


До політичних дивідендів цієї постаті можна віднести: професіоналізм, незаплямована репутація, мобільність та відданність.


Однак з його постаттю пов‘язують і сумнівні фінансові операції, що прооводились за перебування пана Яценюка на посаді міністра економіки в уряді Єханурова, та й сама структура партії і партійне життя як сфера діяльності надто віддалені від молодого технократа. До речі, як висловився сам пан Арсеній „Українській правді”: "Я поки ще не став навіть повноцінним членом партії".

Однак,  якщо би заступник Держсекретаря і справді очолив партію можна було б очікувати інноваційного розвитку, кадрову зачистку, але це все насамперед в ключі бачення Президента.

 

№2: Юрій Єхануров. Досвідчений політик, людина з досвідом як організаційної, так і управлінської роботи. Однак на сьогодні його ресурс політичних інновацій виглядає вичерпаним. Виникає великий сумнів у спроможності екс-прем‘єра запропонувати курс „реанімування” структури керівництва, і самої партії.


Єдиним дивідендом для президента в цій постаті залишалася б можливість дати нового імпульсу переговорному процесу з антикризовою коаліцією.

 

№3: Знову ж Юрій, але цього разу Луценко. Фігура знакова, очільник МВС, організатор акції „ Ураїна без Кучми”, полум‘яний помаранчевий революціонер. З Юрія Віталія на чолі партії вийшов б хороший PR-бренд, який своїм іміджем спромігся б підтягнути рейтинг НСНУ ледь не до висот БЮТ.


Однак йому готувалася інша доля: по-перше пан Луценко за критичним сценарієм розвитку ситуації навколо НСНУ (тобто виходу з партії Ющенка як почесного голови ), мав очолити і „витягнути” в простір політичного Олімпу зовсім нову політичну структуру; й по-друге за умов, якби і став головою політради саме НСНУ, курс Луценка і Ющенка стосовно співпраці з „регіонами” явно б дисонував.

 

№4: Микола Катеринчук. Людина, якій відома уся організаційна структура партії, яка стоїть біля витоків її заснування,  до якої позитивно ставляться члени НСНУ (мова нем йде про провід партії, а про некерівне співтовариство, яке становить опору на регіональному рівні). Чого тільки значить скандування представників Сумсько, Львівської та Харкіської областей. Прізвища пана Миколи під час з’їзду.

Однак є одне але: пан Катеринчук позитивно оцінює співпрацю з БЮТ, як опозиційною силою, і що головне  у ролі НСНУ як „молодшого брата”, через що (доречі і не тільки) славиться несприйняттям збоку Президента.

 

І нарешті найслабкіший варіант, №5: Переобрання пана Безсмертного. Однак тоді, анонсована Ющенком в суспільстві, боротьба з „любими  друзями”, виявиться не більше як маніпулятивним прийомом, на що Віктор Андрійович в даному аспекті абсолютно не готовий себе наражати.

 

Наразі зрозумілим залишається одне: НСНУ отримав шанс на продовження своєї генези зважаючи на необхідність Президента мати опору в парламенті. А подальше майбутнє партії в першу чергу залежить від суб‘єктивного фактора:  хто її очолить, а меншою мірої від об‘єктивного: кон‘юктури політичного середовища.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня