КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Українці Чикаго – Табачнику: ви великий українофоб!
19.12.2006

By: Марія Климчак, радіо “Українська Хвиля” (Чикаго), для КуПола

Тиждень, що минає, був позначений Національною Виставкою України у Чікаго, що проходила від 14 до 16 грудня у виставковому центрі одного із найбільших американських готелей Sheraton Chicago Hotel & Towers. Представити свою продукцію прибули понад 70 провідних українських підприємств авіакосмічної, гірничо-металургійної, машинобудівної, хімічної, харчової, легкої промисловості, а також сфери науки, інформаційних технологій, товарів народного споживання тощо.   Головним заходом виставки став “Офіційний день України”, у рамках якого, 15 грудня, відбулася конференція на тему “Україна: пошук гідного місця у глобальній економіці”.Учасникам конференції були представлені кращі інвестиційні проекти України, виступи провідних консалтингових компаній щодо інвестиційного клімату в державі. Ця виставка є одним із результатів відвідин Америки у минулому році президентом України Віктором Ющенком.

Наскільки вагомими будуть її результати покаже час, ми на сторінках нашої радіопрограми підготували для слухачів враження від самої виставки на основі власних спостережень та спілкування з учасниками виставки.

Інформація про те, що саме наше місто Україна обрала для проведення економічної виставки, швидко облетіла українське Чікаго. Українська громада займає одне із провідних місць серед етнічних громад Чікаго і користується заслуженим авторитетом мера міста Річарда Дейлі та його команди, губернатора-демократа Рода Благойовича та інших урядових організацій. Присутність їхніх представників та листи привітань на адресу організаторів виставки засвідчує, що саме українська громада є мостом співпраці між Україною і США. Генеральне Консульство України у Чікаго запросило висвітлювати цю подію усі українські засоби масової інформації.

Прибувши на вистаку, насамперед звернула увагу на її естетичне оформлення. Дизайнери попрацювали над тим, щоб у всьому і всюди домінував синій колір. Враження, що ти попав на великий корабель, який перемалювали у синій колір, і лише вітрила висвічували зверху написане жовтою фарбою слово Ukraine. На те, що цей корабель застарілої конструкції, вказувало внутрішнє оформлення стендів фірм, де інформація подавалася у більшості випадків російською мовою. Можливо не було часу переробити їх після експозицій в Росії, проте ця помилка не завадила віце-прем’єру з гуманітарних питань стати капітаном цього корабля. Пан віце-прем’єр повинен знати, що такі виставки відпрацьовуються до найменшої дрібнички, а питання якою мовою сприйме американський бізнесмен подану інформацію залишається поза обговоренням. Тож беручи під увагу політичну кар’єру  “гуманітарного” прем’єра, головного провідника культурного голокосту України, цей корабель і рухався якось дивно, намагаючись якнайменше зустрічатись із тими, хто можуть відкрито, перед міжнародною авдиторією поставити йому запитання з неприємними цікавинками для американської преси.

У всякому разі небо над капітаном сильно захмарилось, коли під час офіційного відкриття виставки та прес-конференції перед паном Табачником сиділи представники нового покоління емігрантів із громадської організації “Помаранчева Хвиля” у світло-сонячних футболках із написами “Табачник - ти наша ганьба”. 

Під час прес-конференції панові Табачникові нічого було сказати у відповідь на запитання представників українських мас-медіа на зразок:” Пане Табачник, чи може людина, яка зневажає закони Конституції України щодо державної мови, яка згідно своєї філософії вважає, що українською в Україні переймається лише “вузький прошарок україномовної інтелегенції” обіймати посаду віце-прем’єра?, “Чи вважаєте ви, що у державі, де немає національної ідеї, може розвиватися національна економіка?”, “Пане Табачник, ви великий українофоб..”.

Під час прес-конференції поруч із віце-прем’єром сиділи посол України в США Олег Шамшур та представники америкенських ділових кіл. Вони дипломатично переводили запитання в еконмічне русло. У той же день віце-прем’єр відлетів у Вашингтон.

Прес-конференції передував виступ пана Табачника в ефірі українського Незалежного радіо. Радіослухачі ставили запитання, на які пан Табачник відповідав із характерною для нього завзятістю “гуманітарія”.

На питання, що торкалося голодомору 1932-1933, і відповідальності Росії, як правонаступниці СРСР за цей злочин, віце-прем’єр відповів, що голод був і в Росії і Молдавії, та що вже не існує комуно-більшовицького режиму.

Коли слухач поставив запитання щодо дублювання іноземних фільмів на українську мову, порівнюючи з Францією, де навіть і думка не допускається, пан Табачник відповів, що там дублюються іноземні фільми на арабську мову.

На запитання, чому у Верховній Раді депутати виступають російською мовою, Табачник злукавив, що і в Америці є іспаномовні сенатори. Так, є!, проте в американському сенаті сенатори виступають державною англійською мовою.

Українська громада тепло вітала усіх інших представників урядової делегації та учасників виставки. Теплі зустрічі та розмови з лідерами української громади відбулися у кредитвці “Самопоміч” та в Українському Національному Музеї. Гості ознайомилися із музейними експозиціями, з історією формування україської громади в Чікаго.

Під час зустрічі у Музеї, громада тепло вітала виступ заступника голови Харківської облдержадміністрації Ярослава Ющенка, який попросив усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять жертв геноциду українського народу 1932-1933 років. Ярослав Ющенко надзвичайно цікаво провів зустріч із радіослухачами “Української Хвилі”, додаючи віри в те, втілюється у життя одна із перемог Майдану, до якої долучилися українці Чікаго,- це оновлення покоління українських політиків. 

Українська громада місто Чікаго є частиною світового українства. Вона з гордістю зустріла Національну виставку України в США. Спільні зустрічі сприяють порозумінню та єдності і водночас наголошують перед урядом України, що національна ідея живе у нашій громаді, що близькі нам ті політичні сили, які сповідують демократичні принципи. Ми віримо, що євроатлантична інтеграція допоможе стати Україні економічно-незалежною європейською державою.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня