КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

«Самбо» від Луценка
20.12.2006

By: Євген Кузьменко, proUA

Екс-міністр МВС розродився новим політичним проектом.   - Шановні журналісти, звільніть дорогу, бо Луценко не пройде!   - А ви просто подзвоніть в міліцію! Нехай вона в знак старої дружби очистить дорогу для швидкого міністра!   - Ще чого! Міліція з народом!   Так жартували журналісти в очікуванні прес-конференції Юрія Луценка.Екс-міністр внутрішніх справ зібрав в конференц-залі УНІАН рекордний натовп репортерів. Привід був вагомий: Юрій Віталійович обіцявся представити свій новий політичний проект. Ну і заразом розповісти про подробиці своєї недавньої відставки з поста шефа МВС.

Отже, новина №1: будучи вигнаним з «народної міліції», пан Луценко захопився… самбо. Принаймні, так – Громадянський рух «Народна самооборона» - називається його нова затія. «Це об’єднання для членів і не членів партій, для прочан будь-яких конфесій, - сказав Юрій Віталійович. - Я хотів би бачити в цьому громадянському русі тих, хто зрозумів, що один раз обманули одну половину України, другий раз – другу».

При всій зовнішній ефектності, це заява у вустах радника Президента звучить вельми дивно. Адже в порівнянні з виборами 2004 року симпатії народу до моменту парламентських виборів не дуже й змінилися. Допустимо, «одну половину України» свого часу обдурив нелюбимий Луценком Янукович. А хто ж тоді «кинув» «іншу половину»?

Проте, надамо читачеві самому розібратися у вигинах логіки колишнього міністра, а самі підемо далі. За словами Луценка, новий рух «протистоятиме беззаконню». Опонент відомий – «колективний узурпатор влади» в особі антикризової коаліції. Для цього «узурпатора» у Луценказнайшлася не одна пара «ніжних»: тут вам і «вічні гальма в Кабміні», і «різне позавчорашнє сміття» - загалом, багато нехороших слів, за які в певних колах як мінімум «б’ють по батареях». Але колишньому міністрові натяки і погрози з боку нинішньої влади – все дарма. «У мене є своя голова і свій хребет, - сказав він. Це такий сімейний луценківський характер. У нас в сім’ї завжди робили, що вважали за потрібне. І це не самовпевненість».

Що ж, значить, нічого нам боятися за Юрія Віталійовича. Тим паче, що до участі в русі «самбістів» ним залучені відомі авторитети демократичного руху. «Це, - говорить лідер «Народної Самооборони», - коло з десяти осіб, які вже дали добро: мова йде про політиків, громадських діячів і знаменитих своїми досягненнями людях, авторитетах в регіонах».

Імена цих гуру Луценко назвати відмовився: мовляв, всьому свій час. Плани у екс-міністра такі: в найближчий день він продовжить переговори, потім свята («від Різдва по Iордан – український Рамазан»), а вже з 20 січня наступного року поїде в тур по регіонах – проводити засновницькі збори, потім «самбістів» юридично зареєструють, а вже навесні якраз проводитиме похід на Київ під назвою Марш Справедливості.

Від припущень ЗМІ щодо створення під виглядом громадської організації могутньої партії Юрій Луценко відбивався, як міг. «Я не йду ні в один партійний проект.не очолю ні «Нашу Україну», ні «Вперед, Україно!», ні «Назад, Україно...Чутки про моє партійне вождювання значно перебільшені», - божився екс-міністр. Поки, нарешті, випадково не вимовив щось більш правдоподібніше: «На даний момент я не планую очолити жодну політичну силу...»

Ось це зовсім інша справа! Адже, як відомо, «є тільки мить (він же момент) між минулим і майбутнім», а далі – подивимося. Тим паче, що, ще не провівши засновницьких зборів в регіонах, Юрій Віталійович вже вирішує, коли проводити марш на Київ, щоб «укріпити президента в розумінні, що народ з ним». Та й головну тактичну мету «самбістів», крім стратегічного «пробудження людей», Луценко не приховує: це – розпуск парламенту. «Я б цього дуже хотів, але боюся в це повірити», - сказав Юрій Віталійович.

Очі бояться, а руки роблять. Життєрадісний Луценко зізнався журналістам, що вже наступного року жадає «радикальних змін». І тут же повідомив про те, що між ним і Юлією Тимошенко досягнутий договір про ненапад і деяку взаємну співпрацю.

Можна не сумніватися, що з питання перевиборів «співпраця» буде максимальною, по ходу процесу підтягнуться партії дрібніші, – і скоро у Президента не залишиться іншого виходу, як «освятити» проект своєю прихильністю. «Якщо президент при народній підтримці створить можливість розпуску парламенту і формування нового уряду, то щоб ми подумали, перш ніж голосувати», - повчально вимовив пан Луценко.

Загалом, у Юрія Віталійовича наполеонівські плани, і обмежуватися роллю харизматичного «партійного орговика» по мітингах і пікетах він більше не має наміру. Отримані «7-8 пропозицій від могутніх і не дуже партій, щоб очолити їх», укріпили впевненість Луценка в своїх силах. Тепер головне – не перегнути палицю з Президентом, щоб він, чого доброго, не подумав, що Юрій Віталійович мітить на його місце. Ось і звучать з вуст Луценка запевнення в зворотному. «На цей момент і, сподіваюся, на багато років вперед у мене немає президентських амбіцій - тим більше проти Віктора Андрійовича Ющенка, якому я хочу допомогти, оскільки народ делегував йому невелику владу і страшну відповідальність», - сказав на прес-конференції «залізний Юрик».

Не ставитимемо під сумнів щирість цих слів. Зазначимо лише незаперечний факт: у нинішній когорті «помаранчевих» лідерів Луценко, як ніхто інший, претендує на роль месії – тільки не млявого і втомленого від зваленої на нього ноші, а енергійного, з іміджем правдошукача, героя революційних мас. А при такому розкладі – чом би не переконати «помаранчевий» електорат «спробувати ще раз»? Звільнившись від пресу суперника, провести контрзахоплення, потім больовий прийом. Адже краща самооборона – це, як відомо, напад…Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня