КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Зустріч Ющенка із антикризовиками, або «Як нам поділити цей тришкин кафтан»
16.12.2006

Президент України Віктор Ющенко і Секретар Ради національної безпеки і оборони України Віталій Гайдук після засідання РНБОУ взяли участь в зустрічі з антикризовою коаліцією. Зустріч почалася із запізненням на півтори години. Зустріч проходить в Секретаріаті Президента.   Спочатку про очікування і заяви перед зустріччю.   Голова Верховної Ради Олександр Мороз розраховував на те, що в результаті зустрічі коаліції з Президентом з’явиться такий варіант бюджету на 2007 рік, який задовольнить усі сторони і буде прийнятий на наступному тижні. «Думаю, що варіант, який буде запропонований парламенту сьогодні, буде прийнятий вже на наступному тижні», - сказав Мороз.Крім того, спікер висловив сподівання, що під час зустрічі буде обговорено не лише тему бюджету, але й інші важливі теми.

Лідер комуністів Петро Симоненко перед зустріччю звернувся до журналістів з проханням сприяти тому, щоб така зустріч була відкритою для преси. За його словами, на даній зустрічі обговорюватиметься питання«як нам поділити цей «тришкин кафтан». «Давайте зробимо так, і я прошу засоби масової інформації підтримати, щоб ця зустріч з президентом була публічною, щоб вона транслювалася в прямому ефірі по телебаченню і хай люди почують і побачать, що пропонується сьогодні і як ми намагаємося використовувати владні повноваження для того, щоб народ України жив з бюджетом і жив краще», - наголосив Симоненко.

Сам президент Ющенко а засіданні РНБО в п’ятницю заяив: «Нам необхідно активізувати пріоритети безпеки і шляхи їх забезпечення. Упевнений, що державна влада зобов’язана діяти в цій сфері гармонійно, консолідовано з чітким баченням єдиної мети», - заявив Ющенко.

За словами президента, ця мета має три основних компоненти - безпечне навколишнє середовище, повноцінна інтеграція в європейські і євроатлантичні інститути й активна участь у зміцненні систем колективної безпеки.

«Поряд із глобальними проблемами Україна повинна вирішувати і специфічно властиві нашій нації завдання національної безпеки. Серед них - забезпечення національної єдності і соборності нашої держави», - сказав Ющенко.

«Держава повинна жорстко реагувати на будь-які спроби внутрішніх і зовнішніх сил штучно підсилити регіональні протиріччя і використовувати їх у політичних або корпоративних цілях», - наголосив президент.

На думку президента, серйозною перешкодою для цього є низька ефективність і недостатня дієвість механізмів прийняття і виконання державних рішень, непогодженість дій органів державної влади, зниження професіоналізму службовців, поширення корупції, зрощення бізнесу і політики на всіх рівнях влади.

Ющенко наголосив, що для забезпечення діючої системи безпеки необхідно забезпечити адекватність діяльності розвідувальних і контррозвідувальних органів щодо загроз національної безпеки.

Що стосується Збройних сил, то президент вважає за необхідне набуття ними «нової професійної якості».

На думку президента, також «необхідно завершити комплексний огляд сектору безпеки і визначити нові підходи в реформуванні відповідних структур».

Ющенко відзначив, що правоохоронні органи сьогодні не надають громадянинові України «належний захист прав і свобод». «Це удар по державності, і нам необхідно дати йому відповідь», - додав Ющенко.

Крім того, він нагадав, що сьогодні в Україні є незадовільної система судочинства. «Український суд не забезпечує принципи верховенства права», - додав він.

Після зустрічі із аникризовиками Ющенко заявив щодо бюджету: "Сподіваюсь, що за суботу-неділю буде знайдено компроміс". Президент також повідомив, що під час зустрічі було досягнуто домовленості про проведення робочих консультацій між економічним блоком секретаріату і Міністерством фінансів, "щоб за день-два знайти порозуміння" щодо бюджету.

Ющенко наголосив, що для нього принциповим питанням є врегулювання розміру мінімальних пенсій та рівня прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність. "Ми говоримо про людей, які крім пенсії не мають іншого способу покрити свої видатки", - зазначив президент.

Ющенко також повідомив, що під час зустрічі були знайдені "спільні позиції" в питаннях надання бюджетних позик уряду місцевим бюджетам протягом року. "Тут відбувся обмін думками і порозуміння знайдено", - сказав він.

Крім того, Ющенко повідомив, що він та представники антикризової коаліції домовилися про проведення спільних нарад раз на три тижні. "Уже сформовано робочу групу з фахівців уряду та секретаріату президента, яка розробить тимчасовий регламент роботи, що знайде відображення в законах про Кабінет міністрів та про центральні органи виконавчої влади, де будуть чітко врегульовані питання статусу і повноважень", - сказав Ющенко журналістам у п’ятницю.

Він також повідомив про періодичне проведення круглих столів "з основних позицій, внесених в Універсал національної єдності", кожен з яких буде присвячений одній темі. Крім того, Ющенко заявив про досягнення порозуміння між Верховною Радою та урядом.

"Приємно відзначити, що інститут Верховної Ради, уряд і президент засвідчують порозуміння в принципових питаннях", - сказав Ющенко, коментуючи зустріч з представниками антикризової коаліції.

"Було знято гостроту в питаннях, які виникли в останні декілька тижнів і пов’язані з неврегулюванням різного роду моментів. Треба визнати зміни, внесені в Конституцію і відсутність законодавчих рішень з їх врегулювання", - додав він.

Ющенко також наголосив на відсутності законодавчих рішень з урегулювання повноважень, що приводить до непорозумінь, "особливо в кадрових питаннях".

"Коли працює регламент відносно узгодження тих чи інших позицій, а уряд демонструє неузгодженість позицій, посилаючись на зміни до Конституції...", - сказав він.

Аналогічну інформацію по завершенню спільного засідання в секретаріату повідомив перший віце-спікер Адам Мартинюк.

За його словами, очолити відповідну комісію доручено голові секретаріатів президента та уряду Віктору Балозі та Анатолію Толстоухову, яким доручено через 10-12 днів подати спільно напрацьовані пропозиції щодо цього питання.

"Суть розмови задали представники коаліції. Вона зводилась до того, що ми прийшли не з'ясовувати стосунки і не намагатися кинути шпильку один одному, а дійсно, щоб знайти якісь можливості взаєморозуміння у результаті тих змін до конституції, які відбулися", - заявив Мартинюк.

Коментуючи обговорення питання бюджету, Мартинюк сказав, що порозуміння тут також знайдено і висловив сподівання, що наступного тижня він буде ухвалений.

У свою чергу прем'єр-міністр Віктор Янукович сказав по завершенні зустрічі президента з коаліцією "Я вважаю, що на наступному тижні відбудеться зустріч президента з урядом і розмова буде йти про вирішення багатьох питань у практичній площині". Крім того, Янукович висловив думку, що зустріч між ним, президентом і коаліцією "потрібна була одразу після створення коаліції і коаліційного уряду".

За словами Януковича, на засіданні йшлося про те, що усі гілки влади разом зобов’язані створити дієвий механізм співпраці уряду, парламенту і президента. "Усі інші питання є юридичними", - сказав прем’єр, додавши, що над цим питанням спільно працюватимуть юристи Кабміну та секретаріату.

Коментуючи ситуацію з бюджетом, Янукович сказав, що він має бути обов’язково ухвалений до Нового року. "Безумовно, у новий рік країна має увійти з бюджетом. Це всі розуміють, про це всі знають і рішення буде ухвалено", - зазначив він.

На питання про дострокові вибори, Янукович заявив, що підстав для проведення дострокових виборів немає. "Підстав у державі для проведення будь-яких виборів, чи то парламентських, чи то президентських, сьогодні не має. Сьогодні є головне питання – політична і економічна стабільність", - сказав він.

На питання, чи правда, що відставка Гриценка вже знята, Янукович відповів: "Я це питання і не підіймав".


За матеріалами «Української правди», «proUA», «Інтерфакс-Україна». Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня