Президент України Віктор Ющенко і Секретар Ради національної безпеки і оборони України Віталій Гайдук після засідання РНБОУ взяли участь в зустрічі з антикризовою коаліцією. Зустріч почалася із запізненням на півтори години. Зустріч проходить в Секретаріаті Президента.
Спочатку про очікування і заяви перед зустріччю.
Голова Верховної Ради Олександр Мороз розраховував на те, що в результаті зустрічі коаліції з Президентом з’явиться такий варіант бюджету на 2007 рік, який задовольнить усі сторони і буде прийнятий на наступному тижні. «Думаю, що варіант, який буде запропонований парламенту сьогодні, буде прийнятий вже на наступному тижні», - сказав Мороз.
|  |
Крім того, спікер висловив сподівання, що під час зустрічі буде обговорено не лише тему бюджету, але й інші важливі теми.
Лідер комуністів Петро Симоненко перед зустріччю звернувся до журналістів з проханням сприяти тому, щоб така зустріч була відкритою для преси. За його словами, на даній зустрічі обговорюватиметься питання«як нам поділити цей «тришкин кафтан». «Давайте зробимо так, і я прошу засоби масової інформації підтримати, щоб ця зустріч з президентом була публічною, щоб вона транслювалася в прямому ефірі по телебаченню і хай люди почують і побачать, що пропонується сьогодні і як ми намагаємося використовувати владні повноваження для того, щоб народ України жив з бюджетом і жив краще», - наголосив Симоненко.
Сам президент Ющенко а засіданні РНБО в п’ятницю заяив: «Нам необхідно активізувати пріоритети безпеки і шляхи їх забезпечення. Упевнений, що державна влада зобов’язана діяти в цій сфері гармонійно, консолідовано з чітким баченням єдиної мети», - заявив Ющенко.
За словами президента, ця мета має три основних компоненти - безпечне навколишнє середовище, повноцінна інтеграція в європейські і євроатлантичні інститути й активна участь у зміцненні систем колективної безпеки.
«Поряд із глобальними проблемами Україна повинна вирішувати і специфічно властиві нашій нації завдання національної безпеки. Серед них - забезпечення національної єдності і соборності нашої держави», - сказав Ющенко.
«Держава повинна жорстко реагувати на будь-які спроби внутрішніх і зовнішніх сил штучно підсилити регіональні протиріччя і використовувати їх у політичних або корпоративних цілях», - наголосив президент.
На думку президента, серйозною перешкодою для цього є низька ефективність і недостатня дієвість механізмів прийняття і виконання державних рішень, непогодженість дій органів державної влади, зниження професіоналізму службовців, поширення корупції, зрощення бізнесу і політики на всіх рівнях влади.
Ющенко наголосив, що для забезпечення діючої системи безпеки необхідно забезпечити адекватність діяльності розвідувальних і контррозвідувальних органів щодо загроз національної безпеки.
Що стосується Збройних сил, то президент вважає за необхідне набуття ними «нової професійної якості».
На думку президента, також «необхідно завершити комплексний огляд сектору безпеки і визначити нові підходи в реформуванні відповідних структур».
Ющенко відзначив, що правоохоронні органи сьогодні не надають громадянинові України «належний захист прав і свобод». «Це удар по державності, і нам необхідно дати йому відповідь», - додав Ющенко.
Крім того, він нагадав, що сьогодні в Україні є незадовільної система судочинства. «Український суд не забезпечує принципи верховенства права», - додав він.
Після зустрічі із аникризовиками Ющенко заявив щодо бюджету: "Сподіваюсь, що за суботу-неділю буде знайдено компроміс". Президент також повідомив, що під час зустрічі було досягнуто домовленості про проведення робочих консультацій між економічним блоком секретаріату і Міністерством фінансів, "щоб за день-два знайти порозуміння" щодо бюджету.
Ющенко наголосив, що для нього принциповим питанням є врегулювання розміру мінімальних пенсій та рівня прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність. "Ми говоримо про людей, які крім пенсії не мають іншого способу покрити свої видатки", - зазначив президент.
Ющенко також повідомив, що під час зустрічі були знайдені "спільні позиції" в питаннях надання бюджетних позик уряду місцевим бюджетам протягом року. "Тут відбувся обмін думками і порозуміння знайдено", - сказав він.
Крім того, Ющенко повідомив, що він та представники антикризової коаліції домовилися про проведення спільних нарад раз на три тижні. "Уже сформовано робочу групу з фахівців уряду та секретаріату президента, яка розробить тимчасовий регламент роботи, що знайде відображення в законах про Кабінет міністрів та про центральні органи виконавчої влади, де будуть чітко врегульовані питання статусу і повноважень", - сказав Ющенко журналістам у п’ятницю.
Він також повідомив про періодичне проведення круглих столів "з основних позицій, внесених в Універсал національної єдності", кожен з яких буде присвячений одній темі. Крім того, Ющенко заявив про досягнення порозуміння між Верховною Радою та урядом.
"Приємно відзначити, що інститут Верховної Ради, уряд і президент засвідчують порозуміння в принципових питаннях", - сказав Ющенко, коментуючи зустріч з представниками антикризової коаліції.
"Було знято гостроту в питаннях, які виникли в останні декілька тижнів і пов’язані з неврегулюванням різного роду моментів. Треба визнати зміни, внесені в Конституцію і відсутність законодавчих рішень з їх врегулювання", - додав він.
Ющенко також наголосив на відсутності законодавчих рішень з урегулювання повноважень, що приводить до непорозумінь, "особливо в кадрових питаннях".
"Коли працює регламент відносно узгодження тих чи інших позицій, а уряд демонструє неузгодженість позицій, посилаючись на зміни до Конституції...", - сказав він.
Аналогічну інформацію по завершенню спільного засідання в секретаріату повідомив перший віце-спікер Адам Мартинюк.
За його словами, очолити відповідну комісію доручено голові секретаріатів президента та уряду Віктору Балозі та Анатолію Толстоухову, яким доручено через 10-12 днів подати спільно напрацьовані пропозиції щодо цього питання.
"Суть розмови задали представники коаліції. Вона зводилась до того, що ми прийшли не з'ясовувати стосунки і не намагатися кинути шпильку один одному, а дійсно, щоб знайти якісь можливості взаєморозуміння у результаті тих змін до конституції, які відбулися", - заявив Мартинюк.
Коментуючи обговорення питання бюджету, Мартинюк сказав, що порозуміння тут також знайдено і висловив сподівання, що наступного тижня він буде ухвалений.
У свою чергу прем'єр-міністр Віктор Янукович сказав по завершенні зустрічі президента з коаліцією "Я вважаю, що на наступному тижні відбудеться зустріч президента з урядом і розмова буде йти про вирішення багатьох питань у практичній площині". Крім того, Янукович висловив думку, що зустріч між ним, президентом і коаліцією "потрібна була одразу після створення коаліції і коаліційного уряду".
За словами Януковича, на засіданні йшлося про те, що усі гілки влади разом зобов’язані створити дієвий механізм співпраці уряду, парламенту і президента. "Усі інші питання є юридичними", - сказав прем’єр, додавши, що над цим питанням спільно працюватимуть юристи Кабміну та секретаріату.
Коментуючи ситуацію з бюджетом, Янукович сказав, що він має бути обов’язково ухвалений до Нового року. "Безумовно, у новий рік країна має увійти з бюджетом. Це всі розуміють, про це всі знають і рішення буде ухвалено", - зазначив він.
На питання про дострокові вибори, Янукович заявив, що підстав для проведення дострокових виборів немає. "Підстав у державі для проведення будь-яких виборів, чи то парламентських, чи то президентських, сьогодні не має. Сьогодні є головне питання – політична і економічна стабільність", - сказав він.
На питання, чи правда, що відставка Гриценка вже знята, Янукович відповів: "Я це питання і не підіймав".
За матеріалами «Української правди», «proUA», «Інтерфакс-Україна».
|