КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

День Свободи
23.11.2006

Прем’єр-міністр Віктор Янукович не з’явився на прийняття до президента у Маріїнському палаці з нагоди святкування річниці помаранчевої революції.   Як повідомляють журналісти, акредитовані на захід, прем’єр так і не прибув, попри те, що у Маріїнському палаці були присутні його охоронці та представники прес-служби.   Водночас на святкуванні був присутній голова Верховної Ради Олександр Мороз, а також помаранчеві міністри. Крім них на урочистому заході також були Юрій Луценко, Віктор Пинзеник, Олег Рибачук, Тарас Стецьків, Роман Безсмертний та політрада «Нашої України» майже у повному складі.Глава секретаріату президента Віктор Балога зі своїм заступником Арсенієм Яценюком, розмовляючи між собою, дуже сміялися і під кінець розбили келихи.
   Від БЮТ журналістам вдалося помітити лише Володимира Яворівського. Член «Нашої України» Руслана Лижичко прийшла на свято у джинсах у супроводі невідомого чоловіка з оселедцем на голові. Вони принесли із собою щось на кшталт маленької клітки, з пов’язаною на неї помаранчевою стрічкою.
   Депутат пояснила, що це є австрійська патронна скринька часів Першої світової війни. За її словами, вона вирішила подарувати її президенту Віктору Ющенку, тому що, на її думку, «це є дуже символічним, оскільки українська революція відбулася без крові».
   На скриньку, за словами Руслани, вона пов’язала ту саму стрічку, з якою вона оголосила про своє голодування на Майдані 2004 року.
   При цьому депутат зізналася, що не дуже любить офіційні заходи, тому залишила святкування, випивши келих шампанського.
   За словами акредитованих журналістів, так само вчинили більше половини запрошених.
   На святкуванні річниці помаранчевої революції звучали українські пісні в академічній обробці у виконанні оркестру.
   Журналісти «Української правди» не були акредитовані на урочисте прийняття у Маріїнському палаці, оскільки, за словами представника прес-служби глави держави Лариси Мудрак, український Інтернет перебуває поза правовим полем.
   Інший епізод - міліція зупинила біля Верховної Ради декілька сотень активістів «Пори», УНА-УНСО та інших правих партій і організацій, які намагалися підійти до Маріїнського палацу. Вони скандували «Ющенко! Ющенко!», однак міліція зупинила їх біля Верховної Ради і далі не пропускала.
  Президент України Віктор Ющенко сказав на прийомі в Маріїнському палаці з нагоди Дня Свободи, що курс України на демократію є незворотним. Про це глава держави.
   Він привітав присутніх з великим для України святом – Днем Свободи.
   Президент наголосив, що два роки тому українці здійснили революцію не лише на вулицях і майданах, а й у своїх душах і серцях. «Я з приємністю вітаю в цій залі кожного, хто мав причетність до нашої спільної перемоги, утвердження в Україні свободи», - наголосив Президент. Він підкреслив, що одним з його переконань є те, що сьогоднішнє свято належить всій Україні, всім українським громадянам, незалежно від їх поглядів. «В цьому дні присутній дух нашої боротьби за незалежність і свободу упродовж багатьох століть. День Свободи об’єднує нас і водночас закладає зв’язок між нашим часом і найближчими злетами українських національних змагань», - підкреслив Президент.
   Він відзначив, що українці є нацією вільних людей. «Свобода - як чисте повітря усвідомлюєш і відчуваєш її тільки лише, якщо її бракує», - підкреслив глава держави. Ющенко сказав, що пишається тим, що Україна сьогодні по праву належить до числа вільних народів світу. Він зауважив, що пам’ятає як захоплювався світ мирними подіями на українському майдані. «Наш народ дав світові унікальний приклад шляхетного і переможного повстання за свободу», - підкреслив він. Він від імені українського народу висловив вдячність міжнародній спільноті за підтримку вибраного Україною курсу. «Світ підтримав нас і ця підтримка додає нам сили для оновлення і відродження України», - підкреслив Президент. За його словами, в дні Помаранчевої революції наша держава визначила демократичний шлях. «Сьогодні ми йдемо ним, долаючи перешкоди і наша дорога є незворотною. Я, як глава держави, підтверджую незмінність курсу національних демократичних і ліберальних реформ. Кажу це твердо і однозначно – повернення назад не буде. Народ стоїть на сторожі своєї свободи», - підкреслив Президент. Він підкреслив, що багатьох українців і друзів України за кордоном помаранчеві події назавжди залишаться яскравим і теплим спогадом. Він підкреслив, що «сила та енергія цих днів зміцнює наші сили. Ми вміємо перемагати і досягати успіху».
   У свою чергу голова Верховної Ради України, лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз сказав журналістам на офіційному прийомі в Маріїнському палаці, присвяченому Дню Свободи, що СПУ може стати центром об’єднання демократичних сил.
   Коментуючи вчорашню заяву Президента України Віктора Ющенка щодо створення нового політичного проекту, Мороз зазначив, що спочатку треба розібратись, яке значення вкладається в поняття демократичні сили. «Соціалістична партія завжди була демократичною силою з часу її створення, таким чином вона може об’єднувати всіх», - наголосив він.
   Нагадаємо, вчора в інтерв’ю трьом українським телеканалам Президент України сказав, що виступає за консолідацію демократичних сил на базі нового політичного проекту.
   А в цей час міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, перебуваючи в київському кафе «Кофіум» сказав журналістам, що сумнівається в організації в майбутньому акцій протесту, подібних до Помаранчевої революції.
   Разом з міністром там були присутні також депутати Верховної Ради Микола Томенко, Микола Катеринчук, В‘ячеслав Кириленко, заступник голови партії «Реформи і порядок» Володимир Філенко і радник Президента Тарас Стецьків. «Я не думаю, що можна увійти в річку втретє», - сказав він.
   Луценко наголосив, що в день святкування другої річниці Помаранчевої революції зібралися політики, які виступали тоді на Майдані, з метою пригадати часи Помаранчевої революції.
   «Тут зібралися люди, які дійсно робили команду... Ми хочемо тут цими зборами продемонструвати - для нас не важливо, хто в якій фракції, хто на якій посаді або без неї. Для нас важливо, що нас об’єднує минуле і майбутнє, для нас очі Майдану не є пустими словами, тому ми тут», - сказав Луценко.
   Микола Томенко сказав журналістам, що, попри все, що відбулося за останні роки в країні, люди повинні знати, що на майдані Незалежності стояли не дарма.
   «Суспільство захотіло змінити своє життя... Всупереч всім речам ми все-таки хотіли, щоб ці люди знали, що вони не дарма це робили», - сказав Томенко.
   На його думку, акції протесту, подібні тим, які відбулися під час президентських виборів 2004 року, через деякий час можуть повторитися.
   «Якщо суспільство дозріє до таких дій, то це може бути», - сказав Томенко.
   На думку Катеринчука, політики повинні вийти на майдан Незалежності в день святкування річниці Помаранчевої революції, щоб покаятися перед людьми.
   «Я переконаний, що політики заборгували суспільству... Це день для того, щоб покаятися перед людьми, але руки опускати не можна..., це Майдан майбутнього України», - сказав Катеринчук.
   Своєю чергою Стецьків підтримав думку Катеринчука про необхідність подальшої боротьби за демократію в країні і наголосив, що Помаранчева революція залишиться в серці кожного з них.
   «Те, що ми почали на Майдані два роки тому, ми ще не закінчили... У нас помаранчевий колір всередині», - сказав Стецьків.
   Микола Катеринчук перед цим виступив на Майдані перед учасниками мітингу. Він пояснив, що пішов з «Нашої України» через те, що вона не відстоювала ідеали Майдану.
   У своєму виступі Катеринчук зазначив, що вийшов з «Нашої України» тому, що партія не відстоює інтереси Майдану, а він хоче і надалі захищати інтереси тих, хто восени 2004 року намагався зробити Україну кращою.
   Катеренчук також закликав: «Я прошу вас приєднатися до нової партії демократичного спрямування, яка має на меті приєднання України до Європейського Союзу».
   Після закінчення виступу, шанувальники вручили депутатові дерев’яну булаву.
   В той же час незадовго до виступу Катеринчука на Майдані з’явився намет з прапорами Єврсоюзу і прапори з невідомою символікою. За неперевіреними відомостями, намет розбили прихильники Катеринчука, а невідомі прапори є символом майбутньої політичної сили, про створення якої він заявив після виходу з НУ.
   Сьогодні ж таки, у День Свободи, президент Віктор Ющенко провів зустріч із міністром закордонних справ, головою Народного руху Борисом Тарасюком та головою Української народної партії Юрієм Костенком. Головною темою розмови були шляхи об’єднання патріотично-демократичних сил України правого спрямування та співпрацю УНП та Народного руху.  У прес-службі зазначають, що зустріч відбулася на прохання лідерів двох партій.
   Нагадаємо, у 2005 році Президент Віктор Ющенко заснував День Свободи для утвердження свободи і демократії, виховання почуття національної гідності, а також враховуючи історичне значення подій осені 2004 року.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

За матеріалами: proUAКореспондент.net«Українська правда». Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня