Убито львівського кримінального авторитета Миколу Лозинського на прізвисько „Рокеро” . Убивство сталося на проспекті Чорновола близько 16.00 10 січня. Автомобіль Миколи Лозинського пригальмував на пішохідному переході поблизу перехрестя. За кермом авто була його дружина. У цей час до "Мерседеса" Лозинського з боку пасажира наблизилася темна "дев'ятка", в якій перебувало двоє чоловіків. Пролунали постріли. За попередніми даними, невідомі зробили шість пострілів зі зброї дев'ятого калібру. Микола Лозинський загинув на місці. Його дружина отримала вогнепальне поранення в плече, її доправили в лікарню.
|  |
Заданими правоохоронців, очевидцем цього вбивства був водій жовтого "буса", який у цей момент проїжджав повз. Якщо він зголоситься, йому гарантують цілковиту конфіденційність.
Львівський Аль-Капоне
Микола Лозинський на прізвисько "Рокеро" - фігура відома в кримінальному світі не лише Львова, а й усієї України. На початку 1990-х років він був одним з лідерів знаменитого кримінального угруповання Ореста Завінського (більш відомого під псевдо "Завіня"). А після вбивства "Завіні" влітку 1994-го "Рокеро" створив власне угруповання. Наразі, за словами львівського кримінального журналіста Миколи Савельєва, із чільників цієї груди живими залишилося не більш ніж троє осіб...
Діяльність "Рокеро" була пов'язана переважно з наркотиками, а насамперед із транспортуванням. Кажуть, що героїн на західноукраїнські терени постачали під його контролем. Та довести цього правоохоронцям жодного разу не вдалося.
У травні 2001 року прокурор Львівської області Богдан Ринажевський за звинуваченням за статтею 229 ККУ - "зберігання наркотиків" підписав санкцію на арешт Миколи Лозинського. Операцію УБОЗ проводив удень у центрі міста.
Незадовго до цього на одній із львівських квартир було вбито семеро осіб, серед яких і головного помічника "Рокеро" - Артура. Подейкують, ніби після цих подій "Рокеро" не провадив активної діяльності й осів у Києві, де завів чимало друзів-полі-тиків, причому і серед так званих "помаранчевих", і серед "біло-блакитних".
Микола Лозинський мав і легальний бізнес. Із відомого, він володів частиною акцій Дрогобицького НПЗ і здійснював перевезення нафти через кордон. Його дружина є власницею невеликого бару "Ням-ням" на вулиці Банковій.
Щоправда, судимість Микола Лозинський таки мав. Свого часу через "розбірки" в розважальному закладі його засудили на сім (!) років позбавлення волі. При цьому повного терміну покарання він так і не відбув. Микола Лозинський має трьох дітей.
Версій немає
Убивство Миколи "Рокеро" експерти вважають дещо дивним, оскільки не пригадують очевидних конфліктів, пов'язаних із ним. У розподілі сфер впливу у "великому" бізнесі він також не брав участі. Щонайменше відкрито.
На поверхні є хіба що "професійна" діяльність - транспортування наркотиків або ж помста. Віталій Максимов, начальник УМВС України у Львівській області, в коментарі "Газеті" зауважив: "Ким був "Рокеро", думаю, всі знають. Чи пов'язана його смерть із наркотиками? Це встановить слідство.
До речі, Віталій Максимов у нещодавньому інтерв'ю "Газеті" вкотре заявляв, що ситуація на Львівщині не є особливою. Реальність виглядає дещо інакше. Експерти говорять, що в усіх останніх резонансних убивствах вбивцю варто шукати десь серед "своїх". Обговорюють і тему переділу впливів у місті. Кажуть, не варто говорити про "донецький” чи якісь інший слід. "Варто подивитися на тих, хто приходить на місце вбитих", - сказав один зі співрозмовників "Газети".
Тут бізнес щонайменше тіньовий, а точніше - кримінальний. Що ділили цього разу, наразі не відомо - бізнес чи кримінал. Чи в нас це часами одне й те саме?
Львівська газета
|