Трьохтижневий нокаут, в який відіслав, за результатами виступу на з‘їзді „ Нашої України” Президент „любих друзів”, що уособлювали партійне керівництво, виявився аж ніяк не перемогою захопливого двобою в ключі партійних змін, а черговою відстрочкою перед необхідністю реанімування партструктури.
Ведучий з‘їзду, як іронічно назвала його „ Українська правда”, - головний „любий друзь” Петро Порошенко, поводив себе впевнено й почасти з елементами нахабності, з огляду на сам факт уже дискримінованості постаті Петра Олексійовича.
|  |
З‘їзд був розпочатий з оптимістичної заяви про оскарження політреформи і остаточний перехід в опозицію, чого до останнього не бажав Президент. Доречі, почесний голова так і не прибув на з‘їзд, мабуть апріорі уже відомий з анонсом подій, які мали розгортатися Віктор Андрійович в зайвий раз не бажав демонструвати свою безпорадність. Тональність розмов задавали пан Порошенко і „компанія”, Роман Безсмертний „відмолював гріхи за вчинені прорахунки” перед однопартійцями, очікуючи індульгенції, переводячи „стрілки” на зовнішню кон‘юктуру, мовляв - агресивна , дискрімінаційна політика БЮТу зумовила такий відсотковий поріг партії на парламентських виборах 2006 року. Цікавим видався виступ Юрія Луценка, який в якості офіційно запрошеного представника відвідав з‘їзд і висловив готовність навесні очолити зміни в партії. Звичайно, постає питання чи такі будуть!? Однак серед хвилі розбурханих подій, ключові меседжі для суспільства можуть бути окреслені таким чином. Очікуваних змін не відбулося, і більше того - чи після цього з‘їзду доведеться таких чекати...В чому ж причина? Їх кілька: - це непослідовність в діях президента, який в черговий раз демонструє свою покладистість і „леопольдову” позицію; - анонсовані бажані ротаційні зміни, яких бажав Президент не підтримали самі суб‘єктиякі мали внести свою лепту у загальну справу ( заяви про гіпотетичну можливість Яценюком очолити раду партії сам Яценюк прокоментував занадто в‘яло і знеособлено); - існування партійного „кокусу”- олігархічного осередку, що займає чільні позиції, контролює структуру і просто так не віддасть важелів управління легітимним джерелом влади; - Микола Катеринчук не продемонстрував вміння очолити зміни, і взяти владу, що йшла йому в руки (хоча не слід не забувати, що окрім влади, він би отримав у спадок напівзруйновану структуру під своє чесне ім‘я і відповідальність. - не слід списувати й „любих друзів”, які продемонстрували готовність відстоювати „себе” і „свої позиції” в партійній структурі, що, як свідчать результати з‘їзду, їм вдалось. А тим часом зміни до статуту, які б передбачали появу в партії повноцінного голови, не пройшли. Очевидно, що у цьому були свої зацікавлені, бо кому ж потрібна централізована європейського типу партійна структура з чітко регламентованим курсом і позицією – дерибан же ж не як ніщо інше породжує „справжню свободу дій і вільнодумства”! Відтак ситуація залишилися у підвішеному стані, за щослід віддати належне напористості Порошенка і Ко., які в черговий раз зуміли „вийти сухими з води” і залишитися „при справах”. В той же час вже у понеділок, 14 листопада пан Катеринчук заяввив про складання партійного квитка. Це може означати одне: на проекті „Наша україна” з боку президента, його Секретаріату і нового оточення ставитеметься „політична крапка”. Форсування політичного простору за допомогою нового проекту віддано у руки новим президентським „друзям” – Яценюку, Балозі, Луценку.
|