КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Тимошенко і Луценко будуть працювати максимально об’єднаною і скоординованою командою
12.12.2006

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко та екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на зустрічі у суботу обговорили питання, пов’язані з об’єднанням демократичних сил. Про це Тимошенко повідомила після засідання погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій в понеділок.   За словами Тимошенко, зустріч відбулася з ініціативи Луценка. „Ми обговорили питання пов’язані з об’єднанням демократичних сил, щоб на дострокових парламентських виборах об’єднати зусилля цих сил”, - зазначила вона.За її словами, Луценко не планує розколювати демократичні сили, а навпаки намагається працювати в системі максимального єднання.

Крім того, Тимошенко зазначила, що Луценко намагається знайти своє місце „так, щоб не розколоти демократичні сили”.

Відповідаючи на питання, чи вступить екс-міністр внутрішніх справ в БЮТ, її лідер зазначила, що „такого рішення не було”. „Ми будемо працювати максимально об’єднаною і скоординованою командою. А також будемо намагатись наблизитися до єднання демократичних сил”, - підкреслила вона.

Тут доречно нагадати, що під час кампанії з відставки Юрія Луценка наприкінці листопада лідерка БЮТ Юлія Тимошенко зазначила, що "саме під час перебування Луценка на посаді міністра МВС кілька членів нашої політичної команди, у тому числі і я, стали об’єктами безпідставної агресії з боку керівництва української міліції. Саме міністерство за останні два роки перетворилося в шоу-структуру, яке привселюдно анонсувало арешти на телебаченні або проводило слідчі дії в прямому ефірі". 

"Досить багато питань було і з приводу морального вигляду міністра МВС, який вчора клявся, що ніколи "у його трудовій книжці не буде стояти штамп, що він працював в уряді Януковича", а вже назавтра чіплявся за крісло з усіх сил", - сказала Тимошенко.

Лідер БЮТ зазначала, що вона особисто і її політична сила не тільки не ідеалізують Луценка, але і знають "йому справжню ціну", але вони прекрасно розуміють, що Луценко - "це міністр уряду Януковича. Це, у якійсь мірі, продукт сумнозвісного компромісу між лідером Партії регіонів і Президентом України часів не менш сумнозвісного Універсалу. Тому і відправляти у відставку потрібно весь уряд Януковича, а не окремих його міністрів".

Відтак тоді на засіданні фракції БЮТ, повідомила Тимошенко, було прийнято одноголосне рішення: не підтримувати відставку Луценка з посади міністра МВС, незважаючи на якість його роботи, адже це питання винятково компетенції уряду і парламентської більшості, з якими сьогодні співпрацює Луценко.

Не відставав від Юлії Володимирівни і сам Юрій Михайлович. Буквално кілька днів (точніше - 1 грудня) тому він в інтерв’ю «КоммерсантЪ-Украина» заявивляє, що Юлія Тимошенко, будучи прем’єром, зверталася до нього щодо деяких кримінальних справ.

«Була чудова зустріч, на якій Юлія Володимирівна просила переглянути точку зору про фонд реконструкції «Артека», який украв 16 мільйонів гривень в «Укрзалізниці», - сказав Луценко. За його словами, Тимошенко просила «переглянути ставлення до людини, на чию організацію був зареєстрований фонд».

«Він був народним депутатом на той момент депутатом від СДПУ(о). Я сказав, що не буду відповідати на дане запитання, на нього відповість слідчий. І що я не збираюся робити йому ніяких указівок щодо розслідуванню справи. Якщо буде причетний хазяїн офісу – буде відповідати. Не буде причетний – не буде», - розповів Луценко.

«З іншого боку, я не буду грішити на відносини з Юлією Володимирівною, хоча вона кілька разів намагалася натиснути. Але скаржитися на тиск я не буду, тому що якщо політик скаржиться на тиск, він прогинається», - додав він.

Екс-міністр також відзначив, що Тимошенко намагалася «декілька разів» подзвонити Луценку з приводу кадрових рішень, а кілька разів з вимогою певних справ, «але їй це не вдалося».

Крім того, Луценко сказав, що, на його думку, у Тимошенко «завелося своє оточення, досить агресивне до яскравих людей». «Я б сказав, «любі мої», що вбивають їй думку про можливість створення в Україні двопартійної системи – БЮТ і Партії регіонів. Ця група поводиться як зозуля в «помаранчевому» таборі, які намагаються виштовхати всіх і радять їй стати монополістом», - сказав він. «Це пан Турчинов і низка інших людей. Я їх не сприймаю. Як і не сприймаю заклики до війни з БЮТ», - додав Луценко.

Зважаючи на такі декларації з обох сторін мабуть резонно, що спікер Олександр Мороз коментуючи сьогоднішні домовленості, заявив: "На даному етапі питання співробітництва Луценка з Тимошенко ще досить дискусійне. Мені здається, це дуже дискусійна тема, з огляду на їхнє співробітництво в Кабінеті міністрів, коли така можливість співробітництва була".

Разом з тим, Мороз не виключає, що зазначені політики можуть домовитися про співробітництво: "Нехай їм повезе в цьому відношенні". При цьому Мороз припустив, що відтоді "багато чого змінилося" і відповідно Тимошенко і Луценко знайдуть способи домовитися.

Він також не виключає, що Луценко може домовитися про співробітництво з Миколою Катеринчуком. При цьому спікер відмовився давати які-небудь коментарі щодо можливих результатів співробітництва.

Сам екс-глава міністерства внутрішніх справ Юрій Луценко пообіцяв повернутися "раптово, як Карлсон" і на прес-конференції 14 грудня, у свій день народження, розкрити подробиці своїх політичних планів.
Сам Луценко в інтерв’ю повідомив: "14 грудня, у день свого народження, зроблю публічну заяву: де буду і з ким". Екс-міністр розповів, що нудьгує за роботою в МВС і "ночами йому навіть сняться люди у формі".

Відповідаючи на питання про процес передачі справ своєму спадкоємцеві, соціалістові Василю Цушку, Луценко повідомив, що "у спадщину від нього дістався фільм". "Відразу після офіційного представлення нового глави МВС ми з Василем Петровичем зустрілися на нейтральній території, і більше 3 годин я йому розповідав про систему МВС, про реформи, про свої плани, про те, що ще потрібно зробити, - розкрив подробиці своєї відставки Луценко. - Він - звичайно, самостійний політик, йому приймати рішення, але хотілося б, щоб до деяких порад він прислухався".

Крім того, Луценко підкреслив, що не тривожиться через можливі судові позови, у які його можуть утягти деякі політики. "Так, я знаю, що зараз у прокуратурі ціла стопка заяв на мене, - повідомив Луценко. - І від Кушнарьова, і від Єфремова. Якщо всю цю історію будуть розглядати з погляду закону, то хвилюватися мені нічого". "Хоча з іншого боку, якщо ГПУ буде використовувати всі ці заяви в політичній площині, буде складніше", - додав політик.

Раніше повідомлялося, що 5 грудня, колишній глава политітвиконкому Народного союзу Наша Україна Микола Катеринчук, екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, колишній заступник голови партії "Реформи і порядок" Тарас Стецьків і депутат Київської міськради Віталій Кличко провели зустріч у ресторані Le Grand Cafe.
 
Як стало згодом відомо, на зустрічі обговорювалося створення нового громадсько-політичного об’єднання, яке співрозмовники воліли називати "новим проектом". У ході бесіди політики неодноразово торкалися проблеми фінансування нового проекту "на перший час".

Правда, ні джерела фінансування, ні конкретні цифри не називалися. З обривків розмови було зрозуміло, що політики обговорюють і нинішню ситуацію в країні. При цьому часто звучали фрази "політична криза" і "розпад демократичних сил".

Обговорювалася і конкретна ситуація в парламентській фракції Наша Україна. Було сказано, зокрема: "Не може бути, щоб уся Наша Україна пішла в опозицію, частина все рівно перейде до Партії регіонів".

Як повідомляє газета, паралельно з зустріччю четвірки в сусідньому залі ресторану радник Миколи Катеринчука, директор Центру політичного проектування Вікторія Підгірська проводила консультації з невідомим чоловіком, який говорив англійською. Найчастіше під час їхньої бесіди звучало прізвище колишнього міністра внутрішніх справ.

"А політичні дослідження ви проводили?" - поцікавився незнайомець, на що Вікторія Підгірська відповіла негативно. Під кінець бесіди Стецьків зазначив, що "сьогодні ми обговорювали цілком конкретні політичні плани. Я думаю, новим проектом буде не партія - це занадто вузько. Її ідеологія не буде ні лівою, ні правою, ні "помаранчевою", ні "голубою". Ми вирішили не заганяти себе у вчорашній день".

Після цього Юрій Луценко приєднався до пані Підгірської і невідомого іноземця. Пізніше Луценко пояснив, що обговорював з Катеринчуком новий і вже давно дозрілий політичний проект. "Але нічого більше сказати поки не можу",- вибачився він.

У свою чергу джерело, близьке до одного з учасників переговорів, повідомило, що "імена семи лідерів нового руху буде названо між 15 і 20 грудням".

Натомість один із „клієнтів” екс-міністра внутрішніх справ Юрія луценка екс-губернатор Сумської області Володимир Щербань заявляє, що подасть у суд на колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Крім того, він сказав, що почуває себе як без штанів, якщо виходить на вулицю без тисячі доларів.

"З Луценком обов’язково розрахуємося. Нехай тільки закінчиться весь цей процес навколо мене. І я подаю позов про захист честі і гідності. Причому на велику суму. На дитячий будинок щоб вистачило. Нехай суд і вирішить, хто правий", - сказав Щербань.

Він, зокрема, зазначив, що "Луценко взагалі випадкова людина в цьому житті". "Його місце не в МВС, а в лікувальному закладі. Він же анархіст. Я бачив, що він інструктував молодь, як не підкорятися владі та міліції. Знімали фільми про це, а потім крутили сумським студентам ці фільми", - додав Щербань.

Нагадаємо, раніше Щербань заявляв, що його політичні опоненти не були зацікавлені в його поверненні в Україну, оскільки це означало "крах частини помаранчевої команди". Щербань також зазначив, що Луценко особисто стоїть за його переслідуванням, однак підкреслив при цьому, що мстити міністрові не має наміру. "Мстити Луценку - це нижче моєї гідності", - заявив екс-губернатор Сумщини.

"Як говорив один класик, якщо я виходжу на вулицю без "штуки", то я почуваю себе як без штанів. Тому я завжди виходжу з грішми. "Штука", так, є завжди", - крім іншого сказав Щербань у своєму інтерв’ю газеті.

Нагадаємо, 4 листопада Щербань повернувся в Україну зі США, де його було затримано 12 жовтня 2005 року за порушення візового режиму. Після прибуття в Україну його було доставлено у Генпрокуратуру, що вирішила відпустити його на поруки народних депутатів від Партії регіонів Яна Табачника, Євгена Геллера і Михайла Мироненка.

В Україні Щербаня обвинувачують у здійсненні низки тяжких злочинів, таких як зловживання службовим становищем, перевищення службових повноважень, вимагання, шахрайство з фінансовими ресурсами тощо. Він обіймав посаду голови Сумський ОДА з грудня 2002 року по січень 2005 року.


За матеріалами Кореспондент.net, ЛIГАБiзнесIнформ, Главред, Сегодня, proUA, КоммерсантЪ-УкраїнаНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня