КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Як це було, або Історія на помаранчевому фоні з Нестором Шуфричем
11.01.2005

By: Вікторія Петрова, Інститут масової інформації

За півгодини до закінчення терміну, відведоного для оприлюднення офіційних результатів виборів Президента, Центральна виборча комісія визнала переможцем виборів Віктора Ющенка. Те, як це відбувалося, разюче відрізнялося від оголошення попереднього переможця Януковича 25 листопада 2004.   Якщо у листопаді Ківалов відмовився розглядати скарги сторін на хід виборів, то цього разу Давидович витратив на це весь відведений законом термін – 15 днів.   Тоді Ківалову довелося читати протокол з результатами виборів під скандування журналістами дуже промовистого слова “Ганьба”. Нині Давидович не дозволив виявиляти емоції всім присутнім аж до остаточного завершення процесу оголошення. І лише коли члени комісії залишили залу засідань, там розвішали померечевий прапор і почали скандувати “Ющенко!”Загалом історичне оголошення третього Президента Україна було схоже на добротне шоу, яке ще й було цікаво дивитися, принаймні, новорічні шоу на українських телеканалах не склали б йому конкуренції.
   Розгляд питання розтягся у часі на сім годин, члени комісії прискіпливо зіставляли і зачитували кожну цифру, журналісти і депутати відверто куняли.
   На вулиці зібрався пікет – десь біля 15 осіб протестували проти оголошення результатів ЦВК. Така цифра проти мільйонів людей на вулицях у листопаді. Віктора Януковича, який досі апелює до факту підтримки його кандидатури мільйонів людей, стало по людськи шкода.
   Вже з дев”ятої і цей пікет розсмоктався, а до ЦВК почали підтягуватися депутати, чим викликали певне здивування у охоронців на вході: “Ти ба, і депутатам у такій порі не спиться”.
   Однак люди з фракцій Наша Україна, БЮТ та соціалістів все підходили. Для кожного це був шанс знову долучитися до історії, бо результати були відомі давно і жодної інтриги в оприлюдненні офіційних даних не могло бути.
   Вже добре знану пісню про “мільйонів виборців, що не змогли проголосувати” затягнув не менш знаний Нестор Шуфрич. Виглядало так, ніби штаб Януковича спеціально відрядив Нестора Івановича до Центральної виборчої комісії, аби трохи тішити запрацьованих членів комісії його вельми комічними виступами.
   Спочатку Ярослав Давидович трохи познущався з письмового запитання Шуфрича, у якому було “апеляційний суд залишив у силі рішення Верховного суду”, що само по субі є правовим нонсенсом, бо найвищою судовою інстанцією є Верховний суд.
   А під час заключної промови представника кандидата, який взявшись описувати “небезпечний прецедент, коли на результати виборів впливає революційна ситуація, що визнали політологи та доктор історичних наук Володимир Литвин і навіть Петро Порошенко, коли у мій день народження заявив, що на революцію було зібрано 20 мільйонів гривень” (це цитата із сумбурного виступу Нестора Шуфрича), Ярослав Давидович навіть пожартував про ноту МЗС, оскільки Шуфрича у промові занесло аж на приклад Грузії.
   Втім, виступ такого полум”яного промовця, не справив достатнього враження на членів комісії, з яких тринадцять проголсоували за рішення визнати Ющенка обраним Президентом України, а двоє утрималися з власною особливою думкою, очевидно, продиктованою колишньою належністю до певної партії, що разом із Януковичем останім часом надто опікувалася правами інвалідів.
   Той же Шуфрич знову заявив про свою “одну чотирьохсотдесяту” частину провини за смерть людей на дільниці. В результаті він же покинув залу засідань одним із перших, тільки його помічниця була чомусь із помаранчевим шарфиком...
   На прощання Шуфрич пообіцяв звернення до Верховного суду зі скаргою про невизнання офіційних результатів виборів. Після десятків проколів із оформленням скарг та щодо їх змісту, штаб Януковича вже, напевно, не довіряє власним юристам, і, за словами Шуфрича, вирішив потратитися на послуги поки не відомої швейцарської юридичної фірми, яка ніби має значний авторитет.
   Але найцікавіше, Шуфрич не виключив, що Янукович звертатиметься і до Європейського суду з прав людини. Вочевидь, ця справа там розтягнеться на довгі місяці, і це ніяк не впливатиме на формування нової влади в Україні. Однак, це даватиме певні політичні преференції Януковичу, який тепер зможе не визнавати весь цей час нового Президента і на цьому будуватиме свою виборчу кампанію до парламенту. Тепер питання, чи приймуть суди його скарги до розгляду.
   ЦВК на 14 місяців перестає бути місцем паломництва журналістів, в центрі уваги знову Верховний суд.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня