КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

ЯНУКОВИЧ І ЯНКІ: Виступаючи у США, прем’єр поставив Європу і США вище від Росії
6.12.2006

By: Євген Кузьменко, proUA

Візит Віктора Януковича в США щойно почався, а несподіванок уже хоч греблю гати. Опинившись по той бік Атлантичного океану, український прем’єр почав говорити речі, яких ніколи б не насмілився сказати у Києві, не кажучи вже про Донбас і Крим. Зате президент Ющенко і «недовідставлений» Партією регіонів міністр закордонних справ Тарасюк можуть бути задоволені: більшість пунктів, викладених в президентських директивах, Янукович виконав. Втім, не без спроб перетягнути на себе ковдру з інших питань...Колаж: proUA

Почнемо із зовнішньої політики.  Виступаючи у Вашингтонському Центрі стратегічних досліджень США, Віктор Федорович розставив пріоритети України в цій сфері. Ось що сказав прем’єр:

- На міжнародній арені українським лідерам необхідно стояти пліч-о-пліч, покращуючи імідж держави.
   Тим більше що, за великим рахунком, нам нема про що сперечатися. Адже саме у сфері зовнішньої політики є спільне бачення – європейський вибір як ключовий зовнішньополітичний пріоритет України.
   Також всі розуміють важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства із Сполученими Штатами і особливого партнерства з НАТО.
   І я ще не зустрічав політиків, які б виступали проти розвитку дружніх відносин з Росією
, -  кінець цитати.

Отже, в програмній, приреченій на багатократне цитування промові прем’єр-міністр України і лідер Партії регіонів поставив Росію на третє місце в таблиці зовнішньополітичних векторів руху своєї країни. Порівняйте лексику: Європа – «ключовий зовнішньополітичний пріоритет»; США і НАТО – стратегічне і особливе партнерство; Росія – розвиток дружніх відносин.

На тлі перших двох пунктів третій виглядає нічого не вартою дрібницею. «Розвивати дружні відносини» Україна, як демократична держава, повинна з більшістю країн планети Земля. Відсутність таких відносин вже означає напівворожі наміри.

Чому ж прем’єр висловився таким чином? Ну гаразд, довелося озвучувати злощасні президентські директиви, та й виглядати русофілом, перебуваючи у світовій імперії №1, також не з руки. І потім, хіба про ці директиви не можна буде швидко забути так само, як забули про Універсал національної єдності наступного дня після його підписання?

Так-то воно так. Але й ці аргументи не пояснюють, чому в «списку Януковича» Росія – на третьому місці. Адже в президентському тексті директив від прем’єра вимагали лише «приділити пріоритетну увагу підтвердженню незмінності зовнішньополітичного курсу України на продовження курсу євроінтеграції з перспективою вступу України до Євросоюзу і розвитком взаємовигідної співпраці з НАТО». Ніхто не спонукав прем’єра звеличувати одних партнерів, «опускаючи» інших.

Тим більш несподівано прозвучало те, що прозвучало. По суті Партії регіонів слід було б після повернення влаштувати своєму лідеру (і автору його спічів) серйозну «профілактику», Кремлю – висловити рішуче «фе», а комуністам – влаштувати істерику в сесійному залі парламенту. Про «біло-синіх» виборців в Донецьку, Харкові, Луганську, Феодосії і говорити годі.

У зв’язку з цим особливої двозначності набуває вимовлена прем’єром в столиці США фраза: «У Києві, Москві, Вашингтоні, Брюсселі ми говоримо одною мовою – мовою національних інтересів України».

Хочеться поправити Віктора Федоровича: мова, можливо, і одна, але ж слова різні. Наприклад в ході недавнього візиту прем’єр-міністра до Москви пан Янукович, як повідомляє "Коммерсант", радісно повідомив Володимиру Путіну, що в Україні «думають про єдиний економічний простір».

На щастя (або на жаль?), слова в українській політиці часто нічого не значать. І ось характерний тому приклад: говорячи у Вашингтоні про боротьбу з корупцією (ще одна вимога президентських директив), Віктор Федорович проголосив себе мало не головним борцем з корупціонерами. «Ми вже зробили перші кроки, - сказав прем’єр. - Мені приємно повідомити вам, що сьогодні Уряд України підпише угоду з корпорацією «Виклики тисячоліття» про відкриття граничної програми для України. Уряд також ініціював перед Президентом і РНБО розгляд цього питання як першочергового на засіданні Ради в грудні».

З боку це виглядає чарівно: чесний і рішучий Янукович «тисне» на нерішучого Ющенка: дамо, мовляв, відсіч корупції! А ми сушили голови , чому це кілька днів тому прем’єр раптом публічно вимагав від Президента «настроїти» Радбез проти корупції? Виявляється, для того, щоб ефектно виглядати на тлі Президента в очах «заокеанських друзів».

Заочне змагання з Віктором Ющенком виявилося і в тій частині промови Януковича, де він коментував питання вступу України до СОТ.

«Потужний позитивний сигнал, який іноземні інвестори і вся світова громадськість в цілому отримає найближчим часом, - це вступ України до СОТ, - повідомив Віктор Федорович. – Про необхідність вирішення цього питання велися нескінченні дебати. Але саме наш уряд зробив потужний фінішний ривок. Ми визначили реальний графік співпраці з Верховною Радою, її парламентською більшістю щодо ухвалення необхідних законів і дотримувалися його. На сьогоднішній день ми практично завершили цю роботу. З двадцяти необхідних законів залишається прийняти в останньому читанні лише два».

Загалом, якщо судити із слів Януковича, Президент і його політичні союзники виявилися не причетними і до цього процесу.

З іншого боку, Віктор Федорович в усьому незграбно демонстрував, що вони з Віктором Ющенком - не розлий вода. «Адже за великим рахунком у всіх нас – уряду, Верховної Ради, Президента (зверніть увагу на порядок перерахування! – proUA) – одна мета: поліпшити життя людей», - сказав прем’єр. «Хоча слід визнати, - додав він, - що нам все ще не вистачає мудрості і толерантності, таких, які свого часу проявили засновники США».

Цікаво, чи слід розуміти ці слова таким чином, що Україна, за хронологією Януковича, живе зараз десь між Джорджем Вашингтоном і Диким Заходом? В такому разі попереду у нас анексія Техасу, американо-мексиканська війна, громадянська війна між Північчю і Півднем, вбивство Президента Лінкольна, «сухий закон», Велика Депресія і ще багато всякого.

Швидше б дійти до «нового курсу» Рузвельта...Джерело: proUAНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня