КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Тайм-аут по-нашоукраїнськи або Невдала спроба партійного „переродження”
15.11.2006

By: Назар Горін, КуПол

Трьохтижневий нокаут, в який відіслав, за результатами виступу на з‘їзді „ Нашої України” Президент „любих друзів”, що уособлювали партійне керівництво, виявився аж ніяк не перемогою захопливого двобою в ключі партійних змін, а черговою відстрочкою перед необхідністю реанімування партструктури.   Ведучий з‘їзду, як іронічно назвала його „ Українська правда”, - головний „любий друзь” Петро Порошенко, поводив себе впевнено й почасти з елементами нахабності, з огляду на сам факт уже дискримінованості постаті Петра Олексійовича.З‘їзд був розпочатий з оптимістичної заяви про оскарження політреформи і остаточний перехід в опозицію, чого до останнього не бажав Президент. Доречі, почесний голова так і не прибув на з‘їзд, мабуть апріорі уже відомий з анонсом подій, які мали розгортатися Віктор Андрійович в зайвий раз не бажав демонструвати свою безпорадність.
  Тональність розмов задавали пан Порошенко і „компанія”, Роман Безсмертний „відмолював гріхи за вчинені прорахунки” перед однопартійцями, очікуючи індульгенції, переводячи „стрілки” на зовнішню кон‘юктуру, мовляв - агресивна , дискрімінаційна політика БЮТу зумовила такий відсотковий поріг партії на парламентських виборах 2006 року.
   Цікавим видався виступ Юрія Луценка, який в якості офіційно запрошеного представника відвідав з‘їзд і висловив готовність навесні очолити зміни в партії. Звичайно, постає питання чи такі будуть!?
   Однак серед хвилі розбурханих подій, ключові меседжі для суспільства можуть бути окреслені таким чином.
   Очікуваних змін не відбулося, і більше того - чи після цього                  з‘їзду доведеться таких чекати...В чому ж причина? Їх кілька:
- це непослідовність в діях президента, який в черговий раз демонструє свою покладистість і „леопольдову” позицію;
- анонсовані бажані ротаційні зміни, яких бажав Президент не підтримали самі суб‘єктиякі мали внести свою лепту у загальну справу ( заяви про гіпотетичну можливість Яценюком очолити раду партії сам Яценюк прокоментував занадто в‘яло і знеособлено);
- існування партійного „кокусу”- олігархічного осередку, що займає чільні позиції, контролює структуру і просто так не віддасть важелів управління легітимним джерелом влади;
- Микола Катеринчук не продемонстрував вміння очолити зміни, і взяти владу, що йшла йому в руки (хоча не слід не забувати, що окрім влади, він би отримав у спадок напівзруйновану структуру під своє чесне ім‘я і відповідальність.
- не слід списувати й „любих друзів”, які продемонстрували готовність відстоювати „себе” і „свої позиції” в партійній структурі, що, як свідчать результати з‘їзду, їм вдалось.
   А тим часом зміни до статуту, які б передбачали появу в партії повноцінного голови, не пройшли. Очевидно, що у цьому були свої зацікавлені, бо кому ж потрібна централізована європейського типу партійна структура з чітко регламентованим курсом і позицією – дерибан же ж не як ніщо інше породжує „справжню свободу дій і вільнодумства”!
   Відтак ситуація залишилися у підвішеному стані, за щослід віддати належне напористості Порошенка і Ко., які в черговий раз зуміли „вийти сухими з води” і залишитися „при справах”.
   В той же час вже у понеділок, 14 листопада  пан Катеринчук заяввив  про складання партійного квитка. Це може означати одне: на проекті „Наша україна” з боку президента, його Секретаріату і нового оточення ставитеметься „політична крапка”. Форсування політичного простору за допомогою нового проекту віддано у руки новим президентським „друзям” – Яценюку, Балозі, Луценку.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня